Nabídka strojů Zpracování půdy Pluhy
Polonesené oboustranné pluhy

VARI-CHALLENGER

Polonesené pluhy VARI-CHALLENGER těží z odborných znalostí KUHN v oblasti orby.
Tyto robustní a spolehlivé stroje vyniknou v těžších podmínkách a jsou určeny pro traktory vyšších výkonových tříd.

Najít nejbližšího prodejce
VARI-CHALLENGER

Video

Polonesené pluhy VARI-CHALLENGER těží z odborných znalostí KUHN v oblasti orby:

Řada VARI-CHALLENGER, dostupná od 7 do 10 nástaveb, je určena pro traktory s vysokým výkonem od 315 do 450 k.
Dokonale se přizpůsobí intenzivnímu používání velkými zemědělskými podniky nebo dodavateli s obtížnými pracovními podmínkami.
Polonesený pluh CHALLENGER je řešením pro vysoce výkonné traktory a extrémní pracovní podmínky. Díky velké pracovní šířce nabízí obzvláště vysoké pracovní výkony.
Úhel otáčení 110° poskytuje výjimečnou manévrovatelnost a úsporu času při zatáčkách na souvrati.
Robustnost je také hlavní předností řady CHALLENGER, protože má 220 mm rám. Pokud jde o kvalitu práce, kloubové spojení rámu zajišťuje dokonalé sledování zvlnění půdy pro vysoce kvalitní orbu.
K dispozici jsou také polonesené pluhy CHALLENGER s pojistkou Safe-T nebo NSH od 7 do 12 těles pro výkony od 200 do 500 hp.

Pluhy VARI-CHALLENGER jsou kloubově připojeny k ose, aby celý pluh mohl sledovat nerovnosti terénu a fungoval jako dva nezávislé stroje. Každá sekce pracuje v ekvivalentní hloubce, aby byla zajištěna homogenní práce mezi přední a zadní polovinou.

 

Typ VARI-CHALLENGER 7 VARI-CHALLENGER 8 VARI-CHALLENGER 9 VARI-CHALLENGER 10
Konfigurace rámu 4 + 3 (4+1) + 3 (4 + 1) + (3+1) (4 + 1 + 1) + (3 + 1)
Maximální výkon traktoru (kw/hp) 232/315 265/360 298/405 331/450
Přibližná hmotnost (pro verzi NSH) 5992 kg 6392 kg 6792 kg 7192 kg
Pracovní záběr (palce) 35 - 55 35 - 55 35 - 55 35 - 55
Světlá výška pod rámem (cm) 80 80 80 80
Rozteč orebních těles (cm) 102 102 102 102
Rám (mm) 220 x 220 220 x 220 220 x 220 220 x 220
Příčná hřídel Kat. 3 jako standard (Kat. 4 a 4N na vyžádání) Kat. 3 jako standard (Kat. 4 a 4N na vyžádání) Kat. 3 jako standard (Kat. 4 a 4N na vyžádání) Kat. 3 jako standard (Kat. 4 a 4N na vyžádání)
Hydraulické odpružení pro přepravu standard standard standard standard
Hydraulická adaptace zadní zvedání a otáčení: SA + DA - zvedání zadních nástaveb: DA - Elektrospínač KTH105 2 funkce: 1 DA (hydraulické nastavení přední brázdy, variabilní šířka) zadní zvedání a otáčení: SA + DA - zvedání zadních nástaveb: DA - Elektrospínač KTH105 2 funkce: 1 DA (hydraulické nastavení přední brázdy, variabilní šířka) zadní zvedání a otáčení: SA + DA - zvedání zadních nástaveb: DA - Elektrospínač KTH105 2 funkce: 1 DA (hydraulické nastavení přední brázdy, variabilní šířka) zadní zvedání a otáčení: SA + DA - zvedání zadních nástaveb: DA - Elektrospínač KTH105 2 funkce: 1 DA (hydraulické nastavení přední brázdy, variabilní šířka)

Benefity

Polonesený pluh pro prvotřídní orbu

Sledování terénu
Pluhy VARI-CHALLENGER jsou kloubově připojeny k ose, aby celý pluh mohl sledovat nerovnosti terénu a fungoval jako dva nezávislé stroje. Každá sekce pracuje v ekvivalentní hloubce, aby byla zajištěna homogenní práce mezi přední a zadní polovinou.
Díky této technologii jsou při práci mimo brázdu, kdy těla přední poloviny vycházejí ze země, zadní těla udržována v požadované pracovní hloubce, aniž by došlo k namáhání konstrukce.


Při zvedání stroje se zadní část automaticky vyrovná s přední, aby bylo umožněno bezpečné a plynulé otáčení.
Na tvrdé nebo zhutněné půdě je zadní část pluhu neustále udržována v půdě díky hydraulickému tlaku přítomnému v akumulátorech. Je také možné vyztužit a uzamknout zadní část pro zlepšení průraznosti. Ideální ve vysoce zhutněných oblastech (řádky, souvratě, vjezdy na pole), což umožňuje, aby zadní část zůstala v půdě bez ohledu na půdní podmínky.

Orba mimo brázdu
Polonesený pluh VARI-CHALLENGER může být vybaven on-land kitem (nástroje mimo brázdu). On-land kit nabízí mnoho výhod, protože vám umožní maximálně využít:

 • dostupný trakční výkon a snížení spotřeby paliva. Přenos síly na půdu někdy vyžaduje použití velkých pneumatik, dvojitých kol nebo pásů, které již neumožňují orbu v brázdě.
 • dostupný typ traktoru. Pokud je traktor určen pro jiné aplikace vyžadující zdvojená kola nebo velké pneumatiky, pak díky on-land sadě již není nutné pro použití při orbě demontovat kola.

On-land kit zajišťuje dokonalé přizpůsobení pracovním podmínkám:

 • Použití s ​​traktory o celkové šířce do 3,50 m
 • Možnost návratu k brázdové orbě, když již podmínky na úhoru nejsou vyhovující.

Orba mimo brázdu nabízí také mnoho dalších výhod, jako například:

 • Omezení utužení půdy
 • Snížení opotřebení pneumatik v kamenitých podmínkách.
 • Lepší jízdní komfort: žádné otřesy nebo chrastění pro řidiče, protože pracuje na rovném povrchu. Jejich pracovní pozice je podstatně pohodlnější.

Kromě toho se otáčení a rozkládání / skládání stroje provádí aktivací jednoho rozdělovače z kabiny.

Polonesený pluh, který se velmi snadno používá

Úpravy bez nářadí
Kvalitní orba usnadňuje přípravu seťového lůžka a snižuje spotřebu energie. Přesné a snadno přístupné úpravy umožňují dosáhnout tohoto cíle.
Vertikální nastavení, pracovní hloubku a vyrovnání lze upravit bez použití nářadí.

Vertikální nastavení se nastavuje nezávislými šrouby levé / pravé kliky pro větší přesnost;
Pracovní hloubka kol se ovládá velmi jednoduše pomocí nastavení pomocí klikových šroubů;
Posun se nastavuje hydraulickým válcem. Umožňuje nastavení pro pneumatiky o vnitřní rozteči 1,15 až 1,60 m. Indikátor viditelný z místa řidiče usnadňuje sledování.

Poloměr otáčení 110°
KUHN se pyšní tím, že vyrábí pluhy, které jsou jednoduché a snadno se používají. Proto jsou polonesené pluhy VARI-CHALLENGER vybaveny poloměrem otáčení 110° pro omezení manévrů a usnadnění otáčení na souvrati.
Vzdálenost mezi rámem a první brázdou byla speciálně navržena tak, aby se zabránilo jakémukoli riziku poškození traktoru i při nejkratších zatáčkách.
Zvýšená manévrovatelnost VARI-CHALLENGER šetří čas při obratech na souvrati a zajišťuje jasné zvýšení pracovní rychlosti.
Pluh lze velmi hladce a bez otřesů otáčet pomocí dvou velkorozměrových dvojčinných válců. Jakmile se pluh opět zvedne, zadní část se automaticky vyrovná, čímž se zabrání riziku nesprávné manipulace při otáčení.

Vybavení

Orební tělesa

Orební tělesa pluhů

Orební tělesa pluhů

Téměř 150 let zkušeností společnosti KUHN v oblasti orby umožnilo vyvinout řadu nástaveb přizpůsobených potřebám všech farmářů.

Orební tělesa KUHN jsou vyrobena z vysoce kvalitních, robustních materiálů a jsou navržena tak, aby optimálně pronikala do všech půdních podmínek a měla maximální životnost.
Nestejnovrstvé triplex odhrnovací desky, vysoký a široký představec a řada karbidových opotřebitelných dílů jsou některé z výhod řady orebních těles KUHN. S přibližně třiceti různými těly máte široký výběr, abyste zajistili, že zbytky na všech vašich pozemcích budou řádně zaorány.

Bezpečnost NSH

Dva systémy bezpečnostního zařízení NSH

Dva systémy bezpečnostního zařízení NSH

 • VARIBAR: ideální v heterogenních půdních podmínkách, umožňuje přímé nastavení pojistky NSH při orbě. Tento systém umožňuje rychlý a beznástrojový zásah, jakmile nastane potřeba a dříve, než může dojít k poškození konstrukce stroje.
 • MAXIBAR: nejlepší kombinace do tvrdé půdy; kompatibilní s VARIBAR, umožňuje zvýšení tlaku až o 2500 kg. Zajišťuje maximální stabilitu pluhu tím, že eliminuje všechna rizika utužení půdy a zajišťuje prudké zatažení v případě překážky.

Systémy kol

Různé systémy kol

Různé systémy kol

V sortimentu KUHN existují tři typy kol:

 • hloubkové kolo: k dispozici v zadní a boční poloze, má velký průměr. Nastavení bez použití nářadí pro zvýšení komfortu používání. Toto nastavovací kolo je namontováno na tlumičích pro omezení otřesů při zatáčení.
 • kombinované kolo: dostupné v boční a zadní poloze v závislosti na modelu. Dvě funkce dostupné s jedním kolem s nižší než průměrnou hmotností. Použitelný v mechanické i hydraulické verzi s ukazatelem viditelným z kabiny.
 • přepravní kolo: ideální pro přepravu a vybavené základním odpružením pro zlepšení stability pluhu při přepravě

KTH ovladač

KTH ovladač

KTH ovladač

KUHN vám poskytuje elektromotor KTH pro ovládání hydraulických funkcí pomocí jediného dvoučinného hydraulického rozdělovače. Tento volič nabízí větší komfort a jednodušší ovládání. Na nesených pluzích můžete pomocí voliče KTH spravovat až pět funkcí:

 • variabilní šířka
 • hydraulického vyrovnání
 • hydraulické nastavovací kolečko
 • hydraulická olovnice
 • VARIBAR

KTH umožňuje jednoduše ovládat těchto pět hydraulických funkcí z kabiny na jediném rozvaděči.

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt