O nás
Novinky

Co se o nás tento měsíc psalo v týdeníku ZEMĚDĚLEC. Díl 1.

Co se o nás tento měsíc psalo v týdeníku ZEMĚDĚLEC. Díl 1.

Článek s názvem "Jediná jistota v nejisté době" představuje stroj KUHN SPV Power, který v únoru zakotvil v našem sídle společnosti KUHN CENTER CZ V Hořovicích. Článek naleznete v týdeníku ZEMĚDĚLEC.

"Ze zhoršující se epidemické situace mají těžkou hlavu nejen ředitelé nemocnic, domovů pro seniory či škol, ale také ředitelé a předsedové zemědělských podniků, které se specializují na chov skotu. Trnou, kdy jejich ošetřovatelé onemocní covidem-19 nebo se dostanou do karantény a bude veliký problém nakrmit stovky zvířat. Pevnou jistotou v této nejisté době jsou spolehlivé krmné vozy, zejména ty samojízdné s jednoduchým ovládáním. Právě takovým je KUHN SPV Power, který v únoru "zakotvil" v sídle společnosti KUHN CENTER CZ v Hořovicích." 

Takto začíná článek v týdeníku Zemědělec, kde pan novinář Vladislav Fuka a náš produktový manažer Ing. Tomáš Vomela představují tento krmný vůz.

" Stroj s jedním vertikálním míchacím šnekem a zcela novou kabinou je jako dělaný pro české chovatele." Do našich podmínek má totiž přímo ideální parametry - objem míchací vany 14 metrů krychlových, výška 2,85 metru, šířka 2,55 metru a zvýšený podvozek, který si poradí i s velkými lomy u stále převládajících senážních žlabů zapuštěných do země. Ač má velkou vanu, je relativně nízký a úzký a lze s ním spolehlivě krmit i ve starších stájí. 

Hlavními jistotami u samochodného krmného vozu KUHN SPV Power jsou každopádně rychlejší nakládání, lépe začištěné stěny krmiva v senážním žlabu a lepší struktura krmné dávky.

Jeho obsluha si většinou vystačí sama, přitom přejezdy jsou rychlejší a jednodušší je i krmení ve stáji. V kratším čase se nakrmí více zvířat. 

Samojízdný krmný vůz je vybaven motorem John Deere o výkonu 170 k bez filtru pevných částic a močoviny. Koncepce vozu vychází ze zadní řiditelné nápravy, což obsluha ocení zejména v senážní jámě, kde je třeba při začišťování stěn vynikající manévrovatelnost.

Samojízdný krmný vůz je vybaven silnější frézou s výkonnějším hydromotorem. Míchací vana s protiostřím, které se dá vysouvat, je po obvodu lomená, krmivo se o hrany zastavuje, a tím se lépe, hlavně však rychleji, promíchává. Tento typ vozu je připraven pro krmění na druhé straně, kde se také nachází nádrž se šnekem na přimíchávání minerálních přísad či melasy.

Samojízdný krmný vůz má tři režimy ovládání - nakládání, vykládání a transport, přičemž v každém režimu mají tlačítka na joysticku různé si může obsluha měnit. 

V režimu "TRANSPORT" je vidět na terminálu pojezdová rychlost, zda je zapnutý míchací šnek a signalizace ideální polohy frézy, která je během transportu hydropneumaticky odpružená. Při režimu "KRMENÍ" vidí řidič na displeji, zda se točí šnek a krmný dopravník, u nějž lze opět menit otáčky v závislosti na vzdálenosti vozu od krmné linie. 

Chcete vědět více? Přečtěte si celý článek a nebo kontaktujte našeho produktového manažera.