Nabídka strojů Obraceče
Nesené obraceče

GF 8700

Začátek mezi profi modely obracečů společnosti KUHN
Obraceč GF 8700 rozšiřuje řadu modelů s pracovním záběrem nad 8,00 m. I přes velký pracovní záběr 8,70 m je tento stroj překvapivě kompaktní a proto je vhodný i pro menší traktory.

Najít nejbližšího prodejce
GF 8700

Model obraceče GF 8700 doplňuje současný obraceč GF 8712. Doplňuje tak sortiment obracečů s 8 rotory a pracovním záběrem 8,70 m. U konstrukce GF 8700 je třeba zmínit optimální polohu těžiště, která zajišťuje, že obraceč je i přes jeho velký pracovní záběr překvapivě kompaktní a proto je vhodný i pro menší traktory. Tento obraceč má všechny prvky, které zaručují vynikající kopírování terénu a bezkonkurenční kvalitu obracení. Dále je model GF 8700 vybaven učeným stabilizačním systémem pro bezpečnou přepravu a vyniká minimálními nároky na údržbu.

Ideální pro malé traktory

Těžiště je o 200 mm posunuté blíže k traktoru ve srovnání s modelem GF 8712, který disponuje stejnou šířkou ale hmotnost GF 8700 je o 15% nižší. Model GF 8700 tak nabízí vynikající poměr mezi kompaktností 3 bodového neseného stroje a velkým pracovním záběrem 8,70 m.

https://www.kuhn.de/sites/default/files/styles/media_large/public/media-nextpage-img/GF-8700-key-visual-%281%29_0.jpg?itok=3x1wC36G

GF 8700 při obracení

 

 Stabilita nejen při práci ale i přepravě

Dva boční mechanické stabilizátory zajišťují stabilitu v zatáčkách a během přepravy přenášejí zatížení stroje na traktor.

Přepravní poloha

 

Obraceč přizpůsobený kopcovitým oblastem

Pokud pracujete v kopcovitých oblastech, potřebujete kompaktní stroj, se kterým se snadno manévruje a má nízkou hmotnost, aby nedocházelo k poškození píce. Model GF 8700 je těmto podmínkám přizpůsoben. Díky jeho kompaktnosti je vhodný pro malé traktory a je tak vhodný i do kopcovitých oblastí. Kromě toho je k dispozici jako volitelná výbava hydraulicky ovládaná clona pro hraniční obracení, aby nedocházelo rozhazování píce mimo hranice pozemku.

Clona pro hraniční obracení

 

Klíčem úspěchu jsou rotory o malém průměru

Uživatelé, kteří používají tyto obraceče se shodují, že by se bez těchto obracečů už neobešly. Pro zemědělce, kteří chtějí sklízet prvotřídní krmivo, mají malé roty několik výhod:

Rotor GF 8700

 

DOKONALÉ ZVEDNUTÍ PÍCE DÍKY ASYMETRICKÝM PRSTŮM

Asymetrické prsty mají uspořádání vnitřní kratší a vnější delší. Díky tomu je vnější prst efektivnější a v porovnání se stejně dlouhými prsty začíná obracet při větší výšce ramena nad porostem. To přináší výhodu kvalitnějšího obracení píce na okrajích pozemků a mezi rotory (C), (E) díky lepšímu překrytí. Asymetrické prsty dále zvětšují efektivní pracovní záběr každého rotoru.

Asymetrické prsty

 

DIGIDRIVE – revoluční koncept pohonu

Když společnost KUHN vynalezla tento koncept pohonu, vstoupilo obracení do nové éry. Najednou bylo možné pohánět velké množství rotorů a skládat je do neuvěřitelně kompaktních rozměrů. To vše bylo možné díky bezúdržbovému systému pohonu DIGIDRIVE. Od uvedení prstové spojky pohonu už uplynulo více než dvacet let a po celém světě byla tato prstová spojka použita k pohonu více než milionu rotorů. Prstová spojka DIGIDRIVE je vyrobena z oceli s povrchovou úpravou zaručující bezúdržbový a spolehlivý provoz.

Prstová spojka DIGIDRIVE

 

Převodovky rotorů pro maximální životnost 

Uložení hřídele zajišťují dvouřadá kuličková ložiska o velkém průměru a s kosoúhlým stykem. Díky dvojitému těsnění je zabráněno jakémukoliv úniku maziva a vniknutí nečistot. Upevnění převodovky k obdélníkovému rámu je pomocí konzole se dvěma průběžnými šrouby. Tyto převodovky mají počet mazacích míst snížen na minimum. Je zde potřeba mazat jen několik kloubových spojů. To znamená, že strávíte méně času údržbou a více času prací na poli.

Převodovka rotoru

 

Technická data

Typ

GF 8700

Pracovní záběr (m)

8,70

Počet rotorů a ramen na rotoru

8 / 6

Transportní šířka (m)

2,99

Transportní výška (m)

3,35

Nastavení sklonu rotorů

-

Pohon rotorů

DIGIDRIVE

Tlumič rázů

2 x mechanický s brzdou

Výkyvný závěs

Standardně

Připojení

kat. 2

Požadavky na výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

36 / 50

Hmotnost (kg)

1 200

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt