Nabídka strojů Baličky Baličky na kulaté balíky
Tažené baličky na kulaté balíky

RW 1810

Nejvýkonnějším modelem mezi taženými baličkami na válcovité balíky společnosti KUHN je model RW 1810. Tento model s nakládáním ve směru odložení balíku na rozdíl od ostatních modelů tažených baliček KUHN kombinuje balící stůl a obíhající ovíjecí ramena, která mohou dosahovat rychlosti až 40 ot/min, díky čemuž je tento model schopen za hodinu zabalit až 100 balíků o 6 vrstvách fólie. Tato balička má nízko položený podvozek pro šetrné odkládání balíků a pro zajištění vysoké stability v kopcovitých podmínkách. Konstrukce baličky umožňuje nakládat balíky o hmotnosti až 1400 kg, nebo ji lze také připojit přímo za lis. Tato balička má řadu funkcí a volitelného vybavení, což z ní děla jednu z nejmodernějších a nejflexibilnějších baliček s ovíjecími rameny na trhu. Je vybavena funkcemi jako AUTOSWITCH pro jednoduché rozkládání stroje do pracovní polohy, funkcí AUTOLOAD pro plně automatické nakládání nebo INTELLIWRAP s jednotkou 3D pro nejnáročnější uživatele.

Najít nejbližšího prodejce
RW 1810


AUTOSWITCH

Jednoduché přepnutí z přepravní polohy do  pracovní pomocí funkce AUTOSWITH. Stisknutím jediného tlačítka se balička přestaví do příslušné polohy! Toto pohodlné a rychlé přestavění oceníte především při častých přejezdech na sklízené pozemky.

 

AUTOLOAD

Stoprocentně plně automatické nakládání, balení a odkládání bez jediného zásahu! Fuknce AUTOLOAD používá laser k rozpoznání přibližujícího se válcovitého balíku, automaticky změří jeho průměr a nastaví nakládací rameno do výchozí polohy pro naložení. Tím je zajištěno velmi přesné nakládání, balení a odkládání balíku během jízdy. Díky funkci AUTOLOAD se tak obsluha může plně soustředit na jízdu, což vede i k větší výkonnosti a efektivitě balení.

Laserové snímání balíku

 

INTELLIWRAP

Jedná se o technologii, která spojuje sofistikovanou elektroniku s hydraulickým systémem pro řízení procesu balení. Tím je dosaženo kontinuálního řízení počtu obalení. Je tak možné nanášení lichých počtů vrstev fólie. Dále je také možné nastavení překrytí vrstev fólie. Podmínky balení lze tak maximálně přizpůsobit místním podmínkám, vlastnostem sklízené plodiny a době skladování.

 

3D balení

Volitelná 3D jednotka s otočnými držáky fólie zajišťuje rovnoměrnější a efektivnější rozložení celkového množství fólie po celém povrchu balíku. Nejprve se balík zabalí ve směru jeho šířky. Dochází tak k lepšímu vytlačení vzduchu (balík je více „utažen“) a také přispívá k zachování tvaru balíků i při dlouhé době skladování. Hrany balíku jsou lépe chráněny v porovnání s konvenčním balením, což zajišťuje vyšší kvalitu baleného materiálu a pevně utažená fólie také snižuje možnost poškození balíku během přepravy.

 

Klasický způsob balené přes hrany (možné poškození u materiálu s tvrdými stonky-vojtěška).

 

3D balení – nejprve zabalení ve směru lisování balíku (menší riziko poškození fólie)

 

TECHNICKÁ DATA

 

Typ

RW 1810 

Velikost balíku (šířka x průměr) (cm)

120 x 100 – 150

Maximální hmotnost balíku (kg)     

1 400

Připojení

Závěs dle specifikace

Nakládání

Nakládací rameno z čela stolu

Balící stůl

4 pásy s 2 válci

Přeprava druhého balíku na nakládacím rameni

-

Stabilizační kužele

4

Ovládání stroje

Terminálem 30

Zpomalení otáček po dokončení balení

Standardně

e- Twin

-

INTELLIWRAP

Standardně

Dálkové ovládání

-

Automatický systém nakládaní AUTOLOAD

Standardně

Balící fólie 750 mm 

2 adaptéry

Předpětí fólie

Standardně 70 % (60 % na přání)

Potřeba hydraulických okruhů

1 jednočinný s volnou zpátečkou nebo 1 dvojčinný

Průtok a tlak oleje                                

30 – 45 l/min a 185 bar

Hmotnost (kg)

1 200

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt