Nabídka strojů Žací stroje Bubnové žací stroje
Vzadu nesené žací stroje bubnové

PZ 270 – 300

Nekompromisní a všestranné
Modely PZ 270 a 300 mají osvědčený systém bubnů, díky kterému je již prodáno více než 25 000 těchto modelů po celém světě. Spojení velkých vnějších bubnů a malých vnitřních nabízí perfektní kopírování terénu, tvorbu čistých a pravidelných řádků a velkou průchodnost ve sklízeném materiálu.

Najít nejbližšího prodejce
PZ 270 – 300

Zploštěné bubny na bocích

Tok sklízeného materiálu je u kulatých bubnů omezen. Proto společnost KUHN používá bubny se dvěma zploštělými stranami, které dostatečně odvádí sečený materiál bez toho, aby docházelo k zablokování. Tok materiálu vždy ovlivňuje i kvalitu řezu. Proto společnost KUHN ještě používá na zploštělých bocích bubnů odmítací plechy pro zajištění optimálního toku sklízeného materiálu.

 

Boční odmítací plech na zploštělé straně bubnu

 

Plynulé nastavení výšky

Díky plynulému nastavení výšky sečení na horní straně stroje lze snadno a bezpečně nastavit optimální výšku sečení. Nastavení je jednoduché a rychlé, tak se můžete snadno přizpůsobit aktuálním podmínkám sklizně.

Nastavení výšky sečení

 

Volně se otáčející splazy bubnů

Volně se otáčející splazy bubnů mají velkou výhodu. Při sečení na nerovném terénu se spodek bubnu volně otáčí po zemi, aniž by klouzal. To chrání trávník proti poškození a zároveň snižuje požadovaný příkon. Pozitivní vliv má volné otáčení i na znečištění píce, zejména pak na rašelinitých pozemcích.

Volně se otáčející spodní strana bubnů

 

Rychlá výměna nožů

Držák nože je pomocí nástroje pro výměnu stlačen dolů a dojde tak ke snadné výměně. Jedná se o systém jednoduché a rychlé výměny nožů, který není náchylný na znečištění.

Snadná výměna nožů

 

Perfektní formování řádků

Osvědčená konstrukce s různými velikostmi bubnů má pro čelní žací stroj mnoho výhod: čisté řádky, menší znečištění sklízené píce, dokonalé kopírovaní terénu a vysoká výkonnost s nízkými požadavky na příkon.

Uspořádání bubnů navíc snižuje spotřebu paliva. Oba modely jsou standardně vybaveny shazovacími disky. Na přání je k dispozici další pár shazovacích disků pro dokonalé ukládání píce do řádku pro následnou sklizeň.

Uspořádání bubnů

 

Ochranný kryt FLEXPROTECT

Pružný ochranný kryt FLEXPROTECT se může ohýbat a tvarovat, aniž by došlo k jeho poškození během sečení podél okrajů pole nebo kolem stromů. Jakmile je překážka překonána, materiál bočního krytu se automaticky ohne zpět do svého původního tvaru, tzn., není třeba nic opravovat ani vyměňovat, takže nevznikají žádné náklady. Snadno se nasazuje bez použití nástrojů, nebo lze použít jako volitelné příslušenství hydraulické ovládání.

Ochranný kryt FLEXPROTECT

 

Nárazová pojistka

V případě nárazu na překážku se aktivuje nárazová pojistka, která se rozepne, aby se žací jednotka mohla vyklonit dozadu pro absorbování nárazu. Pro opětovné zapnutí nárazové pojistky stačí s traktorem couvnout, aby nárazová pojistka zapadla do správné polohy.

Nárazová pojistka

 

Snadný přístup pro údržbu

Přední rám se clonou lze snadno sklopit a zpřístupnit tak prostor žacích bubnů. Tento snadný přístup zaručuje jednoduchou každodenní kontrolu a údržbu žacího stroje.

Otevřená přední clona žacího stroje

 

Připojení

Nastavitelný 3 bodový závěs umožňuje posunout žací stroj doleva nebo doprava. Při kombinaci s čelně neseným žacím strojem tak vždy bude zajištěno optimální překrytí a to i v zatáčkách.

3 bodový závěs

 

Pracovní / přepravní poloha

Bez opuštění sedadla traktoru lze žací stroje PZ rozložit z transportní pozice do pracovní. Tuto možnost lze vylepšit pomocí volitelného hydraulického válce. Kromě toho je k dispozici volitelný hydraulický válec, který zajišťuje lepší rozložení hmotnosti během přepravy.

Rozkládání stroje do pracovní pozice

 

Souvraťové přizvedání

U modelů PZ 270 a 300 je k dispozici volitelný válec, který obsluze zlepšuje ovládání na souvrati a poskytuje dostatečnou světlou výšku při přejíždění.

Volitelné souvraťové přizvedání

 

Technická data

Typ

PZ 270

PZ 300

Pracovní záběr (m)

2,65

2,95

Počet bubnů

4

Počet nožů

10

12

Kopírování

4 pružinami

Jištění

Mechanická nárazová pojistka

Průměrná šířka řádku (m)

1,00

1,20

Otáčky vývodové hřídele (min-1)

540 (1000 na přání)

Pohon bubnů

Řemeny

Transportní pozice

Mechanické skládání vodorovně dozadu

Závěs

Kat. 2

Min. výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

40 (54)

47 (64)

Hmotnost (kg)

675 - 725

732 - 782

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje PZ 270 – 300, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.