Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  

KUHN AUROCK: Odpověď dneška na výzvy zítřka

KUHN AUROCK: Výzvy zítřka, odpověď dneška

Posledních pár let trápí všechny zemědělce enormní sucho. Již není oblast, která by jím nebyla poznamenaná. Je na čase uvažovat o změně technologie. Jednou z nabízejících se je přímé setí, které šetří vodu díky minimálním zásahům do půdního profilu, který tak nevysychá. KUHN představil na letošní pařížské výstavě SIMA 2019 pneumatický secí stroj na přímé setí AUROCK.Výhodou technologie přímého setí je možné setí do strniště nebo do meziplodiny, kterou mechanicky zlikviduje přední řezný pěch.
Tento postup je ten nejideálnější, protože krycí plodina nejen, že kryje půdu proti vysychání, ale také zabraňuje vzcházení plevelů a tím snižuje nároky na herbicidní ochranu porostu.

Boj s nedostatkem vláhy
Tento nový pneumatický secí stroj byl testován v těžkých podmínkách ve Španělsku, Jižní Francii a Rumunsku, kde si vedl velmi dobře a již nyní je první sériová výroba plně vyprodaná.
Stroj je vybaven předním řezným válcem pro nařezaní rostlinných zbytků. Dále disponuje řeznými koltry, které mají přítlak až 300 kg a jsou tak schopny vytvořit kvalitní linii setí pro secí botku.
Jako poslední pracovní element jsou secí botky, uložené na paralologramu se zamačkávacím kolem pro kvalitní přimáčknutí osiva do hlíny. Proto, aby koltry a secí botky byly vždy v jedné linii, je centrální část vybavena otočným čepem a tak řádky vždy následují nakypřenou rýhu po koltrech.
To zaručuje kvalitní uložení osiva a jeho následné vzcházení. Osvědčená a jednoduchá dávkovací jednotka KUHN VENTA, zajištuje přesné dávkování osiva a  hnojiva, pomocí elektrické regulace otáček dávkovacího válečku.
Secí stroj KUHN AUROCK je možné mít ve verzi s přihnojením nebo bez se zásobníkem o objemu 5 500 litrů. jedná se o plně isobusový stroj s několika aplikacemi. AUROCK je vytvořen pro ty nejtěžší zemědělské podmínky tak, aby zemědělcům šetřil čas, vodu a zlepšoval ekonomiku provozu i v  současných těžkých podmínkách.

  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook