Nabídka strojů Zpracování půdy Pluhy
Nesené oboustranné pluhy

MASTER 103 - Spolehlivý a hospodárný pluh

Jednoduchý a robustní pluh
Společnost KUHN pluhem Master 103 nabízí spolehlivý a ekonomický pluh s počtem orebních těles od 2 do 5. Tento pluh je určený pro traktory nižší až střední výkonnostní třídy.

Najít nejbližšího prodejce
MASTER 103 - Spolehlivý a hospodárný pluh

 

Řada pluhů MASTER 103 je součástí řady nesených pluhů MASTER společnosti KUHN. Pluhy MASTER 103 jsou vhodné pro lehké až střední půdy a nabízejí pracovní záběr orebního tělesa 35 až 40 cm. Tyto pluhy je možné agregovat s traktory o výkonu od 40 do 150 hp. Jsou proto vhodné střední farmy, které hledají spolehlivý pluh s dobrou kvalitou práce.

Pluhy MASTER 103 jsou navrženy a vyrobeny společností KUHN aby zajišťovaly optimální kvalitu orby, spolehlivost a ekonomický provoz. K dispozici jsou dvě možnosti nastavení světlé výšky pod rámem a to od 70 do 75 cm, aby bylo zajištěno intenzivní zaorání rostlinných zbytků. Díky masivní konstrukci a výkonosti tak pluhy MASTER 103 splňují všechny požadavky farem s různorodou skladbou plodin.

MASTER 103 – Vše co potřebujete k orbě

Pluhy řady MASTER 103 obsahují veškeré know-how společnosti KUHN v oblasti orby. Cílem společnosti KUHN je zvyšovat výnosnost při zachování biologické aktivity v půdě optimálním zaoráním rostlinných zbytků. Pluhy MASTER 103 jsou schopny pracovat s velkým množstvím rostlinných zbytků, přičemž mají 2 možnosti nastavení světlé výšky rámu od 70 do 75 cm podle množství organické hmoty.

Navíc je řada pluhů MASTER 103 vybavena odhrnovacími deskami TRIPLEX, které se skládají z různě silných vrstev kované a kalené oceli. Tyto odhrnovací desky tak zajišťují vynikající odolnost proti otěru.

Díky těmto vlastnostem je řada pluhů MASTER 103 zaměřena na podniky, které disponují menšími traktory, ale chtěly by v orbě těžit s know-how společnosti KUHN. Řada pluhů MASTER 103 s 2 až 5 orebními tělesy tak nabízí vysokou kvalitu práce za rozumnou cenu.

 

Uznávaná vysoká spolehlivost

Konstrukce pluhů MASTER 103 je navržena tak, aby byla zaručena vysoká spolehlivost stejně jako u všech pluhů společnosti KUHN, které jsou známe svou masivní konstrukcí.

Pluhy jsou vybaveny monoblokem hlavy pluhu, který obsahuje:

Masivní střední část

Závěsná hlava pluhu

 

Know-how společnosti KUHN

Společnost KUHN se zabývá vývojem a výrobou pluhů již více než 100 let. Veškeré know-how společnosti KUHN v oblasti orby se dostalo i do řady MASTER 103. U těchto pluhů se tak jedná o investici, která se Vám rychle vyplatí. Řada nesených pluhů Master 103 kromě své výkonné koncepce také vyniká svými opotřebitelnými díly vysoké kvality:

Originální náhradní díly společnosti KUHN přinášejí vyšší kvalitu práce a umožní Vám dosáhnout výrazné úspory nákladů při orbě.

Odhrnovací těleso s technologií TRIPLEX

 

Masivní ale přesto lehký

Pluhy řady MASTER 103 jsou relativně lehké a umožňuje tak agregaci s traktory od 40 hp (MASTER 103 s 2 orebními tělesy) do 150 hp (MASTER 103 s 5 orebními tělesy). Proto je tato řada pluhů vhodná pro střední farmy s menšími traktory. Nicméně přes jednoduchou a lehkou konstrukci tyto pluhy splňují vše, co je od nich požadováno.

Pluhy řady MASTER 103 jsou k dispozici s jištěním pomocí trhacího šroubu (T) nebo non-stop hydraulickým jištěním (NHS). Trahcího šrouby jsou dimenzovány na tlak 3 000 kg na špičce orebního tělesa. Tím se zabraňuje zbytečnému trhání šroubů. U hydraulického jištění (NHS) je možné měnit tlak systému v rozmezí od 600 do 1 300 kg. Díky velkému rozmezí nastavení tlaku hydraulického jištění tak není problém s pluhem přejet pře překážky v brázdě. Navíc je výška zdvihu orebního tělesa 70 cm po uvolnění a boční vychýlení je 20 cm na každou stranu.  

 

Jištění trhacím šroubem

 

Vynikající manévrovatelnost

Díky své konstrukci a nízké hmotnosti jsou pluhy řady MASTER 103 obzvláště obratné a lze s nimi snadno orat i kraje pozemků.

Opěrné kolo připevněné k rámu omezuje hloubku pluhu, aniž by byl ovlivněn přenos hmotnosti pluhu na traktor. Pracovní hloubka se nastavuje pomocí kliky, přičemž je možné samostatné nastavení pro obě strany zvlášť. Na výběr jsou dvě opěrná kola a to kovové (Ø 500 mm), nebo gumové (Ø 600 mm).

Na přání je k dispozici otočné kolo se svislou osou otáčení. Toto kolo má díky speciálnímu profilu samočistící efekt, který je vhodný do lepkavých půd. Díky svislému otáčení toto kolo umožňuje okamžité přizpůsobení se brázdě i nastavení pro každou stranu zvlášť.

 

Snížená tažná síla

Předností pluhů MASTER 103 je, že dokáží provádět kvalitní orbu s traktory nízkým výkonem. Potřebný příkon na jedno orební těleso je 30 hp. Řada MASTER 103 je tak zaměřena na menší farmy, které hledají výkonný, ale ekonomický pluh. Další výhodou nízkých požadavků na příkon je: menší opotřebení částí pluhu a menší namáhání traktoru. Nižší opotřebení pneumatik také zabraňuje zbytečnému prokluzu kol a má tak za následek výrazné snížení nákladů na palivo.

 

 

Technická data

Typ

MASTER 103 2 E

MASTER 103 3(2E+1)

MASTER 103 3E

MASTER 103 4(3E+1)

MASTER 103 4E

MASTER 103 5(4E+1)

Počet orebních těles (ks)

2

2 + 1

3

3 + 1

4

4 + 1

Pracovní záběr (cm/palce)

35 – 40 (14“-16“)

Světlá výška pod rámem (cm)

75 ve verzi T / 70 ve verzi NSH

Rozestup od špičky ke špičce (cm)

90

Rozporka

Ø 50 kat. 2

Otočná hlava (mm)

Ø 70 verze T a Ø 85 verze NSH

Ø 85 verze T & Ø 90 verze NSH

Ø 105

Rám (mm)

100 x 100

100 x 100 verze T

120 x 120 verze NSH

120 x 120

Prodloužení (mm)

100 x 100

Hydraulika

Otáčení: 1x jednočinný nebo 1x dvojčinný

Prodloužení desek

Standardně

Jištění

Šroubem (T) / hydraulicky (NSH)

Šroubem (N)

Hmotnost cca (kg) pro verzi se šroubem

550

755

760

965

1 045

1 250

Hmotnost cca (kg) pro NSH verzi

675

900

945

1170

-

Maximální výkon traktoru (kW/hp)

44 / 60

66 / 90

88 / 120

110 / 150

 

 

 

 

Benefity

Omezená investice pro zaručenou účinnost

Nesený pluh KUHN MASTER 103 nabízí výjimečnou kvalitu zahrabávání.

Nezbytnost orby

MASTER 103 těží z veškerého know-how společnosti KUHN v oblasti kvality orby. Cílem pluhů KUHN je zvýšit produktivitu vašich plodin tím, že zachová organickou hodnotu vaší půdy optimálním zahrabáním zbytků. MASTER 103 nabízí značné možnosti zakopání na stejném nosníku (v pojistce trakčního šroubu) díky dvěma možnostem uvolnění pod nosníkem 70 a 75 cm, aby se přizpůsobil všem zbytkům.
Kromě toho těží z nerovnoměrných odhrnovacích desek TRIPLEX a kovaných a ošetřených opotřebitelných dílů. Máte tak jistotu optimální penetrace a velmi dobrého výkonu orebních těles po celou dobu jejich životnosti.
Řada MASTER 103 je skutečnou příležitostí pro zemědělské podniky s malými traktory, které chtějí investovat do know-how společnosti KUHN. MASTER 103 je k dispozici ve dvou až pěti tělech a znamená, že můžete těžit z vysoce kvalitní práce s omezenou investicí.

Vysoce uznávaná spolehlivost

Pluhy MASTER 103 jsou koncipovány tak, aby vám zaručily neprůstřelnou spolehlivost. Pluhy KUHN jsou proslulé především svou robustní konstrukcí:
 • - Nedeformovatelný jednodílný vřeteník:
  • - Závěs - tyčová rozporka spojky
  • - Hloubkové kolo z vysokopevnostní oceli
  • - Hydraulické hadice v blízkosti bodu otáčení, aby se zabránilo tření a kroucení
 • - Robustní střední část:
  • - Boční přesazení zjednodušené polohovacím systémem (záběr 1. radlice) pro optimální přizpůsobení šiřky traktoru
  • - Náklon a kolmý náklon se nezávisle nastavují pro rychlé přizpůsobení pluhu vašim potřebám
  • - Skříňový rám: MASTER 103 má skříňový rám pro větší pevnost.
  • Pluh MASTER 103 umožňuje díky své osvědčené spolehlivosti práci za všech podmínek.

Odbornost společnosti KUHN

Společnost KUHN navrhuje a vyrábí pluhy již více než 100 let. Řada 103 soustřeďuje know-how a odborné znalosti společnosti KUHN, aby vám pomohla zúročit vaši investici. Nesené pluhy MASTER 103 se vyznačují nejen vysoce výkonnou konstrukcí, ale také vysokou kvalitou obrobků:
 • - Technologie TRIPLEX s nerovnoměrnými vrstvami zvyšuje životnost vašich odhrnovacích desek o 40 %
 • - Radlice a dláta jsou kované a ošetřené tak, aby se jejich životnost prodloužila o 20 %. Dláta jsou navíc oboustranné, aby se skutečně optimalizovalo využití vašich opotřebitelných dílů.
 • - Korpusy svařenců orebného tělesa jsou navrženy s vysokým a širokým dříkem, aby byla zajištěna velmi dobrá ochrana odhrnovací desky a zahrnovacího límce.

Originální díly KUHN umožňují kromě lepší kvality práce také značné úspory při používání pluhu MASTER 103.

Odhrnovací desky TRIPLEX s nerovnoměrnou vrstvou jsou exkluzivně od společnosti KUKA pro optimalizaci ziskovosti vašeho pluhu MASTER 103

Priorita daná jednoduchostí a pohodlí práce

Bezpečnostní zařízení Safe-T se aktivuje jasným přerušením tahem po síle na špičce 3000 kg.

Lehký pluh pro snadné použití

Omezená hmotnost nesených pluhů MASTER 103 umožňuje použití malotraktorů od 40 k u dvouradličního pluhu MASTER 103 až po 150 koní u pětiradličného pluhu MASTER 103.
MASTER 103 se tak dokonale hodí pro středně velké farmy vybavené traktory s omezeným výkonem.
Ale díky své jednoduché a lehké konstrukci není tento pluh o nic méně efektivní. Ve skutečnosti je MASTER 103 k dispozici s pojistkou trakčního šroubu Safe-T a hydraulickým bezpečnostním zařízením Hydro-Safe. Bezpečnostní zařízení Safe-T zaručuje přítlak na špičku radlice 3000 kg pro optimální ochranu pluhu. I po mnoha uvolněních zůstává pracovní hloubka konstantní.
Bezpečnostní zařízení Hydro-Safe znamená, že tlak lze měnit od 600 do 1300 kg bez velkého mechanického zásahu. Velké světlé vzdálenosti zajišťují bezproblémové překonávání překážek s okamžitým návratem do půdy: svislá výška 70 cm u rámu a boční světlá výška 20 cm na každé straně.

Vysoká manévrovatelnost

Díky své konstrukci a nízké hmotnosti vykazují pluhy MASTER 103 vynikající manévrovatelnost, takže můžete orat co nejblíže k okraji pozemků.
Mechanické nastavovací kolečko je namontováno podél rámu, aby se omezil přesah, aniž by byl ohrožen přenos zatížení. Pracovní hloubka se nastavuje klikou s možností provedení asymetrického nastavení. Mechanické nastavovací kolečko, které je k dispozici v pneumatikách o průměru 500 mm nebo 600 mm, je vynikajícím kompromisem mezi kvalitou, cenou a efektivitou.
Další možností je otočné nastavovací kolečko. Jeho lemovaný profil funguje dobře na přilnavé půdě a má dobrou schopnost odizolování. Vertikální čep zajišťuje okamžité přizpůsobení šířce řezu s nezávislým nastavením hloubky vpravo a vlevo.
Pluhy MASTER 103 s velmi nízkým přesahem umožňují dokonalé dokončování vašich pozemků co nejblíže okrajům.

Otočné nastavovací kolečko s nízkým přesahem znamená, že můžete zorat celý pozemek.

Snížená potřeba trakce

Zvláštností pluhů MASTER 103 je možnost provádět vysoce kvalitní orbu s traktorem s nízkým výkonem. Konstrukce byla studována tak, aby omezila spotřebu energie až o 30 koní na tělo. Řada 103 je ideálním kompromisem pro zemědělce, kteří hledají vysoce výkonný pluh za rozumnou cenu.
Další výhodou související s požadavkem na nízkou trakci je snížení opotřebení pluhu a jeho pracovních částí a také zachování konstrukce traktoru. Pneumatiky jsou také chráněny před předčasným opotřebením tím, že se zabrání nadměrnému prokluzu, což vede k výrazným úsporám paliva.

Nesené pluhy MASTER 103 potřebují k efektivnímu provozu pouze 30 koní na korbu.

Vybavení

OREBNÍ TĚLESO

Orební tělesa KUHN plná úspor

Orební tělesa KUHN plná úspor

Téměř 150 let zkušeností společnosti KUHN v oblasti orby  umožňilo vyvinout řadu nástaveb přizpůsobených potřebám všech zemědělců. Orební tělesa KUHN jsou vyrobena z vysoce kvalitních, robustních materiálů a jsou navržena tak, aby optimálně pronikla do všech půdních podmínek a měla maximální životnost. Nerovnoměrná vrstva triplnexních odhrnovacích desek, vysoký a široký dřík a řada opotřebitelných dílů ze slinutého karbidu jsou některé z výhod řady orebních těles KUHN. S přibižně třiceti různými těly máte dostatek možností, jak zajistit, aby zbytky na všech pozemcích byly řádně zaklopeny...

HLOUBKOVÁ KOLA

Různé typy kol

Různé typy kol

V sortimentu společnosti KUHN jsou tři typy kol:

1. Hloubkové kolo - k dispozici v zadní a boční poloze, má velký průměr. Nastavení bez použití nářadí a možnost hydraulického nastavení pro zvýšení komfortu používání. Toto nastavovací kolo je namontováno na tlumičích rázů, aby se omezily otřesy a rány při otáčení pluhu.

2. Kombinované kolo - k dispozici v boční a zadní poloze v závislosti na modelu. Dvě funkce přístupné s jedním kolem s nižší než průměrnou hmotností. Použitelné v mechanickém a hydraulickém provedení s ukazatelem směru viditelným z kabiny traktoru.

3.Transportní kolo - ideální pro přepravu a vybavené základním odpružením pro zlepšení stability pluhu během přepravy.

Dokumenty ke stažení

leták MASTER 103
leták MASTER 103
Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje MASTER 103 - Spolehlivý a hospodárný pluh , případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat. Tel.: 607209314 Ing. Jan Augustin