O nás
Novinky

Údržba krajiny z Francie

Údržba krajiny z Francie

Firma KUHN je celosvětovým výrobcem zemědělské techniky. Ve svém sortimentu má i velmi širokou řadu strojů pro údržby krajiny a mulčovačů mezi které patří i příkopová ramena KUHN Agri-longer GII. Tato ramena se vyrábí nedaleko Francouzského města Nantes u západního francouzského pobřeží. Kromě dobrého vína je Francie proslulá i rozsáhlými porosty živých plotů, které je samozřejmě nutné pravidelně udržovat a díky tomu má tento francouzský výrobce s údržbou krajiny mnoho zkušeností.

Příkopová ramena Agri-longer GII jsou základními modely pro menší traktory s hmotností od 3 tun. Nejprodávanějším modelem v této kategorii je rameno s označením Agri-longer GII 4745. Tento model vyniká ve své třídě vysokou robustností, o které svědčí celková hmotnost 915 kg. Jeho mulčovací jednotka má pracovní záběr 1metr a samozřejmostí je oboustranný chod a plovoucí poloha mulčovací jednotky. O vysokém standardu těchto strojů svědčí výkonný chladič, díky kterému je objem oleje v hydraulickém systému pouze 45 litrů, což výrazně snižuje náklady pravidelných servisních intervalů. Hydraulické rameno samozřejmě disponuje hydropneumatickým odpružením a ovládáním přes joystick.

O něco větším bratříčkem předešlého modelu je Agri-longer GII 6045. Je pracovní dosah činí až 5,9 m, což ho v jeho třídě činí velmi specifickým modelem. Je to ideální stroj pro uživatele, který potřebuje velký dosah. Díky hydraulické otoči ramena je možné pracovat i přímo za traktorem a tím i ve velmi špatně přístupných místech.  U tohoto většího modelu má mulčovací jednotka pracovní záběr 1,20 m. Jinak jsou parametry velmi podobné, jako u předchozího modelu.

Obě ramena mají stejně výkonný hydromotor rotoru, který činí 45 koní. V této třídě příkopových ramen se jedná o zajímavou hodnotu. Obě ramena disponují praktickým designem, díky kterému jsou hydraulické hadice chráněny před poškozením od větví, překážek apod., a zároveň jsou chráněny před nechtěným přestřižením či nadměrným opotřebováním.

Sortiment příkopových ramen KUHN je samozřejmě mnohem rozsáhlejší. Další modely Poly-longer, Multi-longer a Pro-longer lze bez kompromisů označit za plně profesionální ramena. Tento rozsáhlý sortiment, řada zkušeností a spolehlivá technika na vysoké úrovni dokáží i českým uživatelům spolehlivé vyřešit pravidelnou údržbu krajiny.