Nabídka strojů Zpracování půdy Pluhy
Nesené oboustranné pluhy

MULTI MASTER 113

Jednoduchý, lehký a masivní pluh
Masivní konstrukce, vysoká spolehlivost a snadné nastavení to jsou vlastnosti pluhů řady MASTER 113. Tyto pluhy jsou správnou volbou pro ty, kteří hledají lehký, ale přitom masivní pluh.

Najít nejbližšího prodejce
MULTI MASTER 113

        

 

Lehké, ale masivní pluhy řady MASTER 113 jsou k dispozici s 2 až 5 orebními tělesy a jsou určeny pro traktory o výkonu od 90 do 150 hp. Tyto pluhy jsou vhodné do podmínek s lehkými až středně těžkými půdami.  Výhodou těchto pluhů je vysoká spolehlivost, snadné nastavení pluhu a optimální kvalita práce. Díky velkému množství volitelného příslušenství se tyto pluhy dokonale přizpůsobí vašim podmínkám.

Nízké požadavky na tažnou sílu

Pluhy MASTER 113 lze díky nižší hmotnosti agregovat i s traktory střední velikosti. Díky tomu tak tyto pluhy provádí přesnou a čistou orbu s traktory o výkonu již od 90 hp. Nízká hmotnost těchto pluhů zaručuje, že traktor střední velikosti plně využije svůj výkon k vysoké pracovní výkonosti a zároveň nebude docházet k zbytečnému zhutňování půdy. Pluhy MASTER 113 jsou tak vhodné do lehkých až středně těžkých půd v závislosti na podmínkách použití. Pluhy mají také k dispozici nastavení pracovního záběru v rozsahu 30 až 50 cm.

https://www.kuhn.fr/sites/default/files/styles/media_large/public/media-nextpage-img/MASTER-113_Ploughing_low-tractor-power_0.jpg?itok=PO9sx3B9

Pluh MASTER 113 při orbě

 

Snadné a intuitivní ovládání

Nastavení pluhů MASTER 113 se provádí velmi snadno pomocí jednoduchého postupu. Nastaví se přední šířka prvního tělesa a vyrovná se pluh pomocí dvou táhel a tří čepů. Pracovní záběr lze rychle upravit jednoduchým natočením orebních těles na nosníku a přesunutím šroubů do jiného otvoru. Těleso je upevněno k nosníku třemi čepy, což zvyšuje pevnost a spolehlivost konstrukce. Šrouby jsou umístěny v okrajové části rámu, díky čemuž není nutné žádné další vyztužení rámu.  

Pro jízdu po silnici lze pluhy MASTER 113 vybavit transportním kolem, které má svůj vlastní systém zavěšení, který slouží k ochraně pluhu a traktoru proti rázům během přepravy. Kolo se sklápí do přepravní polohy jediným pohybem a to zatáhnutím pojistného čepu.

Nastavení pluhu

 

Velká průchodnost

Díky své konstrukci disponují pluhy řady MASTER 113 vysokou průchodností, což jim umožňuje pracovat s velkým množstvím posklizňových zbytků. Dále mají pluhy MASTER 113 na výběr ze dvou možností jištění orebních těles a to buď trhacím šroubem (T), nebo hydraulicky (NSH). U jištění pomocí trhacího šroubu je světlá výška rámu 75 nebo 80 cm a rozestup mezi tělesy 90 nebo 102 cm od špičky ke špičce. Pokud tedy hledáte manévrovatelnost je vhodný rozestup těles 90 cm. Pokud oráte pole s vysokým podílem organické hmoty, doporučuje se rozestup mezi orebními tělesy 102 cm. U hydraulického jištění (NHS) pluhů MASTER 113 je světlá výška rámu 70 cm a rozestup mezi tělesy 90 cm.

Jištění trhacím šroubem ve směru jízdy

 

Systémy jištění

Jištění pomocí trhacího šroubu (T)

Jakmile síla působící na špičku pluhu překročí 3000 kg, dojde k utržení trhacího šroubu Ø 16 mm. Šroub je veden ve směru shodném se směrem působení síly, čímž se tento systém liší od běžných systémů na trhu, kdy je osa trhacího šroubu kolmá ke směru působení síly. V důsledku těchto „osových“ sil se opěra šroubu při používání nikdy nezdeformuje ani se neohne. Není tak možné, aby se šroub po utržení zachytil uvnitř. Jakmile působící síla překročí 3000 kg, šroub se utrhne a jednoduše odpadne stranou, což umožňuje jeho rychlou a snadnou výměnu. I po výměně několika utržených šroubů zůstávají tělesa pluhu ve stejné hloubce a v požadované pracovní poloze.

Hydraulické jištění (NHS)

Hydraulické jištění společnosti KUHN umožňuje okamžité přizpůsobení se měnícím pracovním podmínkám. Je konstruováno do těžkých podmínek, jako jsou například kamenité půdy. Non-stop hydraulický systém jištění umožňuje provádění plynulé orby, i když orební tělesa pluhu narážejí na překážky. Při kontaktu s překážkou se orební těleso automaticky sklopí, a když překážku mine, ihned se vrátí do původní polohy. Systém VARIBAR: Systém dodávaný jako nadstandardní výbava umožňující okamžitou změnu nastavení non-stop jištění orebních těles. Systém MAXIBAR: Nastavení MAXIBAR umožňuje zvýšení tlaku až na 2500 kg. Tato možnost je zvláště užitečná při orbě na těžkých, zhutněných půdách. Orební těleso se může vyhloubit o 60 cm směrem nahoru a vyhnout se o 20 cm do strany.

https://stkuhngrouppicturlibprod.blob.core.windows.net/pictures/1306%5C2077%5CLOW%5CMASTER-113_Ploughing_Hydro-Safe-system.jpg

Hydraulické jištění

 

Know-how společnosti KUHN

Společnost KUHN se zabývá vývojem a výrobou pluhů již více než 100 let. Veškeré know-how společnosti KUHN v oblasti orby se dostalo i do řady MASTER 113. U těchto pluhů se tak jedná o investici, která se Vám rychle vyplatí. Řada nesených pluhů Master 113 kromě své výkonné koncepce také vyniká svými opotřebitelnými díly vysoké kvality:

Originální náhradní díly společnosti KUHN přinášejí vyšší kvalitu práce a umožní Vám dosáhnout výrazné úspory nákladů při orbě.

Odhrnovací těleso s technologií TRIPLEX

 

Technická data

Typ

MM 113

3 E

MM 113

4(3E+1)

MM 113

4E

MM 113

5(4E+1)

Počet orebních těles (ks)

3

3 + 1

4

4 + 1

Pracovní záběr (cm/palce)

35 – 40 a 45 (14“-16“ a 18“)

Světlá výška pod rámem (cm)

75 ve verzi T / 70 ve verzi NSH

Rozestup od špičky ke špičce (cm)

90 nebo 102 verze T / 90 verze NSH

Rozporka

Ø 50 kat. 2

Otočná hlava (mm)

Ø 85

Ø 105

Rám (mm)

120 x 120

Hydraulika

Otáčení: 1x dvojčinný (1x jednočinný s vratkou)

Nastavení prvního tělesa

Mechanicky (volitelně hydraulicky)

Prodloužení desek

Standardně

Jištění

Šroubem (T) / hydraulicky (NSH)

Hmotnost cca (kg) pro verzi se šroubem

835

1 050

1 180

1 385

Hmotnost cca (kg) pro NSH verzi

975

1 215

1 360

1 600

Maximální výkon traktoru (kW/hp)

66 / 90

88 / 120

110 / 150

 

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt