Nabídka strojů Baličky Baličky na hranaté balíky
Tažené baličky na hranaté balíky

Tažená balička na hranaté balíky

Jedná se skutečně o inovativní baličku, která za svou konstrukci a funkce získala nejedno ocenění. Tato universální samonakládací balička na hranolovité a válcovité balíky o hmotnosti až 1500 kg vyniká svojí konstrukcí, která zaručuje snadné nakládání a odkládání balíku jak zepředu tak i zezadu a dokonce i ze špatně přístupných míst. Dva páry ocelových válců zajišťují jemné vyzdvihnutí balíku bez jakéhokoliv rizika znečištění půdou. Balička také vyniká svoji stabilitou. Používá teleskopický rám, díky kterému se z transportní šířky 2,5 m roztáhne na provozní šířku 4 m. Dále vyniká funkcemi, které zvyšují kvalitu a efektivitu balení jako AUTOSWITCH pro jednoduché rozkládání stroje do pracovní polohy, funkcí AUTOLOAD pro plně automatické nakládání nebo INTELLIWRAP s jednotkou 3D pro nejnáročnější uživatele.

Najít nejbližšího prodejce
Tažená balička na hranaté balíky

AUTOSWITCH 

Jednoduché přepnutí z přepravní polohy do  pracovní pomocí funkce AUTOSWITH. Stisknutím jediného tlačítka se balička přestaví do příslušné polohy! Toto pohodlné a rychlé přestavění oceníte především při častých přejezdech na sklízené pozemky.

                        

Přepravní poloha - šířka 2,5 m                                            Pracovní poloha - šířka 4m

AUTOLOAD

Stoprocentně plně automatické nakládání, balení a odkládání bez jediného zásahu! Funkce AUTOLOAD je založena na dvou senzorech. Na laserovém snímači umístěném uvnitř horního krytu na přední straně stroje, který zajišťuje detekci blížícího se balíku. Dalším je senzor kola, který je umístěný v levém kole a slouží k měření rychlosti a vzdálenosti k balíku. Na základě těchto senzorů tak dochází k nakládání balíku. AUTOLOAD funguje tak, že laserový snímač detekuje okraj balíku a na základě impulzů senzoru v kole dojde k měření délky balíku. Nakládací ramena se přesunou do pracovní polohy (na základě předem definované šířky balíku) a jakmile laserový snímač detekuje konec balíku je zjištěna jeho délka. V závislosti na rychlosti jízdy se nakládací ramena aktivují ve správný čas, a naloží balík přesně uprostřed. Tím je zajištěno velmi přesné nakládání, balení a odkládání balíku během jízdy. Díky funkci AUTOLOAD se tak obsluha může plně soustředit na jízdu, což vede i k větší výkonnosti a efektivitě balení.

Laserové snímání balíku

INTELLIWRAP

Jedná se o technologii, která spojuje sofistikovanou elektroniku s hydraulickým systémem pro řízení procesu balení. Tím je dosaženo kontinuálního řízení počtu obalení. Je tak možné nanášení lichých počtů vrstev fólie. Dále je také možné nastavení překrytí vrstev fólie. Podmínky balení lze tak maximálně přizpůsobit místním podmínkám, vlastnostem sklízené plodiny a době skladování.

Rozložení jednotlivých vrstev fólie pomocí systému INTELLIWRAP

 

3D balení

Volitelná 3D jednotka s otočnými držáky fólie zajišťuje rovnoměrnější a efektivnější rozložení celkového množství fólie po celém povrchu balíku. Nejprve se balík zabalí ve směru jeho šířky. Dochází tak k lepšímu vytlačení vzduchu (balík je více „utažen“) a také přispívá k zachování tvaru balíků i při dlouhé době skladování. Hrany balíku jsou lépe chráněny v porovnání s konvenčním balením, což zajišťuje vyšší kvalitu baleného materiálu a pevně utažená fólie také snižuje možnost poškození balíku během přepravy.

Technická data

Typ SW 4014
Velikost hranatých balíků (šířka x výška x délka) (cm) 80 x 50–100 x 200 120 x 60–140 x 200
Velikost kulatých balíků (šířka x průměr) (cm) 120 –150 x 90 –140
Maximální hmotnost balíků (kg)     1 500
Závěs kat. 2 s otočným čepem
ISOBUS  ovládání sTerminálem Intelliwrap™ Standardně  
Automatický systém nakládání AUTOLOAD Standardně
Dálkové ovládání stroje -
Vychýlení oje Hydraulicky z kabiny traktoru
Nakládací systém dva válce na ramenech
Přeprava druhého balíku na nakládacím rameni -
Možnost balit i kulaté balíky Standardně 
Balící stůl Elektronicky ovládaný 2 x 2 dvojice válců
Auto-nivelační zařízení pro nakládání a vykládání Standardně 
Elektronicky řízené proměnné rychlosti válců, pro optimální obalení velkých obdélníkových balíků Standardně 
Balící fólie 750 mm Dva ovíjecí satelity
Sada pro poloviční otáčka při dokončení balení Standardně 
Automatické zastavení při přetržení fólie Standardně                                                        
Předpětí fólie Standardně 60 %
Potřeba hydraulických okruhů 1 jednočinný a 1 volná zpátečka
Průtok a tlak oleje                         40-60 l/min a 180 bar
Hmotnost (kg) 2820
Ikona osoba

Máte dotaz?
Napište, nebo volejte.

kontakt

Dokumenty ke stažení

SW 4014

SW 4014