O nás
Novinky

Novinky, které uvádí na trh společnost KUHN pro rok 2021.

Novinky, které uvádí na trh společnost KUHN pro rok 2021.

Pro letošní sezónu jsme v KUHN CENTER CZ pro zákazníky v ČR připravili řadu nových strojů. Tyto stroje vynikají vysokou kvalitou materiálu a robustností, zaručující dlouhou životnost i ve velmi těžkých pracovních podmínkách. Vysoká technická vyspělost, jíž francouzský výrobce věnuje velkou pozornost i u svých ostatních strojů, je samozřejmostí.

Novinky v pícninářské technice.

Společnost KUHN přichází s novou řadou vzadu nesených diskových žacích strojů bez kondicionéru GMD 285, 315 a 355 v záběru 2,8, 3,15 a 3,55 metru. Tyto stroje využívají po desetiletí osvědčené prvky žacích strojů Kuhn. Tato řada vychází z řada GMD 100 s jištěnými pohony disků, s Protectadrive systémem, výměnu nožů Fast-Fit a volný přístup k žací liště, což výrazně zjednodušují údržbu. Inovace spočívají v robustnější konstrukci pohonu žací lišty, který je řešen převodovkou. Díky závěsu s větším výkyvem je tento stroj vhodný do kopcovitých terénů. K přednostem všech žacích strojů Kuhn patří kvalitní práce i při vysoké pojezdové rychlosti, malý příkon a kompaktní rozměry.

 

Nová zadní žací lišta

Nový model zadního žacího diskového troje FC 3115 s pracovním záběrem 3,1 m v provedení s kondicionérem s kladivy nebo s válci. Stroj je vybaven žací lištou OPTIDISK ELITE.

Nová koncepce rámu stroje s hydropneumatickým odpružením a nárazovou pojistkou je standardem u strojů KUHN. Novinkou je přepravní poloha tohoto stroje v horizontální poloze.

Stroj má robustní konstrukci a výrobce u tohoto provedení použil již osvědčené z předešlých strojů. Řaditelná převodovka otáček prstového kondicionéru, uložení žací lišty na silenblokách a další prvky.

 

Shrnovače píce.

Naše flotila se rozšiřuje o nové záběry v pásových shrnovačích, a to o modely MM760 se záběrem 7,6 m a MM1090 se záběrem až 11 m a navazují na již dobře známý model MM950.
Tyto stroje také parametrově vycházejí z tohoto modelu a využívají všech jeho předností.

Odlišuji se pouze záběrem a model MM 760 způsobem nastavení splazů a jednodušším terminálem. Tento záběr určitě osloví menší farmáře.

 

Nové lisy s variabilní komorou

Kuhn rozšiřuje nabídku ve lisovací technice v oblasti variabilních lisů o nové typy s označením VB 7160 a VB 7190 v provedení s řezáním 14/23 nožů. Lisy jsou standartně vybaveny vázáním do sítě, ISOBUS ovládáním, centrálním mazáním řetězů, vyhazovací rampou, sadou pro nastavení lisovacího tlaku a měkkého jádra z kabiny traktoru a nově vlhkoměrem.

Tyto lisy jsou vybaveny nově 4 pásy s novým vedením a zvýšeným lisovacím tlakem.

 Novinkou je rychlejší balení a rychlejší otevírání zadní komory. Zvýšením lisovacího tlaku dosahujeme i vysokého stlačení hmoty. Na letošní rok máme připraveny předváděcí stroje pro potencionální zákazníky.

 

Inovace samochodných krmných vozů

V sortimentu samochodných krmných vozů KUHN došlo k inovaci dvoušnekových modelů. Nejzásadnější změnou je nový typ motorů, jehož výrobcem je Volvo a jeho výkon 218 koní (160 kW) je více než dostatečný pro spolehlivý provoz. Kromě toho využívají tyto modely nových ISOBUS terminálů CCI 800 a nového vážícího systému Dinamica. Kromě těchto zásadních změn došlo ještě k několika dílčím, kde za zmínku stojí např. nové krytování. Tyto vozy jsou k dispozici v objemech od 14 do 27 m3 a osazeny jsou vždy velmi výkonnou frézou 200 koní.

 

AUTOSPRAY = pulzní modulace postřikovačů

Co to znamená? Pulzní modulace je systém kontroly ovládání postřikových trysek, kdy dávka nebo spíše přesněji aktuální průtok tryskou je řízen jejím neustálým otevíráním a zavíráním. Systém, který používá firma KUHN nese označení AUTOSPRAY a trysky jsou otevřeny a zavřeny 20 x za vteřinu. Tryska tedy pulzuje. V praxi to přináší to, že obsluha nastaví velikost kapének a postřikovač je dodržuje bez ohledu na pojezdové rychlosti a aktuální dávce na hektar. Výsledkem je vyšší efektivita postřiků a jejich menší úlet a vypařování. Kromě toho dokáže tento systém vypínat trysku po trysce a při jízdě do zatáčky nebo oblouku kompenzuje dávku na jednotlivých tryskách (na tryskách vnitřních tryskách ubírá a na vnějších přidává).

 

PRO-LONGER 5683 e-LPA – odpověď na to, jak má vypadat moderní příkopové rameno

Příkopové rameno PRO-LONGER 5683 e-LPA je určené do nejnáročnějších podmínek. Jeho horizontální dosah je 5,6 m a je ovládáno plně elektronicky joystickem. To, co odlišuje toto rameno jsou dvě věci. První je elektronický paralelogram. Jedná se o systém, díky kterému se rameno chová, jako by mělo klasický paralelogram, který výrazně usnadňuje práci. Díky elektronickému řešení dochází k úspoře hmotnosti ramena pro jeho snadnější spojení s traktorem. Další velkou výhodou je předsazení ramena o 1,5 m. Během práci tak má obsluha mulčovací jednotku přibližně na úrovni schodků do kabiny. Výhled na mulčovací jednotku je tedy stejný, jako u mezinápravově uchycených ramen, ale toto rameno má velké výhody v podobě snadného připojení a odpojení od traktoru.