Nabídka strojů Obraceče
Nesené obraceče

Řada GF 1012

Snadné obracení pozemků ve tvaru klínu

Nesené obraceče řady GF 1012 jsou k dispozici ve dvou pracovních záběrech a to 8,70 a 10,80 m. S tímto rozsahem záběrů jsou tak tyto obraceče vhodné pro střední i velké farmy. Navíc jsou tyto obraceče vybaveny systémem zvedání rotorů HLC (Headland lift Control), který zajišťuje rychlé a efektivní zvedání a otáčení na souvrati.


Obraceče řady GF 1012 jsou vybaveny 8 a 10 rotory a disponují záběrem 8,70 až 10,80 m. Díky systému HLC (Headland lift Control) nejsou pro tyto obraceče žádným problémem nepravidelné pozemky. Obsluha jednoduše aktivuje ventil, který zvedne rotory za méně než 5 vteřin do výšky 50 cm.

Mimo to jsou obraceče GF 1012 vybaveny všemi prvky, které po celá desetiletí přispívají k velkému úspěchu obracečů KUHN, a to jak z hlediska výkonnosti, kompaktnosti a kvality obracení píce.

Najít nejbližšího prodejce
Řada GF 1012

Rychlé a snadné manévrování

Díky systému HLC (Headland lift Control) dosahují obraceče výšky zdvihu pod středovými rotory 50 cm za méně než 5 vteřin. Tento systém pro zvedání rotorů na souvrati zajišťuje ostatečný zdvih jak středových tak hlavně krajních rotorů, které zvedá ještě výš než ty středové.

S tímto systémem se budete při práci cítit sebejistěji a budete dosahovat vyššího výkonu díky dobré obratnosti stroje:

Systém přizvedání rotorů HLC (Headland lift Control)

 

Kompaktní pro větší bezpečnost na silnici

Tyto obraceče je možné agregovat s traktory již od 80 hp. Jsou navrženy tak, aby šetřily místo a dobře se s nimi manévrovalo. Modely řady GF 1012 splňují povolené přepravní rozměry: šířka obou modelů je 3 m a výška u modelu GF 8712 je 3,25 m a u GF 10812 je 3,65 m.

Díky krátké vzdálenosti mezi traktorem a strojem a velké světlé výšce rotorů tak není problém vjet s obracečem na požadovaný pozemek. Patentovaný systém mezi závěsem a rámem obraceče umožňuje:

https://www.kuhn.de/sites/default/files/styles/media_large/public/media-nextpage-img/GF%208712%20-%20transport%20-%20Case%20%286%29.JPG?itok=itpdt5ng

Přepravní poloha

 

DIGIDRIVE – revoluční koncept pohonu

Když společnost KUHN vynalezla tento koncept pohonu, vstoupilo obracení do nové éry. Najednou bylo možné pohánět velké množství rotorů a skládat je do neuvěřitelně kompaktních rozměrů. To vše bylo možné díky bezúdržbovému systému pohonu DIGIDRIVE. Od uvedení prstové spojky pohonu už uplynulo více než dvacet let a po celém světě byla tato prstová spojka použita k pohonu více než milionu rotorů. Prstová spojka DIGIDRIVE je vyrobena z oceli s povrchovou úpravou zaručující bezúdržbový a spolehlivý provoz.

Prstová spojka DIGIDRIVE

 

Převodovky rotorů pro maximální životnost 

Uložení hřídele zajišťují dvouřadá kuličková ložiska o velkém průměru a s kosoúhlým stykem. Díky dvojitému těsnění je zabráněno jakémukoliv úniku maziva a vniknutí nečistot. Upevnění převodovky k obdélníkovému rámu je pomocí konzole se dvěma průběžnými šrouby. Tyto převodovky mají počet mazacích míst snížen na minimum. Je zde potřeba mazat jen několik kloubových spojů. To znamená, že strávíte méně času údržbou a více času prací na poli.

Převodovka rotoru

 

Deflektor pro čistá kola

Obracení mladé píce bohaté na cukry nebo staré dlouhé píce může být velmi náročné a často dochází k namotávání stébel na opěrná kolečka. Čištění a údržba pak zabere spoustu času. Proto mají modely řady GF 1012 opěrná kolečka osazená deflektorem ve standardní výbavě!

Deflektor kola rotoru

 

Urychlete sušení píce

Odborníci se shodují, že malé rotory zlepšují kvalitu píce. Podle Německé zemědělské komory Weser Ems zrychlují dobu sušení o 33 %. Odborníci z DLG (Agricultural techniques organisation) tvrdí, že malé rotory zajišťují úplné obrácení a rovnoměrné rozložení píce.

Uživatelé, kteří používají tyto obraceče se shodují, že by se bez těchto obracečů už neobešly. Pro zemědělce, kteří chtějí sklízet prvotřídní krmivo, mají malé roty několik výhod:

 

Lepší kopírování díky malým rotorům

 

DOKONALÉ ZVEDNUTÍ PÍCE DÍKY ASYMETRICKÝM PRSTŮM

Asymetrické prsty mají uspořádání vnitřní kratší a vnější delší. Díky tomu je vnější prst efektivnější a v porovnání se stejně dlouhými prsty začíná obracet při větší výšce ramena nad porostem. To přináší výhodu kvalitnějšího obracení píce na okrajích pozemků a mezi rotory (C), (E) díky lepšímu překrytí. Asymetrické prsty dále zvětšují efektivní pracovní záběr každého rotoru.

Asymetrické prsty

 

100% hraniční obrácení

Pro úhledné a čisté obracení podél plotů nebo sousedních pozemků jsou stroje vybaveny mechanickým (volitelně hydraulickým) vyosením. Kromě hraničního obracení se tato funkce hodí i při práci na svazích, kde se zamezí sjíždění po svahu

https://www.kuhn.de/sites/default/files/styles/media_large/public/media-nextpage-img/GF10812_work_Lindner%20%282%29.jpg?itok=0P9LegVz

Hraniční obracení

 

Technická data

Typ

GF 8712

GF 10812

Pracovní záběr (m)

8,70

10,80

Počet rotorů a ramen na rotoru

8 / 6

10 / 6

Transportní šířka (m)

2,99

Transportní výška (m)

3,35

3,65

Nastavení sklonu rotorů

2 pozice

Centrální vyosení stroje

Na přání hydraulické

Hydraulické přizvednutí rotorů na souvrati - HLC

Standardně

Pohon rotorů

DIGIDRIVE

Tlumič rázů

2 velké tlumiče rázů

Připojení

kat. 2

Požadavky na výkon na vývodové hřídeli (kW/hp)

36 / 50

40 / 55

Hmotnost (kg)

1 380

1 620

Ikona kontakt

Máte dotaz?
Napište nebo volejte.

kontakt