O nás
Novinky

Disková sekačka KUHN je již více než 50 let nejprodávanějším na světě

1. Ledna 2021
Disková sekačka KUHN je již více než 50 let nejprodávanějším na světě

Disková sekačka KUHN je již více než 50 let nejprodávanějším produktem na světě. Uznávané odborné znalosti v oblasti sečení, nepřekonatelné know-how ... Pojďme se podívat na historii toho, co z KUHN sekaček udělalo celosvětovou legendu.

Za posledních 50 let společnost KUHN Group přispěla v oblasti diskových sekaček k vývoji inovativních řešení. A to:

Cílem společnosti KUHN je optimalizovat ziskovost zařízení a návratnost investic!

KUHN, jako průkopník a odborník na diskové sekačky
V roce 1949 se společnost KUHN dostala mezi první francouzské výrobce zemědělských strojů. V roce 1967 byla uvedena na trh první disková sekačka na světě: GMD 4. S touto sekačkou se zlepšil pracovní výkon, komfort obsluhy a kvalita řezání. Díky této inovaci je KUHN jako předchůdce a světový lídr v oblasti diskových žacích strojů.


V 70. letech byly vyvinuty kombinace sekačky a kondicionéru. FC 44 je vybaven ocelovým prstovým rotorem, který utváří vzdušný a rovnoměrný řádek. Proces sušení je následně mnohem rychlejší a kvalita krmiva se zlepšuje.

           

GMD    4                                                                                              FC   44

 

KUHN, průkopník v nových technikách
První tažený kondicionér sekačky KUHN FC 300 spatřil světlo světa v 80. letech. V roce 1992 byl na trh uveden první tažený kondicionér žacího stroje s podélným transportem.

ALTERNA 500, který díky své 5metrové pracovní šířce přinesl nesrovnatelnou ziskovost.
Systém LIFT-CONTROL byl nasazen v roce 1994 na modelech GMD (sekačka) a FC (sekačka-kondicionér). 
 

FC 300 je první tažený kondicionér sekačky
ALTERNA 500 poskytuje výjimečnou ziskovost díky 5 m
pracovnímu záběru již od roku 1992!
LIFT-CONTROL odpružení je představen na GMD FC modelů
v roce 1994


KUHN, neustále inovativní
Se žací lištou OPTIDISC se sečení v roce 2005 změnilo. U pracovních šířek větších než 4 m je řez čistý díky většímu překrytí nožů mezi rozbíhajícími se disky. Tok krmiva je vylepšen díky sbíhajícím se kotoučům se širšími vzdálenostmi. Výměna oleje již není nutná. V roce 2019 představila společnost  KUHN systé PTIDISC ELITE. Špičkové komponenty posilují jádro žací lišty, čímž splňují požadavky velkých farem a dalších odběratelů.
 

Se žací lištou OPTIDISC ELITE je sečení dechberoucí!


KUHN, jedinečné know-how
VYSOKÁ KVALITA A PŘESNÉ TVAROVÉ NÁHRADNÍ DÍLY
Komponenty, jako jsou disky a lišty, jsou nezbytné pro vysoce kvalitní žací proces. Jakmile jsou vytvarovány, podrobí se specifickému ošetření, které je zpevňuje podle standardů odolných proti oděru a udržení optimálního tvaru, aby se zabránilo vibracím. Vlastnosti nože (kvalita oceli a povrchové úpravy, tvar, odolnost proti deformaci v důsledku prudkých nárazů a opotřebení) jsou také jednou z priorit společnosti KUHN. A to jednak pro bezpečnost, a i pro ziskovost.

MONTÁŽ A KONTROLA KVALITY
Jakmile jsou jednotlivé díly vyrobeny, projdou před odesláním na montážní linku mnoha kontrolami. Na konci linky je každá žací lišta podrobena funkční kontrole (provozní teplota, teplota ložiska, požadavek na výkon ...). Na konci montážní linky jsou na stroji a velkých dílčích částech řízeny pohonné jednotky a hydraulické a elektrické obvody.
Z každé vyrobené série je vytažen kompletně smontovaný stroj, který je před rozebráním k posouzení, podroben intenzivním jízdním testům na silnici, či cestách v terénu.
 

Opotřebitelné díly vyrobené společností KUHN jsou velmi
kvalitní a perfektně přizpůsobené strojům.

 

Kontinuální kontrola dílů a strojů zajišťuje kvalitu výrobků KUHN

 

A co dál?
Globální populace stále roste. Do roku 2050 se celosvětová populace zvýší o 2 miliardy lidí. Proto se bude muset zemědělská produkce zdvojnásobit, aby držela krok se světovou poptávkou.
Zároveň se farmy zvětší a budou využívat pokročilejší technologie. Pokroky v řízení již začínají znamenat převrat v zemědělských podnicích.
Budou probíhat kontinuální investice do výzkumu a vývoje, nejmodernějších průmyslových nástrojů. Klíčem ke splnění těchto nových výzev při sečení a dalších oblastech zemědělské výroby je vývoj technologií. Dnes skupina KUHN denně pracuje na vývoji elektroniky a pokrok nabude na síle.
KUHN bude nadále masivně investovat do výzkumu a vývoje a do své průmyslové infrastruktury, aby uspěl v segmentu „špičkových“ a „vysoce výkonných“ produktů, zejména v oblasti sekaček, aby splnil požadavky na kvalitu, výkon, ziskovost, přesnost a konektivitu operací.
Takže tato investice do zemědělství je vítězem!
A tak je KUHN, nadále výrobcem nejprodávanějšího žacího stroje na světě!

Nové sekačky splňují požadavky na kvalitu, výkon, ziskovost,
přesnost a konektivitu provozu.
Kontinuální investice do výzkumu a vývoje umožňují
společnosti KUHN být vždy v čele inovací

Nabídku KUHN  Žacích strojů naleznete na našich webových stránkách https://www.kuhncenter.cz/nabidka-stroju/zaci-stroje.