Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  
  
 Použité stroje 
  

Ochrana na prvním místě

Ochrana na prvním místě

Francouzská společnost KUHN vyrábějící zemědělské stroje působí na českém trhu již několik desetiletí. Od roku 2012 ji v ČR zastupuje společnost KUHN CENTER CZ, která nabízí českým zákazníkům kompletní sortiment strojů, mezi něž patří také stroje na ochranu rostlin. S novou sezónou přichází KUHN s několika novinkami v ochraně rostlin zaměřenými právě na ochranu – ochranu životního prostředí a ochranu obsluhy postřikovačů. Vzhledem k neustále se zpřísňujícím předpisům a zvyšujícím se nárokům na ochranu rostlin KUHN reaguje na nové požadavky farmářů napříč celou Evropou novými prvky v konstrukci strojů.

První inovací v ochraně rostlin je elektrický systém Multispray

Multispray je postaven na principu elektrického ovládání jednotlivých trysek na ramenou postřikovače, které mohou být v klasické 50 cm vzdálenosti nebo atypické 25 cm pro intenzivnější aplikaci. V automatickém systému jsou trysky vypínány dle pozice GPS. V ručním režimu si obsluha může nastavit, kolik sekcí chce ručně ovládat, aby zůstal zachován komfort obsluhy a přesnost aplikace. Na 24 m ramenou tak může v automatickém režimu pracovat až 96 sekcí, které poskytují výraznou úsporu postřiku a napomáhají tím chránit životní prostředí. Kromě rozdělení pracovního záběru po jednotlivých tryskách, může systém KUHN Multispray duo nebo quatro díky montáži více trysek v pracovní pozici, nabídnout automatickou volbu na dvoj nebo čtyřčetném držáku. Systém automaticky vybírá nejvhodnější trysku podle pracovní rychlosti a nastavené dávky postřiku. Pokud na držáku není žádná vhodná tryska, dokáže systém kombinací dvou nebo více trysek vytvořit požadovaný průtok v potřebném tlaku. V jeden okamžik tak může být v provozu jedna nebo také všechny čtyři trysky. Správnou volbou použitých trysek se výrazně zvyšuje rozsah pracovní rychlosti nebo přichází do úvahu aplikace hnojiv dle výnosových map, protože díky Multispray lze měnit průtok jíchy v ramenou.


V automatickém režimu může pracovat najednou na 24m ramenech až 96 sekcí.

Obvyklým standardem všech vyráběných postřikovačů je externí inkorporátor – přimíchávací zařízení na bezpečné míchání chemikálií s vodou. Běžným systémem je nádoba připojená k sacímu okruhu, která pomáhá aplikaci chemie do hlavní nádrže. KUHN pro letošní sezónu přichází s inovací aplikace chemie. Systém Easyflow vychází z logiky bezkontaktního přimíchávání přípravků do nádrže postřikovače. Skládá se adaptéru připojenému k inkorporátoru a aplikačních trnů, které se nasazují přímo na hrdlo nádoby s chemikálií. Trn se nasadí po odšroubování víka s ochrannou fólií na hrdle. K proražení fólie trnem dochází až poté, co je nádoba nasazena dnem vzhůru na adaptér a jednoduchým pohybem odjištěna. Aplikaci lze kdykoli přerušit, „špinavou“ část trnu bezpečně opláchnout a nádobu s nespotřebovanou chemikálií uložit pro další použití.

Při správném použití nemá obsluha šanci přijít do styku s nebezpečnými přípravky na ochranu rostlin a může se bez obav soustředit pouze na kvalitu aplikace. Postřikovače KUHN díky svým bezpečnostním a technickým prvkům chrání nejen pěstované plodiny před chorobami a škůdci, ale také životní prostředí a zdraví farmářů vysokým standardem, na který jsou všichni majitelé strojů KUHN zvyklí.


Systém Easyflow vychází z logiky bezkontaktního přimíchávání přípravků do nádrže postřikovače.


  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook