Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  

Lepší žací lišta a nové modely

Lepší žací lišta a nové modely

Premiéra novinek, které představila společnost KUHN na veletrhu Agritechnica v Hannoveru, se uskutečnila netradičně na začátku července nedaleko výrobního závodu v Saverne. Do technického rozvoje investuje francouzská společnost každý rok asi 4,5 procenta z celkového obratu, který představuje téměř miliardu eur. Aktivně se podílí na vývoji všech elektronických prvků, přičemž si téměř všechny součástky vyrábí sama, takže má jejich kvalitu pod stoprocentní kontrolou.

Novinky jsou zárukou nejen velkého a spolehlivého výkonu, ale především jednoduché obsluhy a komfortního ovládání. Napříč výrobním programem, počínaje rotačními bránami přes secí stroje a konče technikou na sklizeň pícnin, přibývá nastavení pracovních parametrů přímo z kabiny traktorů. Obsluha nemusí při nastavování stroje během odlišných pracovních podmínek ani zastavit. Ve spojení s elektronikou a bezdrátovými přenosy vidí firma Kuhn budoucnost, řeší bezdrátové přenosy dat nejen ze stroje do kanceláře, ale i opačným směrem. Oboustranný přenos umožňuje i daný stroj úkolovat z farmy.

Novinky u žacích lišt

Na vyhlášenou žací lištu na Optidisc navazuje nová žací lišta Optidisc Elite, která využívá prověřené systémy Protectadrive (jištění žacích disků) nebo Fast-Fit (rychlá výměna nožů). Nižší profil a nová řešení v konstrukci zároveň zvyšují její výkon i účinnost. Žací nože se protáčejí kolem pevného šroubového uchycení a v případě nárazu se volně protočí v úhlu 360 stupňů. Nová lišta Optidisc Elite vytváří hladký a čistý řez s minimální kontaminací půdy díky velmi plochému úhlu, a to i při nízké výšce sečení. Bude k dispozici pro téměř všechny žací stroje Kuhn řady 1000.

Tři nové modely

Společnost KUHN přichází s novou řadou vzadu nesených diskových žacích strojů bez kondicionéru GMD 285, GMD 315 a GMD 355 v záběru 2,8; 3,15 a 3,55 metru. I tyto modely využívají po celá desetiletí osvědčené prvky žacích strojů KUHN, jako žací lišty složené z velkých ozubených kol, vnější ložiska disků upevněná na obou stranách a jištění disků upevněná na obou stranách a jištění disků Protectadrive. Stejně jako rychlou výměnu nožů Fast-Fit, bezúdržbový systém bez maznic a volný přístup k žací liště, které výrazně zjednodušují údržbu a čištění a snižují jejich časovou náročnost.

Inovace spočívají především v robustnější konstrukci rámu a zavěšení žací lišty, které umožnuje její větší výkyv v kladném i záporném úhlu, což výrazně zkvalitňuje práci při sečení na strmém svahu, ale také zmenšuje přepravní rozměry.

Výhodou je rovněž velký zdvih stroje na souvrati, který je tak mnohem obratnější. Zemědělci ocení i snadno nastavitelný systém odpružení Constant Flow se silnějšími pružinami, které zaručuje provozní bezpečnost i při vysoké rychlosti, a nové splazy. K přednostem nových žacích strojů KUHN patří kvalitní práce i při vysoké pojezdové rychlosti, malý příkon a kompaktní rozměry.


Nová čelní žací lišta

I když má KUHN širokou řadu žacích strojů, rozšířil ji o čelně nesený typ GMD 3123 F, který vychází z řady Compact GMD 3121 a využívá mnoho prvků z řady GMD 3125 F. Tento model je vhodný pro traktory o výkonu 80 až 170 koní. Má již ručně ovládané boční plastové kryty FlexProtect (na přání lze dodat hydraulické ovládání), inovovanou žací lištu Optidisc Elite, nové splazy a nové pevné zavěšení. Hydropneumatické odpružení nahraditelná silná listová pružina uchycená na rámu, která stabilizuje žací jednotku na poli i během přepravy a společně s výkyvem ± 12°zaručuje dokonalé kopírování pozemku i v příčném směru. Navíc má integrované osvětlení rámu.

Proti řadě GMD 3121 je robustnější, přitom žací lišta Optidisc Elite s disky o průměru 44 cm zaručuje dokonalé sečení. Čelně nesený žací stroj GMD 3123 F váží jen kolem 750 kg, nezatěžuje tak příliš čelní závěs. Tento stroj s nastavitelnou šířkou řádků od 1,3 do 1,4 metru se hodí do kombinace se zadními žacími stroji KUHN.


Motýl s menšími křídly

Řadu žacích strojů s válcovým kondicionérem rozšířil nový „motýl“ FC 8830 s menším pracovním záběrem. Doposud měla společnost KUHN CENTER CZ v nabídce tyto stroje o záběru 9,3 a 10,5 metru, nyní je k dispozici i menší typ o záběru 8,8 metru. Všechny tři modely je možné kombinovat s čelními žacími stoji KUHN FC 3125 RF FF nebo FC 3525 RF FF s válcovým kondicionérem o záběru 3,1 nebo 3,5 metru. Základem stroje FC 8830 jsou dvě žací jednotky široké 3,1 m., osazené lištami Optidisc Elite, které jim propůjčují dobré pracovní schopnosti i za vlhkých podmínek, a kondicionéry se speciálním profilem Squareflex. Oba válce o průměru 24 cm zajištují účinné a rovnoměrné narušení stonků bez ohledu na jejich přísun mezi válce. Mezeru mezi válci lze jednoduše nastavit a tím ovlivnit intenzitu mačkání. Dvojitý pohon válců pomocí úhlového převodu a ozubeného kola nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Na rozdíl od řemenů nebo řetězů není nutná žádná synchronizace. U tohoto stroje nechybí ani rychlovýměnný systém nožů Fast-Fit, který je k dispozici již ve standardu a boční ochranné panely FlexProtect.


  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook