O nás
Novinky

Co se o nás tento měsíc psalo v týdeníku ZEMĚDĚLEC. Díl 2.

25. Března 2021
Co se o nás tento měsíc psalo v týdeníku ZEMĚDĚLEC. Díl 2.

Technicky vyspělé stroje, které stoprocentně splňují požadavky zemědělců na kvalitní, rychlou a spolehlivou sklizeň. Tento požadavek posilují i další inovace pro nastávající sezonu u lisů od značky KUHN.

Další týden do týdeníku ZEMĚDĚLEC přispěl i svou zajímavou agendou náš produktový manažer pro lisy a baličky, Ing. Jan Augustin.

"V loňském obchodním roce dodala společnost KUHN CENTER CZ našim zemědělcům více než čtyřicet lisů Kuhn. Vlajkovou lodí jsou modely s variabilní lisovací komorou, které na českém trhu zaujímají dlouhodobě první místo. Hořovická společnost dokáže pokrýt požadavky všech zemědělců a doporučit jim vhodný model do jejich výrobních podmínek. V nabídce má řadu modelů v ekonomické i profesionální verzi se systémem ISOBUS, a to jednoduché stroje bez vkládacího rotoru, modely s vkládacím rotorem a lisy s řezacím rotorem osazeným 14 nebo 23 noži. " toť na úvod článku.

V letošním roce přichází společnost KUHN CENTER CZ s novou řadou lisů na válcové balíky Kuhn VB 7100 s variabilní lisovací komorou. Ing. Jan Augustin, produktový manažer společnosti zdůrazňuje, "že pro tyto robustní stroje jsou charakteristické nejen vysoká objemová hmotnost balíků bez ohledu na sklízenou plodinu či denní dobu, ale také jednoduchá obsluha a komfortní ovládání."

Tyto stroje dokážou za hodinu slisovat až 30 tun materiálu, přičemž konstrukce zajišťuje maximální životnost lisu a minimální prostoje. Nové lisy jsou v porovnání s předchozími modely téměř o tunu těžší, což vychází z požadovaných vysokých tlaků.

K vysoké technické vyspělosti lisů KUHN přispívá i řada dalších inovací a kvalitní komponenty. Jedinečný systém I-Dense, ještě větší utužení balíků, i-BIO s odkládacím ramenem nebo kombinované lisy s váhou, o tom všem si můžete přečíst v březnovém vydání týdeníku ZEMĚDĚLEC.