Nabídka strojů Zpracování půdy Podmítače
Tažené diskové podmítače

OPTIMER XL

Nezávislé kotoučové podmítače OPTIMER XL o průměru 620 mm jsou k dispozici v záběru od 3 do 12 metrů. Řada OPTIMER XL zajišťuje optimální průnikovou kapacitu pro práci od hloubky 5 do 15 cm ve velkém množství rostlinných nebo i posklizňových zbytků.

NAJÍ

Najít nejbližšího prodejce
OPTIMER XL

VÝHODY

Řada OPTIMER XL je k dispozici v nesených a tažených modelech o šířce od 3 do 12 metrů. Tyto nezávislé diskové podmítače zajišťují pracovní kapacitu hloubky 5 až 15 cm a optimální penetraci díky větším kotoučům (průměr 620 mm).
S OPTIMER XL dáte všechny výhody podmítky na svou stranu: povrchová až hluboká kultivace, zapravování velkého množství zbytků (kukuřičný stvolů) a zničení rostlinného krytu.
Řada OPTIMER XL se přizpůsobí traktorům od 70 do 700 koní a nabízí širokou škálu válců, které uspokojí potřeby vašich pozemků.

Silná penetrační kapacita

OPTIMER XL vyniká nad konkurencí lepším průnikem do suchého terénu. To je způsobeno jedinečným designem:
  • široká příruba, která zabraňuje bočnímu posunutí disku,
  • elastomerová bezpečnost kombinující průbojnou sílu a uvolňování při velkých otřesech,
  • pouze jeden kotouč na rameno a na bezpečnost pro lepší kontrolu průbojnosti,
  • optimalizace úhlů náběhu kotouče (12° vertikálně - 14° horizontálně).

Velké vůle

OPTIMER XL jsou navrženy pouze s jedním diskem na rameno, aby poskytovaly větší vůli a lepší průchodnost.
Ve srovnání s řadou OPTIMER L těží OPTIMER XL z výrazně větší vůle, která zaručuje kvalitní odvalování a promíchání půdy v přítomnosti velkého množství zbytků:
  • vůle mezi diskovými sadami = 95 cm
  • vůle pod sadou kotoučů = 70 cm
  • světlá výška pod rámem = 91 cm

Díky těmto vysokým vůlím je riziko zaseknutí značně omezené. OPTIMER XL může snadno pracovat se zbytky kukuřičných stvolů a kořenu a zapravovat i statková hnojiva.

 

Intenzivní mix

Působivá kvalita míchání OPTIMERU XL spočívá v jeho kotoučích o průměru 620 mm s kuželovým profilem. Volba svislého úhlu zajišťuje tuto směs. Kuželový profil umožňuje zachovat stejné úhly průniku bez ohledu na opotřebení disku. Pro zachování kvality řezu v průběhu času mají kotouče tloušťku 6 mm a udržují si tak agresivní profil.

Tloušťka 6 mm vám zajistí o 20% delší životnost než 5 mm disky.
Díky méně časté výměně disků a zachované kvalitě práce vám optimer XL ušetří čas a peníze.

Vyžaduje se jen malá údržba

OPTIMER XL si zachovává jednu z hlavních výhod řady OPTIMER L, omezenou údržbu stroje. Ve skutečnosti se diskové podmítače OPTIMER XL snaží vyhnout se prostojům během vaší práce.
Náboje jsou bezúdržbové, protože kuličková ložiska jsou mazána po celou dobu životnosti.
Bezpečnost elastomeru nezávislých disků nevyžaduje žádnou údržbu.
Nízká potřeba údržby zajišťuje, že ušetříte značný čas.

Rychlé a snadné nastavení

OPTIMER XL těží ze zjednodušeného nastavení, jako je to, co KUHN nabízí ve všech svých produktových řadách. Mechanické úpravy s dorazy jsou k dispozici jako standard: rychlé a intuitivní, byly navrženy tak, aby usnadnily život zemědělcům.
Na přání je pracovní hloubka hydraulicky nastavitelná plynule z kabiny traktoru. Všechna nastavení jsou prováděna bez použití nástrojů a zaručují pohodlí při používání.
Kromě toho, na modelech 3 až 5 metrů, může řidič měnit hloubku práce v závislosti na typu půdy, se kterou se setkává, nebo dokonce na přítomnosti kamenů nebo mokřadů.

 

 

 

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt