Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  
  
 Použité stroje 
  

Vícečetná aplikace Multispray

Vícečetná aplikace Multispray

V ochraně rostlin je přesnost aplikace vždy na prvním místě. Řízení dávky hraje jednu z nejdůležitějších rolí při rozhodování o úspěšné nebo neúspěšné aplikaci na pozemku a je zásadním prvkem snižujícím chemické zatížení. Druhou neméně důležitou funkcí je prostorová aplikace postřiku, dělení ramen do pracovních sekcí. V současnosti se již prosazují systémy ovládání ramen po jednotlivých tryskách, nikoli po celých sekcích. Důvodem jsou jednoznačné úspory postřiku, šetrný přístup k životnímu prostředí a k ošetřovaným plodinám.


Začátkem září představila společnost KUHN na svém pravidelném oznámení novinek pro další sezónu nové systémy cirkulací a řízení sekcí postřikovačů. Elektricky řízená cirkulace Multispray duo/quatro vychází z běžné kontinuální cirkulace, při které postřiková jícha proudí pod stálým tlakem rameny bez ohledu na to, zda probíhá postřik nebo ne a u které jsou trysky vypínány vzduchovým okruhem, který se stará o uzavírání jednotlivých sekcí.

Multispray neovládá trysky vzduchem, ale elektricky. Výhodou tohoto systému je elektrické ovládání bez nutnosti montáže složitého vzduchového systému a zvýšení počtu možných sekcí až na počet rovný počtu trysek. Na 24 metrových ramenou může být ovládáno až 48 postřikových sekcí, samozřejmě v závislosti na GPS.

Multispray ale neumí jen to. Kromě rozdělení pracovního záběru po jednotlivých tryskách, může systém KUHN Multispray duo/quatro nabídnout automatickou volbu trysek na dvoj nebo čtyřčetném držáku. Systém automaticky vybírá nejvhodnější trysku podle pracovní rychlosti a nastavené dávky postřiku. Pokud na držáku není žádná vhodná tryska, dokáže systém kombinací dvou nebo více trysek vytvořit požadovaný průtok v potřebném tlaku. V jeden okamžik tak může být v provozu 1 nebo také všechny čtyři trysky.

Díky novému systému Multispray již obsluha nemusí počítat reálné průtoky při konkrétních rychlostech a volit nejvhodnější trysky. Pojezdová rychlost je v tomto případě nepodstatná, protože při nízkých rychlostech systém funguje přes jednu trysku a po zvýšení pracovní rychlosti se zapínají další.

V kombinaci s účinným zavěšením Equilibra a hliníkovou konstrukcí ramen nabízí KUHN komfortní řešení pro nejnáročnější uživatele hledající vysoký výkon a uživatelský komfort. Zároveň respektuje měnící se nároky na ochranu rostlin ať už ve smyslu snižování nákladů na aplikaci nebo legislativních úprav přicházejících formou nových nařízení.  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook