Nabídka strojů Zpracování půdy Pluhy
Polonesené oboustranné pluhy

VARI-MANAGER

Polonesený pluh VARI-MANAGER je přizpůsoben středně výkonným traktorům, s větším počtem rozšíření než nesený pluh.
Jeho manévrovatelnost s úhlem natočení volantu 110° umožňuje orbu na nejmenších pozemcích při zachování vysoké průchodnosti posklizňovými zbytby. Dokonale splňuje požadavky zemědělců, kteří hledají:
jednoduchost
výjimečná kvalita práce
všestrannost, vysoký tok materiálu se zbytky a variabilní nastavení šířky záběru pro přizpůsobení se všem podmínkám.

Řada VARI-MANAGER je k dispozici od 5 do 8 těles, pro traktory od 150 do 240 koní.

Najít nejbližšího prodejce
VARI-MANAGER

Schematický pohled na orební tělesa VARI-MANAGER při práci

Ekonomická výkonnost

Investice do poloneseného pluhu VARI-MANAGER je zárukou ziskové investice pro váš provoz. Mimořádně robustní konstrukce a kvalita použitých materiálů skutečně nabízejí VARI-MANAGER maximální životnost. Pluhy KUHN jsou uznávány po celém světě pro svou spolehlivost a kvalitu zpracování, což jim dává vyšší prodejní hodnotu než ostatní výrobci na trhu. Navíc odhrnovací desky TRIPLEX s vrstvami a kovanými a ošetřenými opotřebitelnými díly posouvají hranice použití o 20 až 40 %! K dispozici je řada karbidových radlic a špiček pro ještě delší životnost. To vede k výraznému snížení nákladů na údržbu vašeho pololetového pluhu VARI-MANAGER s méně častou výměnou opotřebitelných dílů.

Snadné použití

Polonešené pluhy VARI-MANAGER se od ostatních odlišují snadným použitím. Nepřetržité otáčení pluhu na souvrati se provádí hydraulickou sekvencí. Jediný rozdělovač automaticky řídí zvedání vozíku před otočením. Výstupy z půdy a manévry otáčení se provádějí velmi jednoduše.
Nastavení hloubky, souososti a odsazení se provádí bez nástrojů, Pracovní hloubka je udržována konstantní, díky patentovanému natáčení rámu kuhn, aby bylo možné sledovat zvlnění terénu. Na přání můžete využít hydraulické seřízení ze stanoviště řidiče.

Foto pohled na hydraulickou konstrukci zemědělského pluhu VARI-MANAGER

 

Vysoký průtok a manévrovatelnost

Řada VARI-MANAGER je k dispozici až pro 8 těles. Díky počtu nástaveb zajišťují polonešené pluhy VARI-MANAGER vysokou možnost dalšího prodloužení. Je možné zvýšit počet těles vašeho pluhu přidáním prodloužení. Otáčení na souvrati také vyžaduje dobrou manévrovatelnost. Úhel natočení volantu 110° šetří značný čas na souvratích tím, že omezuje počet manévrů.
Nosná kola jsou umístěna v blízkosti traktoru pro lepší poloměr otáčení a  zaručující konec orby v linii co nejblíže k okraji pozemku.

Foto pohled na zabavený U-turn pololetního pluhu KUHN VARI-MANAGER

 

Detailní fotografie širokých pneumatik s vozíkovým pololetním pluhem VARI-MANAGER

Nízké zhutnění

Jednou z hlavních výhod poloproudového pluhu VARI-MANAGER je jeho omezená hmotnost. V závislosti na podmínkách je pro efektivní práci s VARI-MANAGER zapotřebí pouze 20 koní na tělo. Tato lehkost je prospěšná pro vaše půdy, protože omezuje hutnicí efekt. Méně zhutněná půda zajišťuje lepší rozvoj oseté plodiny a vyšší výnosy.
Polonešené pluhy nabízejí možnost použití širokých pneumatik pro zlepšení přilnavosti a trakční kapacity. Snižuje také spotřebu energie a spotřebu paliva vašeho traktoru.

 

Fotografie zespodu integrovaného spojení pluhu VARI-MANAGER

Mechanismus s proměnnou šířkou plně integrovaný do rámu

Mechanismus změny šířky záběru je 100% integrován do rámu a vozíku. Výsledkem je, že vazby a spoje jsou chráněny před agresivními látkami (prach, koroze, nárazy a padající kameny nebo zemina). Bez údržby zaručuje tato exkluzivita KUHN delší životnost ve srovnání s konvenčními mechanismy. Spoje jsou plně tvrzené, aby poskytovaly výjimečnou robustnost. Koncepce variabilní šířky KUHN navíc zajišťuje optimální polohu kola v linii bez ohledu na zvolenou pracovní šířku.
Variabilní šířka od 12 do 20 palců (30 až 50 cm) je jednoznačně prospěšná, protože umožňuje:
- přizpůsobit se dostupnétrakci

- přizpůsobit se typům půdy, reliéfu a pozemku při zachování vysokého toku materiálu 

- střídat profil orby léto-zima

- vyrovnat se s obtížnými posklizňovými zbytky tak jako s vysokým strništěm

- dokonalá povrchová úprava pozemků

- obejít překážky a narovnat linie

 

Jednoduchá, spolehlivá a účinná hydraulická nepřetržitá bezpečnost

Hydraulická non-stop bezpečnost (NSH) přináší uživateli větší pohodlí díky okamžitému přizpůsobení pracovním podmínkám. Tlak na tělo se liší v závislosti na hloubce, rychlosti a šířce práce, stavu a povaze půdy. Je proto nutné umět měnit spoušťový tlak bez mechanického zásahu (přidání lopatek, napnutí pružiny apod.), aby se zabránilo vytahování kamenů.
Nastavení spouštěcího tlaku trvá pouze několik sekund na připojení hydraulické hadice.
Varianta VARIBAR umožňuje měnit tlak na špičce radlice od traktoru při orbě pro okamžité přizpůsobení pracovním podmínkám.
Volitelná výbava MAXIBAR nabízí okamžité bezpečné přetlakování až na 2500 kg pro práci ve velmi těžkém terénu.

Zabezpečení NSH zajišťuje bezkonkurenční návrat na zem. Jak se tělo zvedá, odpor vůči špičce se zvyšuje, což mu dává o to více energie pro návrat na zem.
VARI-MANAGER NSH nabízí výjimečné vůle: + 70 cm vertikální vůle a + 20 cm boční jsou nejvyšší hodnoty na trhu!

NSH bezpečnostní pohled na pluh VARI-MANAGER při práci

 

Robustní konstrukce připravená na budoucnost

Poloprovozní pluhy VARI-MANAGER jsou navrženy pro práci v nejextrémnějších pracovních podmínkách. Jejich mechanicky svařovaná konstrukce zajišťuje velkou robustnost a zvýšenou odolnost za všech okolností.
Velké zavěšení přední části pluhu usnadňuje průchod výkonu až 240 koní.Jednodílná hlava z lité oceli umožňuje mít jediné trakční vedení, což zaručuje lepší přilnavost traktoru v obtížných podmínkách.
Jednodílná přední část je skutečnou zárukou robustnosti, protože eliminuje jakékoli riziko deformace nebo uvolnění. Poloautomatické závěsy navíc zjednodušují připevnění a zastavení pluhu.
Hydraulické odpružení vozíku na přání chrání pluh a absorbuje nárazy při pohybu na poli a během přepravy.

Pohled na jednodílnou spojku a přední část VARI-MANAGER
Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt