Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  
  
 Použité stroje 
  

Pětiletý cíl KUHN CENTER CZ splnil

Cíl pro první pětiletku splněn

V loňském roce si společnost KUHN CENTER CZ připomněla páté výročí na českém trhu. „Když jsme v roce 2013 na tento trh vstupovali, řekli jsme si, že chceme techniku KUHN dostat tam, kam patří, tedy na samou špičku u nás nabízených značek,“ řekl týdeníku Zemědělec obchodní ředitel společnosti KUHN CENTER CZ Ing. Marcel Krumphanzl. „A dnes můžeme konstatovat, že jsme tento pětiletý cíl skutečně splnili. V poslední době se v prodeji závěsné techniky, hlavně díky strojům na sklizeň píce, pravidelně střídáme na různých místech stupňů vítězů.“

„Uplynulých pět let lze charakterizovat nepřetržitým růstem, neboť každý rok jsme navyšovali počty dodané techniky,“ pokračuje ředitel. „Navázali jsme na předešlého importéra, který pro povědomí o značce KUHN na českém trhu udělal hodně a vloni jsme už českým zemědělcům dodali 539 strojů. Jen pro zajímavost, v prvním roce fungování společnosti KUHN CENTER CZ to bylo jen 282 strojů. Tomu odpovídá i navýšení obratu, který se oproti prvnímu roku 2013 více než zdvojnásobil.“Ing. Marcel Krumphanzl

Stabilizovaný tým i obchodní síť

Podle obchodního ředitele bylo velice důležité, že se společnost KUHN CENTER CZ podařilo stabilizovat pracovní tým, který dnes tvoří jen 16 lidí. Tento malý počet odborně zdatných pracovníků je velice flexibilní, všechny případné výzvy řeší okamžitě. Během pěti let se jí také podařilo stabilizovat obchodní síť, a to i přes počáteční turbulence týkající se nespolupracujících partnerů původního importéra nebo šedého dovozu. To byl další prvořadý úkol, který společnost KUHN CENTER CZ v první pětiletce zvládla.

„KUHN jako globální dodavatel zemědělské techniky je schopen až na pár speciálních strojů nabídnout kompletní sortiment,“ vyzdvihuje Marcel Krumphanzl. „Pro nás je stěžejní technika na sklizeň pícnin a zpracování půdy či setí, k zatím minoritnímu sortimentu patří krmná technika a stroje na ochranu a výživu rostlin. Společně s výrobcem se samozřejmě snažíme rozvíjet celý sortiment. K ostře sledovaným patří v poslední době pluchy a zejména bezorebné secí stroje. Současné, velice vyspělé modely KUHN ESPRO jsou vhodné i do českých podmínek, o čemž svědčí už třicet prodaných strojů v ČR.“Společnost KUHN CENTER CZ se během pětiletého působení na českém trhu dostala v žebříčku obchodních společnost na samý vrchol

Tři tisícovky živých patentů

A jaké přednosti oceňují zemědělci u techniky KUHN nejvíce? „jsou to především vyspělá technická řešení, velká výkonnost, nízká energetická náročnost, snadná obsluha a zejména dlouhá životnost,“ odpovídá obchodní ředitel. „V České republice pracuje řada strojů KUHN, ať už legendární žací lišty, nebo secí kombinace, dvanáct i více let bez nějakých zásadních zásahů či oprav. Je vidět, že pokud si jich obsluha hledí, jsou prakticky nezničitelné.“Bezorebné secí stroje KUHN ESPRO jsou v posledních letech hitem českých zemědělců

KUHN, jako největší evropský výrobce zemědělské techniky, drží v tuto chvíli kolem 3000 živých patentů, což má samozřejmě vliv na již zmíněnou technickou vyspělost strojů. Na ní se podílí i vlastní technologie výroby. Například slévárna KUHN ve francouzském Saverne je držitelem certifikace pro dodávání dílů do leteckého průmyslu, jako jedna z šesti sléváren ve Francii dodává svoje výrobky do letadel Airbus. V tomto výrobním závodě už pracují automatičtí laseroví roboti přesně vyřezávající kovové komponenty, k nimž je přiřazen automaticky řízený sklad. Robot, pracující 24 h denně, sedm dní v týdnu si sám odebírá potřebný materiál ze skladu a po vytvoření dílů ho také sám uloží na požadované místo. Postupů, které přispívají k vysoké kvalitě strojů KUHN, je mnoho. Například v závodě ve městě Châteaubriant na západě Francie, kde se vyrábějí stroje na zpracování půdy, pracují dva velké lisy o výkonu 5000tun. Jde o jedny z největších lisů na světě, které jsou v provozu. KUHN si vyrábí téměř všechny součástky sám, takže má jejich kvalitu pod stoprocentní kontrolou. Do technického rozvoje investuje každý rok asi 4,5 % z celkového obratu, který představuje téměř miliardu eur. Není proto divu, že neustále přichází s řadou novinek.

Zemědělství 4.0 je tady

Technickou vyspělost stroje ovlivňuje nejen vlastní technologie výroby, ale v poslední době i vybavení elektronickými prvky, které vyžaduje precizní zemědělství. A jak si v této oblasti vede francouzská firma?

„ KUHN, jako zakládající člen sdružení CCI – Competence Centre Isobus, se od samého začátku aktivně podílí na vývoji všech elektronických systémů, ať už jejich softwaru, či hardwaru,“ pochlubil se Marcel Krumphanzl.KUHN, jako zakládající člen sdružení CCI, se od samého začátku aktivně podílí na vývoji všech elektronických systémů.

„A tyto prvky samozřejmě využívá u vlastních strojů. Prostřednictvím techniky KUHN přichází do zemědělské praxe variabilní dávkování hnojiv či pesticidů, ale ve spojení s výnosovými mapami i variabilní dávkování osiva, vypínání sekcí podle GPS či s využitím satelitní navigace i chytrá orba Smart Ploughing. Zaklínadlem podniků, kde je na prvním místě efektivita, je systém ISOBUS. V současnosti využívá technika KUHN nejnovější terminál s dvanáctipalcovým monitorem pro automatické ovládání sekcí a proměnlivé řízení dávky. Tento systém poskytuje informace o provozu techniky v jakémkoliv okamžiku. Řešíme také bezdrátové přenosy dat nejen ze stroje do kanceláře, ale i opačným směrem. Vždyť oboustranný přenos dat umožňuje také konkrétní stroj úkolovat z farmy. Ve spojení elektroniky s bezdrátovými přenosy vidí KUHN velkou budoucnost.“

S novinkami se roztrhl pytel

Firma KUHN vykročila koncem minulého roku výrazně kupředu, o čemž svědčí řada novinek pro letošní sezonu. Po čtyřech letech drobných inovací přichází KUHN s novými stroji, které jsou většinou přepracované od základu.

„Naši zemědělci nepřijdou zkrátka, téměř všechny novinky představené na loňském veletrhu Agritechnika v německém Hannoveru chceme uvést na český trh,“ zdůrazňuje ředitel společnosti KUHN CENTER CZ. „Tyto novinky jsou zárukou nejen velkého výkonu a malých provozních nákladů, ale především jednoduchého a komfortního ovládání. Napříč výrobním programem přibývají nastavení pracovních parametrů přímo z kabiny traktorů, počínaje rotačními bránami přes secí stroje a konce technikou na sklizeň pícnin. Nové systémy ovládání nahrazují u nás už zcela běžné bezklíčové seřízení většiny techniky, pluhy nevyjímaje. V současnosti nemusí obsluha při změně pracovních podmínek a nastavování stroje nejen vystoupit z kabiny, ale už ani zastavit.“Jedním z výstupů technologického rozvoje je i zařízení STRIGER pro pásovou technologii strip-till.

Stoprocentní servis

„V tuto chvíli jsou pro nás další výzvou poprodejní služby,“ dodává Marcel Krumphanzl. „Jak narůstá počet dodaných strojů, které pracují v tvrdých podmínkách českého zemědělství v enormním nasazení, přibývá i počet nutných oprav. Proto posilujeme servisní služby i sklad a distribuci náhradních dílů. Meziročně jsme navýšili sklad náhradních dílů o 45 %, v porovnání s loňským rokem došlo i k nárůstu zásob. V tuto chvíli probíhá ve skladu v Tlusticích rozsáhlá automatizace, dochází k implementaci čárových kódů, spolu s tím se mění také logistické služby tak, aby doprava dílů po republice probíhala přes noc. Termíny dodání náhradních dílů zkracujeme na dvanáctihodinový cyklus, neboť delší je pro nás i zaměstnance v současnosti už příliš dlouhý. V současné době vidíme dva různé trendy v přístupu zákazníků k servisu a dodávkám náhradních dílů. Jedni vnímají nabízené služby jako významnou přidanou hodnotu při pořízení nového stroje. Rychlé dodávky náhradních dílů a technická podpora autorizované prodejní sítě je pro ně důležitým argumentem. Druží jdou cestou minimálních nákladů s velkým rizikem následných technických problémů při provozu stroje a jsou ochotni nakupovat techniku od šedých dovozců bez zajištění základních servisních služeb. V některých případech dokonce bez základní záruky, protože stroje jsou již registrovány v zahraničí a dovezeny individuálně, i když se tváří jako nové. Tento hazard vede velmi často k velmi nepříjemným situacím při jejich řešení“.

„Spokojenost zákazníků je pro nás prvořadá,“ říká závěrem obchodní ředitel Ing. Marcel Krumphanzl. „Jsem rád, že zemědělci vnímají značku KUHN jako velmi kvalitní, nikoliv však levnou. Cena strojů ale odpovídá jejich užitné hodnotě. Musím zdůraznit, že nikdy nebudeme na trhu nejlevnější, neboť nesoutěžíme s cenou, nýbrž s kvalitou. A ta je u techniky KUHN výraznou přidanou hodnotou.


  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook