AXENT 100.1

Tažený model rozmetadla AXENT doplňuje řadu rozmetadel minerálních hnojiv KUHN. Jedná se o stroj, který je ideální pro náročné uživatele, kteří potřebují vysokou přesnost. Aplikační jednotka vychází z nesených rozmetadel AXIS a lze je snadno spojovat i s GPS systémy s automatickou úpravou záběru v klínech (1 metr = 1 sekce) či s variabilním dávkováním dle map, N-senzoru apod. Tato jednotka nese označení AXIS PowerPack a používá se při aplikaci minerálních hnojiv. Lze jí vyměnit za jednotku lime-PowerPack, která umožnuje aplikovat vápno. AXENT je tedy velmi výkonné univerzální tažené rozmetadlo.

Najít nejbližšího prodejce
AXENT 100.1

 

Objem taženého rozmetadla činí 9400 litrů a nosnost 8400 kg. AXENT lze osadit pneumatikami různých velikostí a nabízí i možnost řiditelné nápravy.

Jedinečnou schopností těchto rozmetadel je systém EMC, který kontroluje přesné dodržení aplikační dávky. Tato kontrola funguje na levém a pravém kotouči nezávisle na sobě a každou vteřinu provede 100 měření.

Rozmetadla mohou být bez ISOBUS systému nebo s ISOBUS systémem. Modely s ISOBUS systémem lze kombinovat i s kompatibilními terminály traktorů anebo přímo s KUHN terminály CCI 800 nebo 1200. ISOBUS terminál lze použít mimo jiné pro sekční kontrolu, paralelní navádění a variabilní aplikaci.

Pohon je řešen mechanicky přes náhonový kloubový hřídel. AXENT má vlastní hydraulickou soustavu a jednotlivé funkce si tak ovládá samostatně hydraulicky nebo elektricky. A protože hydraulika umožňuje plynule měnit otáčky kotoučů, je rozmetadlo přesnější v klínech a umožňuje hraniční hnojení na levou, na pravou nebo na obě strany.

 

Technická data

POPIS AXENT 100.1
Pracovní záběr 18 až 50 m*
Max. nosnost 8400 kg (spodní závěs), 7400 (horní závěs)
Max. objem 9400 l
Plnící výška (ze země) 2,90 m
Transportní výška 3,15 m
Celková délka s rozmetacím ústrojím 7,7 m
Celková šířka 2,55 m s rozchodem kol 2,00 m
Rozchod kol 2,00 / 2,10 / 2,15 / 2,25
Brzdy Vzduchové
Síto zásobníku Ve standardní výbavě
Nastavení aplikační dávky Dle pojezdové rychlosti se systémem vážení EMC
Max. aplikační dávka (kg/min) Cca. 500
Ovládací terminál ISOBUS systém, terminál CCI na přání
Hraniční rozmetání Ve standardní výbavě, na levé i pravé straně zpomalením otáček disků a změnou bodu výpadu
Senzor nízké hladiny hnojiva Ve standardní výbavě
Kamera vzadu Ve standardní výbavě
Dávkovací dopravník Pryžový o šířce 800 mm a tloušťce 8 mm
Min. požadavky na výkon traktoru 135 / 180
Nezávislá hydraulická jednotka Pro pohon pásového dopravníku, hradítek a rozmetacích kotoučů
Hydraulické požadavky pro pohon disků 2 dvojč. hydr. okruhy: Pro hydraulickou odstavnou noho a otevírání plachty zásobníku
Plachta zásobníku Ve standardu s hydraulickým ovládáním
Zadní transportní osvětlení Ve standardní výbavě LED
Závěs (tovární nastavení) Do spodního závěsu – oko 80 mm
Pohon Kloubovou hřídelí (homokinetická)
Přibližná hmotnost 4250 kg (bez rozmetacího ústrojí)

Benefity

Pokročilá technologie k Vašim službám

EMC: "vážicí" zařízení na každém kotouči, průkopník společnosti KUHN již více než 20 let!

Jediný tažený stroj s nepřetržitým vážícím systémem EMC na každém kotouči.

EMC (Electronic Mass Control) upravuje aplikační dávku, vlevo a vpravo, každou sekundu nezávisle, jako "vážící" zařízení na každém disku. Tento unikátní systém společnosti KUHN umožňuje, aby každá rostlina dostala každou sekundu správnou dávku hnojiva. Je to jednoduché, průtok hnojiva se měří na každém kotouči: v případě ucpání nebo zablokování je průtok příslušného vývodu okamžitě a automaticky korigován!
Již více než 20 let rozprostíráte správnou aplikační dávku na správném místě, protože na každém výstupu získáte správný průtok hnojiva.
Snímače snímají hnací moment na každém disku každou sekundu. V závislosti na odečtu se průtok upravuje automaticky a samostatně na levém a pravém kotouči.
S EMC můžete individuálně nastavit levý a pravý průtok, aniž byste pociťovali účinky svahů a vibrací. Pracujete také v úspornějším módu díky nižším otáčkám motoru. Není třeba provádět test průtoku, stačí zadat aplikační dávku a začít pracovat. Možnosti průtoku jsou velké: mezi 20 a 500 kg / min, takže nastavení rychlosti aplikace vlevo / vpravo pomocí GPS je možné s extrémní přesností.

VARISPREAD PRO: Nepřetržité řízení sekce s vysokorychlostními servomotory SpeedServo = automaticky kontroluje šířku rozmetání dle GPS

SpeedServo je nový řídicí systém složený ze dvou elektromotorů, které jsou 2,5 až 5krát rychlejší než tradiční válec. Jedině velká rychlost totiž může v praxi docílit i vysoké přesnosti. Mění body výpadu a přizpůsobuje se tak tvaru klínu na pozemku dokonaleji. Získáte přesnější aplikaci a správnou aplikační dávku na správném místě, a to i při vysoké rychlosti. Pro elektromotory SpeedServo je samozřejmostí jejich vysoká spolehlivost, včetně prachotěsnosti, vodotěsnosti a odolnosti vůči korozi. Co se týče sekcí, tento systém nabízí celkem 8 - 4 sekce na každou stranu. Je standardem v manuálním i automatickém režimu dle GPS.

VARISPREAD PRO: Continuous Section Control at very high speed, 1 section per metre with SpeedServo

OPTIPOINT: ideální bod pro otevírání a zavírání hradítka = určuje místo, kde se otevírají a zavírají výpadové otvory

Na souvratích většina zemědělců začíná a končí ve stejnou chvíli, i když různá hnojiva mají různé tíhové vlastnosti. Funkce OPTIPOINT automaticky určí ideální bod otevírání a zavírání odměřovacích vývodů podle typu hnojiva a rychlosti terénu. Výsledkem je vyšší přesnost při použití ovládání GPS.

OPTIPOINT opening and closing outlets with GPS optimisation at headlands

Dokumenty ke stažení

Rozmetadla tažená - AXENT
Rozmetadla tažená - AXENT
Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt