Nabídka strojů Žací stroje Bubnové žací stroje
Čelně nesené žací stroje

PZ 1021 F

Optimální výkon sečení v nejnáročnějších podmínkách

Čelní bubnové žací stroje řady PZ 1021 F společnosti KUHN jsou zárukou optimálního výkonu sečení v nejnáročnějších podmínkách. Tato řada nabízí dva modely PZ 2721 F (2,69m) a PZ 3021 (3,04m).

Najít nejbližšího prodejce
PZ 1021 F

Čelně nesené bubnové žací stroje řady PZ 1021 F se vyznačují optimálním výkonem v těžkých podmínkách. Osvědčené vlastnosti žacích strojů PZ v kombinaci s novými řešeními, které splňují dnešní požadavky. S masivním hlavním rámem a pohonem lze tento žací stroj agregovat jak s běžnými traktory, tak i s traktory vyšší kategorie. V závislosti na pracovních podmínkách může být žací stroj vybaven dvěma typy závěsů.

Zploštěné bubny na bocích

Tok sklízeného materiálu je u kulatých bubnů omezen. Proto společnost KUHN používá bubny se dvěma zploštělými stranami, které dostatečně odvádí sečený materiál bez toho, aby docházelo k zablokování. Tok materiálu vždy ovlivňuje i kvalitu řezu. Proto společnost KUHN ještě používá na zploštělých bocích bubnů odmítací plechy pro zajištění optimálního toku sklízeného materiálu.

 

Boční odmítací plech na zploštělé straně bubnu

 

Plynulé nastavení výšky

Díky plynulému nastavení výšky sečení na horní straně stroje lze snadno a bezpečně nastavit optimální výšku sečení. Nastavení je jednoduché a rychlé, tak se můžete snadno přizpůsobit aktuálním podmínkám sklizně. Rozsah nastavení pracovní výšky u řady PZ 1021 F je 45mm.

Nastavení výšky sečení

 

Volně se otáčející splazy bubnů

Volně se otáčející splazy bubnů mají velkou výhodu. Při sečení na nerovném terénu se spodek bubnu volně otáčí po zemi, aniž by klouzal. To chrání trávník proti poškození a zároveň snižuje požadovaný příkon. Pozitivní vliv má volné otáčení i na znečištění píce, zejména pak na rašelinitých pozemcích.

Volně se otáčející spodní strana bubnů

 

Rychlá výměna nožů

Držák nože je pomocí nástroje pro výměnu stlačen dolů a dojde tak ke snadné výměně. Jedná se o systém jednoduché a rychlé výměny nožů, který není náchylný na znečištění.

Snadná výměna nožů

 

Perfektní formování řádků

Osvědčená konstrukce s různými velikostmi bubnů má pro čelní žací stroj mnoho výhod: čisté řádky, menší znečištění sklízené píce, dokonalé kopírovaní terénu a vysoká výkonnost s nízkými požadavky na příkon.

Uspořádání bubnů navíc snižuje spotřebu paliva. Oba modely jsou standardně vybaveny shazovacími disky. Na přání je k dispozici další pár shazovacích disků pro dokonalé ukládání píce do řádku pro následnou sklizeň.

Uspořádání bubnů

 

Ochranný kryt FLEXPROTECT

Pružný ochranný kryt FLEXPROTECT se může ohýbat a tvarovat, aniž by došlo k jeho poškození během sečení podél okrajů pole nebo kolem stromů. Jakmile je překážka překonána, materiál bočního krytu se automaticky ohne zpět do svého původního tvaru, tzn., není třeba nic opravovat ani vyměňovat, takže nevznikají žádné náklady. Snadno se nasazuje bez použití nástrojů, nebo lze použít jako volitelné příslušenství hydraulické ovládání.

Ochranný kryt FLEXPROTECT

 

Snadný přístup pro údržbu

Přední rám se clonou lze snadno sklopit a zpřístupnit tak prostor žacích bubnů. Tento snadný přístup zaručuje jednoduchou každodenní kontrolu a údržbu žacího stroje.

Otevřená přední clona žacího stroje

 

Maximální viditelnost

Moderní konstrukce žacího stroje s integrovaným světelným značením zaručuje maximální viditelnost a bezpečnost na silnici. Pro zlepšení viditelnosti lze použít přídavná zrcátka.

Žací stroj při přepravě

 

Hladký start a tichý chod

Spolehlivá ochrana hnacího ústrojí pomocí klínového řemene zajišťuje bezproblémové spuštění stroje. Pohon řemenů hřídelí s velkými ložisky je schopen přenášet o 30% více energie než předchozí modely.

Masivní pohonné jednotky s koly se spirálovým ozubením zajišťují maximální přenos síly při nízké hladině hluku, což má pozitivní vliv na obsluhu.

Pohon žacího stroje

 

Velmi dobré rozložení hmotnosti

Díky speciálnímu uspořádání bubnů tak žací stroj vytváří velmi úzký řádek. Žací stroj lze tak připojit blíže k traktoru, čímž je zajištěné optimální rozložení hmotnosti a těžiště.

Připojení do traktoru

 

Závěs PENDEFLEX

S oscilačním závěsem PENDEFLEX žací stroj kopíruje terén příčném i podélném směru a perfektně se tak přizpůsobuje terénu v na kopcovitých pozemcích. Závěs PENDEFLEX navíc snižuje opotřebení stroje, snižuje příkon a chrání porost.

Závěs PENDEFLEX

 

Pevný závěs

Pevný závěs je jednoduché a ekonomické řešení pro méně rozmanité pole. Pevný závěs je k dispozici ve dvou verzích. První verzí je FLEXTOP s flexibilním připojením k závěsu Accord. Další verzí je závěs FRONTFLEX, který je vybaven teleskopickým třetím bodem.

Pevný závěs

 

Technická data

Typ

PZ 2721 F

PZ 3021 F

Pracovní záběr (m)

2,69

3,04

Transportní šířka (m)

2,60

2,95

Počet bubnů

4

Počet nožů

10

12

Kopírování

Pružinami

Průměrná šířka řádku (m)

0,90

1,00

Otáčky vývodové hřídele (min-1)

1000

Zvedání bočních krytů

Manuálně / hydraulicky

Pohon bubnů

Řemeny

Závěs

A závěs kat. 2

Min. výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

40 (54)

45 (60)

Hmotnost (kg)

660 -730

710 - 780

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje PZ 1021 F, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat.