Nabídka strojů
Univerzální secí stroje

ESPRO

Univerzální secí stroje ESPRO nabízí pracovní záběry od 3,00 do 8,00 m. Jsou vhodné pro setí do zorané i zpodmítané půdy, případně je lze využít pro přímé setí do rostlinných zbytků. Jejich výhodou je vysoká univerzálnost.

Najít nejbližšího prodejce
ESPRO

 

Menší energetické požadavky pro vyšší efektivitu

Univerzální secí stroje ESPRO nabízí pracovní záběry od 3,00 do 8,00 m. Jsou vhodné pro setí do zorané i zpodmítané půdy, případně je lze využít pro přímé setí do rostlinných zbytků. Jejich výhodou je vysoká univerzálnost.

Hledáte secí stroj, který má nízké požadavky na tažnou sílu traktoru? Secí stroj ESPRO přesně tyto požadavky splňuje díky konstrukci pneumatikového pěchu. Jeho další silnou stránkou jsou secí botky CROSSFLEX, které zaručují konstantní secí hloubku i při vysokých pracovních rychlostech, které se mohou blížit až k hranici 17 km/h. Tím výhody Espra nekončí. Každý ocení ergonomii, komfort a jednoduché ovládání přes rozhraní ISOBUS.

VÝHODY

Provedení pneumatikové pěchu je jedním z klíčů k velmi kvalitní přípravě seťového lůžka a zároveň je to odpověď na to, proč má secí stroj ESPRO tak nízké požadavky na tažnou sílu. Pneumatiky o průměru 900 mm mají sami osobě díky velkému průměru velmi nízký valivý odpor. Jejich předsazení (200 mm) vůči sobě navíc zabraňuje formování půdního valu, což dohromady velmi snižuje energetické požadavky traktoru. Šířka pneumatik je 210 mm, což je optimální pro rozteč secích botek (150 mm). Každá pneumatika dokonale zhutní půdu pro přesně dvě botky a to naprosto rovnoměrně, protože profil pneumatiky je dokonale rovný. Mezi pneumatikami zůstává vždy pás 85 mm, který slouží jako rezerva pro vsakování vody. Předsazení pneumatik nabízí možnost jejich snadné demontáže v případě defektu. Koncept pneumatikového pěchu je již na první pohled velmi dobře promyšlený a splňuje nejpřísnější agronomické, technické, uživatelské i ekonomické požadavky.

Dvě řady pracovních disků o průměru 460 dokonale připraví a nakypří zeminu. Jejich konkávní tvar zvyšuje efektivitu v těžkých půdách. Na každé slupici jsou uloženy dva disky, aby se snížila celková hmotnost stroje a zlepšila průchodnost v rostlinných zbytcích. Jejich ložiska jsou bezúdržbová pro vyšší pracovní komfort. Obrázek vlevo dokonale ilustruje výsledek pracovních sekcí secího stroje Espra. Pracovní disky nakypří zeminu, pneumatikový pěch konsoliduje půdů (jedna pneumatika pro dvě botky) a zavlačovač dokončí práci. Každé semínko má optimální podmínky.

Dezén pneumatik je ostrý po jejich celé šířce. Celá šířka pneumatiky má rovnoměrný efekt drcení hrud a konsolidace půdy.

Secí botky CROSSFLEX tvoří rovnoměrné secí lůžko za všech podmínek a při jakýchkoli pracovních rychlostech. Ramena secích botek jsou uloženy na speciálním profilu pomocí gumových bloků. Jejich znakem je velmi konstantní odpružení a jištění.

Přítlačná kolečka slouží k lepšímu kontaktu osiva se zeminou a díky zhutnění je zajištěn přenos vlhkosti k semenům přes kapiláry.

Zavlačovač efektivně zakryje osivo zeminou a zároveň vytvoří profilovanou vrstvu, aby na povrchu nevznikla krusta.

Přední pracovní disky, pracovní hloubka a přítlak secích botek se nastavuje pomocí podložek, které se připevňují na pístní tyče. Tento systém je nejen jednoduchý, ale i snadno zapamatovatelný. Hydraulické válce pro hloubku setí a přítlak jsou pro snadnější přístup hned vedle sebe.

Všechny zásobníky modelů secích strojů ESPRO jsou přístupné z čelní strany přes sklopný žebřík. Velký otvor a nízká výška usnadňují plnění vaky i přímo žlicemi nakladačů. Pochozí síto ulehčuje práci a manipulaci. Nad výsevním ústrojí je ventil pro vyprázdnění zásobníku. Za zmínku stojí dvě čidla v zásobníku, která monitorují stav osiva a tuto informaci přenášejí přímo do ovládacího terminálu v traktoru. Senzory lze umístit do třech různých poloh, aby se bylo možné přizpůsobit různým velikostem semen. Změnu polohy lze provést i při plném zásobníku.

Jednotlivé pracovní sekce nemusíte ovládat zvlášť. Stačí využít předdefinovaný souvraťový management a stisknutím jediného tlačítka se např. zapne výsevní jednotka, spustí pracovní disky a nakonec botky (a naopak).

Další výbava

ISOBUS terminál CCI 1200 s certifikací AEF je zaměřen na tři priority: výkon, přehled a flexibilita. Umožňuje intuitivní ovládání přes dotykovou antireflexní obrazovkou s úhlopříčkou 12,1“ / 30,5 cm. Obrazovku si lze během práce přizpůsobit vlastním požadavkům (vertikální, horizontální poloha, maxi-view, mini-view, atd…). Terminál CCI 1200 je kompatibilní s funkcemi přes GPS. Má funkci automatické sekční kontroly (automatické vypínání v klínech), je kompatibilní s variabilním dávkování dle map nebo např. dle N-senzoru. K monitoru lze připojit jednu nebo dvě kamery.

ISOBUS terminál CCI 800 s certifikací AEF umožňuje intuitivní ovládání přes dotykovou antireflexní obrazovkou s úhlopříčkou 8“ / 20,3 cm. Obrazovku si lze během práce přizpůsobit vlastním požadavkům (vertikální, horizontální poloha, atd…). Terminál CCI 800 je kompatibilní s funkcemi přes GPS. Má funkci automatické sekční kontroly (automatické vypínání v klínech), je kompatibilní s variabilním dávkování dle map nebo např. dle N-senzoru. K monitoru lze připojit jednu nebo dvě kamery.

 

 

KYPŘIČE STOP

Za kola traktoru lze umístit dva páry kypřičů stop. Díky chytrému řešení se na souvrati automaticky sklápí a to v rámci souvraťové automatiky. Ve standardní výbavě jsou potažené tvrdokovem a jsou tedy velmi odolné vůči opotřebení.

PREEMERGENTNÍ ZNAMENÁKY

Preemergentní znamenáky na nezávislých ramenech

Nezávislá ramena jsou detail, která ale umožňují snadnou montáž za jakoukoli secí botku pro snadné přizpůsobení jakýmkoli kolejovým řádkům. Nezávislé rameno navíc přirozeně přináší výhodu, že jejich práce nijak neovlivňuje přítlak ani hloubku secích botek. Preemergentní znamenáky jsou k dispozici na přání pro všechny modely secích strojů ESPRO.

PŘIZPŮSOBITELNÁ HYDRAULIKA

Secí stroje ESPRO mají hydraulický systém, který si můžete přizpůsobit. Je možné pracovat v režimu Load sensing, kde traktor posílá olej do stroje pouze v případě, že je potřeba. Pro traktory bez této funkce je však možné stroj zásobovat konstantním průtokem oleje. Ventilátor je pak poháněn přirozeně pomocí konstantního průtoku nebo je možné využít sadu pro pohon přes náhonovou hřídel traktoru (pro traktory se slabší hydraulikou).

BEZPEČNOST BĚHEM PŘEPRAVY

Přizvednutí kol půdního pěchu během přepravy

Centrální sekce pneumatikového půdního pěchu se během přepravy přizvedává. To je při transportu velmi důležitá výhoda, protože je secí stroj mnohem stabilnější a nekolíbe se.

Secí stroje ESPRO mají vždy vzduchové brzdy ve standardní výbavě a proto mají homologaci pro přepravní rychlost až 40 km/h.

OSVĚTLENÍ

Osvětlení nejen na silnici, ale i na poli

Přepravní osvětlení a výstražné tabulky jsou standardní výbavou. Splňují legislativní požadavky pro Českou republiku. Uživatelé dále ocení i LED pracovní světla pro noční směnu. Sada se skládá ze dvou zadních světel, která osvětlují secí lištu a znamenáky. Další světla se nachází pod a v zásobníku, která lze zap./vyp. spínačem u zásobníku. Samozřejmostí je možnost doplnění kamerou na zadní části secího stroje.

IDEÁLNÍ PŘIPOJENÍ K TRAKTORU

Spodní závěs do ramen a teleskopická oj: těžko hledat lepší řešení!

Secí stroje ESPRO se připojují do ramen traktoru. Oj je navíc teleskopicky nastavitelná a můžete ji přizpůsobit rozchodu kol traktoru tak, aby byl dosažen vždy maximální úhel zatáčení při zachování co nejkratší délky stroje. Toto řešení je ideální i pro kombinaci s pásovými traktory nebo s traktory s dvojmontáží pneumatik. Samotné připojení do ramen traktoru navíc nabízí vždy větší rádius zatočení, protože tím vzniká větší mezera mezi koly traktory a ojí. Secí stroj dále při jízdě do zatáčky lehce „nadbíhá“. Výsledkem je skvělá manévrovatelnost.

 

PŘIHNOJENÍ

VŠECHNY MOŽNÉ AGRONOMICKÉ MOŽNOSTI

Přesné umístění hnojiva je důležitým základem. Hnojivo nebo osivo druhé plodiny se aplikují před pěchovací válec řadou jednodiskových aplikátorů. Všechny jsou hloubkově nastavitelné a jeden vychází vždy mezi dvě secí botky. Výhodou této technologie je to, že osivo je zásobené od začátku velkým množstvím živin, aniž by došlo k jejímu spálení.

Hlavní plodina A

Celý zásobník je možno použít pro jednu hlavní plodinu. Osivo prochází přes obě distribuční jednotky, ale jsou vedeny přes jednu rozdělovací hlavu a poslány do
secího rámu CROSSFLEX.

Hlavní plodina A + hnojivo A

Můžete set a přihnojovat jedním přejezdem. Hnojivo je uloženo pod kořeny vždy mezi dva řádky s osivem. Nastavitelná hloubka přihnojení zabraňuje popálení osiva.

Hlavní plodina A + hlavní plodina B

Můžete také set dva různé druhy osiva ve dvou rozdílných řádcích a hloubkách setí. Tato konfigurace je pohodlná pro setí krycích plodin nebo směsek.

Osivo A + osivo B
Celý objem zásobníku může být použit pro stejný druh osiva (linie a hybrid). To umožňuje rozdílnou distribuci osiva ale společné setí pro precizní setí hlavní plodiny.

Hlavní osivo A + hnojivo B
V jedné části zásobníku je osivo a v té druhé hnojivo, které bude uloženo v blízkosti osiva: hnojivo je uloženo v řádku. Tato konfigurace má velkou hodnotu při ukládání prvků jako je fosfor, které jsou v půdě imobilní.

 

 

Benefity

Výhody

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje ESPRO, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.