Nabídka strojů Zpracování půdy Podmítače
Tažené diskové podmítače

Podmítače s disky o průměru 510 mm

Kotouče o průměru 510 mm zaručují úspěšné řezání a promíchávání půdy při strnišťové podmítce.
Nezávislé kotoučové diskéry OPTIMER L 9000 a 12000 jsou vybaveny 2 řadami kotoučů o průměru 510 mm. Průměr disku přímo ovlivňuje vykonanou práci. Jeho malý průměr vytváří vysokou rychlost otáčení, která podporuje šíření zeminy a její promíchávání. Zajišťují dobrou kontrolu průtoků po celé šířce stroje. OPTIMER L 9000-12000 má pouze jeden disk na rameno, aby se minimalizovalo riziko zaseknutí posklizňovými zbytky.

Najít nejbližšího prodejce
Podmítače s disky o průměru 510 mm

Video

OPTIMER L - stroj pro těžkou práci

Další silnou stránkou této konstrukce je omezená údržba stroje díky nábojům mazaným po celou dobu životnosti. Náboje jsou přišroubovány k rameni, aby byla zajištěna větší odolnost vůči bočním silám a utěsněny.

Každé rameno kotouče má nezávislou bezpečnostní pojistku se 4 elastomery, které zajišťují optimální kontrolu pracovní hloubky. Na válcích jsou disková ložiska umístěna na vnější straně, aby se usnadnil průchod v přítomnosti hojných zbytků.

KUHN nabízí 2 kategorie disků v závislosti na typu práce: malé výklenky nebo velké výklenky.

Velké zuby na kotoučovém disku o průměru 510 mm:

 

Malé zuby na kotoučovém disku o průměru 510 mm:

OPTIMER L

Charakterstika

Optimer L 4000

 Optimer L 5000 

 Optimer L 6000

 Optimer L 7500

Max. výkon traktoru (kW/hp)

147/200

184/250

221/300

265/360

Min. výkon traktoru (kW/hp)

88/120

110/150

133/180

166/225

Pracovní šířka (m)

4

5

6

7,5

Transportní šířka (m)

< 3

Počet disků

32

40

48

60

Pracovní hloubka (cm)

Od 3do 10 cm

Boční deflektory

Pravý i levý

Závěs

Kat. 3

Kat. 3 - 4

Hmotnost cca. (kg) s válcem HD-Liner 600 mm

4500

5091

6200

6880

Hydraulika

Zdvih stroje : 1 DA – sklápění : 1 DA

Průměr disků (mm)

ø 510 mm (tloušťka 6mm) velké nebo malé zuby 

Zavlačovače

Volitelné

Rozdělovací hlava (volitelná)

32

40

48

Válec

Standard

Nastavení válce

Mechanické. Hydraulické jako volitelné vybavení

Sklápění

Hydraulické sklopení do transportní pozice

Transportní kolo

400/55x22 5

500/45x22 5

Osvětlení

Standard

EU homologace

Ano s pneumatickými brzdami

 

 

 

Charakteristika

Optimer L 9000

Optimer L 12000

Max. výkon traktoru (kW/hp)

330/450

442/600

Min. výkon traktoru (kW/hp)

200/270

266/360

Pracovní šířka (m)

9

12

Transportní šířka (m)

3

Počet disků

72

96

Pracovní hloubka (cm)

Od 3 do 10

Závěs

Oko Ø51mm

Hmotnost cca (kg) s Dvojitým U válec

9 150

12 300

Průměr ozubených disků (mm)

510

Přední hloubková kola

400/60x15 5

Transportní kola

560/60R22 5

Centralizované mazání

Standard

Osvětlení

Standard

Povolení pro provoz na komunikacích

Standard s pneumatickými brzdami

 

 

Benefity

Jak vybrat správný OPTIMER pro Vaše potřeby?

Diskové brány OPTIMER L jsou vybaveny disky o průměru 510 mm a brány OPTIMER XL s disky o průměru 620 mm.

Disk L nebo XL

Nezávislé diskové podmítače OPTIMER L (disky Ø 510 mm) a OPTIMER XL (disky Ø 620 mm) jsou ideálním řešením pro podmítku. V závislosti na cíli a objemu přítomné biomasy nabízí společnost KUHN 2 typy disků:
 •     Kotouč o průměru 510 mm s malými zářezy pro práci mezi 3 a 6 cm.
 •     Kotouč o průměru 510 mm s velkými zářezy pro práci mezi 5 a 10 cm.

Malý průměr kotouče zvyšuje rychlost otáčení a umožňuje vytvořit jemný náklon. OPTIMER L je ideální pro povrchovou podmítku, vytváření falešných seťových záhonů a přípravu půdy před výsadbou plodiny.

 
 •    Kotouč o průměru 620 mm s velkými zářezy pro práci mezi 5 a 15 cm.

Kotouč XL nabízí dobrou kvalitu skalpování a míchání až do 15 cm. OPTIMER XL je ideální pro střední podmítku pro zapracování těžkých zbytků. Disk o průměru 620 mm přerušuje kapilární působení a mechanicky ničí plevel a meziplodiny.

Kotouče jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli o tloušťce 6 mm, aby byla zaručena nejlepší odolnost proti opotřebení.

Model OPTIMER L 12500 pro snížení zhutnění půdy

Zhutnění obdělávané půdy je realitou, která má negativní dopad na výnosy plodin. Aby se to napravilo, uvádí společnost KUHN na trh model s pracovním záběrem 12,5 metru ve své řadě OPTIMER pro použití v CTF* nebo "řízeném provozním zemědělství". Cílem je vytvořit pevné koleje v terénu pro všechny stroje a zařízení, čímž se sníží procento zhutněné zeminy na minimum. Použitím této techniky se zlepšuje kvalita půdy, lepší infiltrace a zadržování vody vede k vyšším výnosům.Model OPTIMER L 12500 pro snížení zhutnění půdy

Nesený, sklopný nebo tažený podvozek

 

 • Pevně nesené podvozky o délce 3, 3,5 a 4 metry se vyznačují kompaktní konstrukcí a sníženým přesahem, což umožňuje použití malých traktorů od 90 do 220 HP. Stroje OPTIMER L a XL 300, 350 a 400 mohou být vybaveny vloženými branami a širokou škálou válců a také malými secími stroji SH 201 a 402.
 • sklopné podvozky jsou k dispozici pouze ve verzi L v šířkách 4, 5 a 6 metrů. Tyto podmítače jsou namontovány na zvedacím rameni traktoru a hydraulicky se sklápějí pro snadnou přepravu. Řada OPTIMER L 100 R je určena pro uživatele s roztříštěnými pozemky a traktory od 120 do 300 koní.
 • Tažené podvozky o délce 4 a 5 m pro traktory od 120 do 300 koní jsou vybaveny centrální nápravou mezi disky a válcem pro lepší stabilitu stroje. Přepravní šířka je omezena na 2,5 metru pro snadné cestování po silnici. Váš OPTIMER lze doplnit drticím válcem nebo urovnávacími deskami, stejně jako měřicími koly a malým secím strojem.
 • Tažené podvozky o délce 6 a 7,5 metru nabízejí vysoké výkony až 10 ha/h s tahači o výkonu od 180 do 450 koní. Modely OPTIMER L /XL 6000 a 7500 umožňují rovnoměrnou a efektivní práci s 3dílným podvozkem a měřidly. Možnost Steady Control poskytuje dodatečné sledování terénu bez ohledu na obrysy terénu. Steady Control řídí hydraulický tlak v prodlužovacích válcích, aby byl zajištěn konstantní hloubkový průnik kotouče.
 • Podvozky o délce 9, 12 a 12,5 metru jsou určeny pro vysoce výkonné traktory od 270 do 700 koní pro podmítku o rozloze 13 až 18 hektarů za hodinu. Rozchod vozovky těchto 3 modelů nepřesahuje 3x4 metry pro dokonale bezpečnou přepravu. U modelů OPTIMER L/XL 9000, 12000 a 12500 je standardem systém Steady Control, který zajišťuje dokonalou kontrolu nad pracovní hloubkou až 12,5 metruStroje OPTIMER jsou k dispozici jako nesené, skládací nebo tažené podvozky, aby vyhovovaly potřebám každého uživatele.

Uvnitř diskových podmítačů OPTIMER

Stroje OPTIMER jsou k dispozici jako nesené, skládací nebo tažené podvozky, aby vyhovovaly potřebám každého uživatele.

Kvalitní podmítka

Podmítka se stala nedílnou součástí osevního cyklu. Pro optimalizaci výnosů je nutná maximální kontrola. Úspěšná podmítka se měří:
 •    počet vyvrácených rostlin,
 •    jakost směsi zeminy a zbytků umožňující rychlý rozklad prvků v půdě,
 •    Vytvoření falešných seťových záhonů s dokonale urovnanou a udusanou půdou pro zajištění klíčení.
Kromě toho podmítka pomáhá kontrolovat slimáky a plevel. Tento mechanický proces řízení mezi plodinami je technika hubení plevele, která je stále populárnější pro své četné výhody pro půdu.

Stroje OPTIMER navržené a vyráběné společností KUHN pro podmítku a zahrabávání zbytků, vytváření falešných seťových lůžk, zajištění mechanického odplevelení a přípravu půdy před setím. Diskové podmítače OPTIMER zaručují stabilitu a rovnoměrnost práce s elastomerovými bezpečnostními zařízeními.

Snadný průchod zbytky

Diskové podmítače OPTIMER jsou určeny pro práci v přítomnosti posklizňových zbytků, k ničení porostů a k zahrabávání organických úprav. Toho je dosaženo poskytnutím velké světlé výšky pod nosníkem a dostatečné vzdálenosti mezi pracovními sekcemi.
Disky jsou namontovány na nezávislých ramenech disků s náboji umístěnými na vnější straně kotouče, aby se zlepšil průchod biomasou. Nastavení výhybky diskového ústrojí s přírubovým upevněním zajišťuje rovnoměrné výsledky po celé šířce stroje. Průtok je řízen a můžete si být jisti, že pracujete bez rizika zaseknutí.
Drticí válec umístěný v přední části OPTIMER prořezává vegetaci před průchodem disků a urychluje  rozklad v půdě.

Drticí válec je ideálním zařízením pro ničení rostlinného pokryvu.

Jednoduchý design, snadné použití a nastavení

Krátká klimatická okna a potřeba vysokého pracovního tempa vyžadují snadné nastavení a pohodlí při používání. Řada OPTIMER nabízí beznástrojové nebo hydraulické nastavení, které tuto potřebu splňuje. Disková a válečková ložiska jsou bezúdržbová, takže při podmítce nedochází k prostojům.
Fáze přizpůsobení je velmi důležitá, nesprávně nastavený podmítač ovlivní vývoj následující plodiny. Každou pracovní sekci lze nastavit nezávisle na tom, aby bylo dosaženo přesného zpracování půdy podle vašich požadavků.

Díky seřizování bez použití nářadí je práce při zpracování strniště opravdu snadná.

Základní příslušenství

Společnost KUHN nabízí různé čelní nástavce pro dokonalé přizpůsobení pracovním podmínkám.

Front-end zařízení

Čelní nástroje usnadňují průchod disků a zajišťují rovnoměrnou práci.
 
 •    Urovnávací desky se důrazně doporučují při použití OPTIMER po orbě. Rozbíjejí hrudy a vyrovnávají povrch před průchodem disku. S roztečí 215 mm mezi jednotlivými noži jsou nivelační desky schopny pracovat v kamenitých půdách. Pracovní výška je hydraulicky nastavitelná z kabiny. Při podmítce lze nivelační prkno odklopit.
 •    Drticí válec pro práci s OPTIMER v meziplodinách a rostlinných zbytcích. Vysoká rychlost otáčení umožňuje řez stonků rostlin před průchodem disku. Krycí plodiny se tak rychleji rozkládají a dochází k rychlejšímu návratu dusíku do půdy. Steady Control udržuje konstantní tlak na půdu i při změně pracovní hloubky.
 •    Měřicí kola jsou k dispozici u tažených modelů OPTIMER. S těmito koly můžete pracovat s ojí v plovoucí poloze, aby váš podmítač OPTIMER získal stabilitu a kvalitní sledování půdy.

Secí nářadí

Chcete ušetřit čas a peníze tím, že eliminujete potřebu procházet svými pozemky? S OPTIMER můžete podmítku, pluh a secí stroj během jediného přejezdu. V závislosti na modelu může být OPTIMER vybaven malým secím strojem SH 201, 402 nebo 600 nebo čelně neseným zásobníkem TF 1512.
 
 • Modely SH 201 a 402 mají objem 200 a 400 litrů. Jejich elektricky poháněné dávkovací zařízení je zárukou přesného setí. Dávkovací válce lze navíc vyměnit bez použití nářadí a umožňují setí malých, středních i velkých semen.
 • SH 600 a jeho rozvod VENTA zaručují kvalitní setí při vysokém pracovním výkonu. Rychlé a snadné nastavení z kabiny. Aplikační dávku osiva lze nastavit ručně nebo elektronicky pomocí GPS.
 • Vpředu nesený zásobník 1512 nabízí větší autonomii s objemem 2000 litrů. Kombinace OPTIMER a TF 1512 nabízí dobré rozložení zatížení mezi přední a zadní nápravu, aby se snížilo zhutnění půdy. Vpředu nesený zásobník umožňuje výsev široké škály osiva a aplikaci hnojiva.
 • Výsev meziplodin současně s orbou ušetří jeden přejezd.

Brány a válečky

Po průchodu diskem smykové brány rovnoměrně rozloží slámu a hrudky. Zlepšuje kvalitu pěchování válců a nabízí rovnoměrný výsledek pro optimální klíčení.

Společnost KUHN nabízí kompletní sortiment válců pro různá použití a půdní podmínky:
 •    Trubkový válec je lehký a cenově výhodný a přizpůsobí se lehkým až středním půdám.
 •    Válec T-Ring je vhodný pro bahnité půdy. Tento lehký válec je ostrý na hrudách a udržuje kvalitní hrubou půdu.
 •    T-Liner je ideální pro použití v jílovitých nebo hrudkovitých půdách a dokonale se přizpůsobí kamenitým podmínkám.
 •    Válec V-Liner vyniká svými drobivými a urovnávacími vlastnostmi v obtížném terénu.
 •    Válec Packliner poskytuje vynikající kvalitu pěchování, což je výhodné pro optimální klíčení, a to i ve vlhkých podmínkách.
 •    Válec HD-Liner s profilem ve tvaru V usnadňuje pronikání vody do rozteče řádků a zpevňuje půdu do hloubky.
 •    Vysoká rychlost otáčení a nosnost dvojitého válečku Tube/Bar umožňuje vytvořit jemný náklon.
 •    Dvojitý válec U je všestranný válec s profilem ve tvaru písmene U pro průchody ve všech typech podmínek.
 • Válec Flexliner, který je k dispozici na nesených a skládacích strojích OPTIMER, se doporučuje pro vytváření falešných seťových lůžk.

Vybavení

KUŽELOVÉ DISKY

Kuželové disky

Kuželové disky

Řada OPTIMER XL je vybavena disky kuželovými o průměru 620 mm a tloušťce 6mm. Jsou úhlové ve dvou rozměrech se svislým úhlem 12° a vodorovným úhlem 14°, aby byla zaručena výjimečná kvalita práce. Hlavními výhodami kuželových kotoučů jsou jejich velmi dobrá řezná a míchací schopnost, a to i ve velkém množství zbytků, a zároveň nabízejí dobrou rezervu opotřebení. Zachovávají si své úhly i přes opotřebení a zaručují zachování kvality penetrace.

Dokumenty ke stažení

leták OPTIMER L - XL
leták OPTIMER L - XL
Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt

Poptávkový formulář

Mám zájem o nákup stroje Podmítače s disky o průměru 510 mm, případně více informací k tomuto stroji.

* povinné údaje

Potřebujete s něčím poradit? Neváhejte nám zavolat. Tel.: 607 Ing. Jan Augustin