Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  
  
 Použité stroje 
  
 AKCE A VÝSTAVY
 KUHN v praxi
 NOVINKY

Nové možnosti setí od KUHN

DALŠÍ MOŽNOSTI SETÍ OD KUHN

KUHN na výstavě Agritechnika 2017 představil další model secího stroje z rodiny ESPRO a to model Espro 4000 RC. Nový secí stroj přináší rozšíření portfolia secích strojů značky KUHN.

ESPRO 4000 RC je secí stroj s aplikací hnojiva pod patu pomocí přihnojovacích disků. Přihnojení nebo případné setí druhé plodiny je prováděno pomocí jednodiskové přihnojovací botky. Řada botek je umístěna mezi pracovní disky a pneumatický pěch. Pneumatický rozvod hnojiva umožňuje používat i hnojiva jako je močovina. Tato technika najde především využití při setí po agrotechnických termínech, při zakládání porostů ječmene jarního nebo pšenice jarní. Hnojení pod patu není jediná operace, pro kterou je možné využít přihnojovací disky a rozdělený zásobník. Rozdělení velkého zásobníku o obejmu 4000 l, na dvě části v poměru 60:40, přináší další možnosti použití.V současné době mnoho zemědělců splňuje pravidla greeningu setím krycích plodin na zpodmítané pozemky po sklizni. Tento stroj plně splňuje tyto nároky, jelikož zajišťuje kvalitní vzcházení obou zasetých plodin. Jedním přejezdem je možné zaset i plodiny s podsevem. Příkladem může být hrách s vojtěškou nebo kmín dvouletý setý s jarním ječmenem. Systém přípravy půdy a setí je totožný jako na předešlých modelech ESPRO, jehož efektivita je prověřena v praxi. Půdu otevírají vyduté pracovní disky o průměru 460 mm, disky jsou bezúdržbové a vytváří jemnou půdu. Pojezdová kola o průměru 900 mm s předsazením a čtvercovým profilem vytváří kvalitní seťové lůžko. Velký průměr kol v kombinaci s předsazením umožňuje vysokou pojezdovou rychlost až 17 km/h a snižuje valivý odpor při setí. Secí stroje modelové řady ESPRO jsou osazeny jedinečným rámem CROSSFLEX, zajišťující pravidelnou hloubku setí za všech pracovních podmínek a při jakékoliv pojezdové rychlostiVšechny stroje Kuhn ESPRO jsou ISOBUS kompatibilní, takže je možné je připojit k jakémukoliv ISOBUS traktoru.

Nový secí stroj ESPRO 4000 RC přináší farmářům mnoho výhod. Rychlost setí v rozmezí 7- 17 km/h, jednoduché natavení a ovládání. To vše společně s velkým zásobníkem, zvyšuje denní výkon secí linky. Setí v kratším časovém úseku je výhodou, pokud podmínky nejsou ideální a blíží se konec agrotechnických lhůt. Čas a peníze hospodáře šetří provedení dvou operací během jednoho přejezdu. V době, kdy je vysoká volatilita cen komodit, je snižování nákladů jednou z možností, jak dosáhnout ziskovosti. ESPRO 4000 RC posouvá hranice použití secích strojů KUHN.  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook