Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  
  
 Použité stroje 
  

Červené novinky pro letošní sklizeň

Červené novinky pro letošní sklizeň

V letošním roce přichází společnost KUHN CENTER CZ s řadou nových strojů na sklizeň pícnin, které francouzský výrobce představil na veletrhu Agritechnica. A mnohé z nich uvidí i návštěvníci blížícího se veletrhu Techagro 2018. Všechny tyto stroje, stejně jako další technika Kuhn, splňují rostoucí požadavky na vysokou kvalitu, velkou výkonnost, rentabilitu, spolehlivost a snadné seřizování i ovládání.

Nesené obraceče s velkým záběrem

Společnost KUHN CENTER CZ přichází s novými nesenými obraceči KUHN GF8712 a 10812 s osmi a deseti rotory o záběru 8,7 a 10,8 metru, jejichž koncepce vychází z tažených modelů. Díky systému HLC lze jediným stiskem tlačítka v kabině traktoru zvednout všechny rotory o 50 cm nad povrch pozemku za méně než pět sekund. Jednotlivé klouby rotorů o malém průměru, asymetrické prsty pro rovnoběžný kontakt s povrchem pole a kola co nejblíže k rotoru, zaručují dokonalé kopírování pozemku a tím i minimální znečištění objemné píce.K novinkám letošního roku patří obraceč KUHN GF 10812 s deseti rotory o záběru 10,8m.

U těchto nových obracečů ocení uživatelé možnost zablokování rotorů na okraji pozemku nebo již jeho zpracované části, čímž se výrazně snižují ztrátové časy. Stejně jako vysokou světlou výšku nad řádky posečené píce (50 cm) a snadné otáčení na souvrati i pohyb v úzkém prostoru. „Tyto stroje splňující požadavky středních a velkých zemědělských podniků jsou velice kompaktní při přepravě po silnici. Sklápěcí kinematika s přepravní šířkou tři metry a výškou 3,15 metru usnadňuje jízdu po silnici a přístup do terénu,“ vysvětluje produktový manažer společnosti KUHN CENTER CZ pan Zdeněk Kříž.

Shrnovače pro menší farmáře

Český importér techniky KUHN představuje nové jednorotorové shrnovače GA 4431, 4731 a 5031 s pracovním záběrem 4,4 ; 4,65 a 5 metrů. „Díky rotoru o průměru čtyři metry se model GA 5031 stává jedním z největších jednorotorových shrnovačů na trhu,“ tvrdí Zdeněk Kříž. „Jde o ideální modely pro menší farmy, které chtějí zvýšit svoji produktivitu práce.“Největší jednorotorový shrnovač na trhu KUHN GA 5031 je vybaven vyhledávanou robustní dvoustupňovou převodovkou rotorů Masterdriwe G III.

Uvedené stroje jsou vybaveny osvědčenou robustní dvoustupňovou redukční převodovkou rotorů Masterdriwe G III, která již prokázala svoje kvality u velkých dvourotorových a čtyřrotorových modelů. Tyto robustní a široké rotory jsou velice spolehlivé a zaručují dlouhou životnost shrnovačů i v náročných sklizňových podmínkách. K novým technickým prvkům patří uchycení ramen, která se nasazují na prsty z převodovky, tlumící gumový silenblok zvyšuje efekt proti vibracím a centrální zamknutí rotoru zablokuje otáčení rotoru při transportu. Nové je také nastavení výšky shrnování pomocí kliky – jako u tažených dvourotorových shrnovačů). Držáky ramen ze slitiny hliníku a kladky v dráze rotoru, které jsou poháněny ozubeným soukolím s rovnými zuby, dělají z těchto shrnovačů jednoduché a uživatelsky přívětivé stroje, které lze agregovat s traktory o malém výkonu. Shrnovače jsou vhodné do všech terénů a bez problému pracují i v horských podmínkách. Jsou určeny pro shrnování všech druhů plodin.

Top automatická balička

Novinkou letošního roku je dvousatelitní tažená balička KUHN RW 1810 C s osvědčenou kombinací 3D ovíjení a technologií Inteliwrap. Sofistikovaný model s vysokofrekvenčním dálkovým ovládáním pracuje plně automaticky – nabrání balíku o průměru 1 – 1,6 m o maximální hmotnosti 1400 kg, jeho ovinutí nastaveným počtem vrstev fólie a odložení na pozemek probíhá buď v automatickém módu, nebo je možno přepnout ovládání na ruční. To má vliv na velikou výkonnost baličky, během jedné hodiny dokáže zabalit až sto balíků šesti vrstvami folie. K dalším parametrům patří výrazná úspora folie o 22-25 % a o 30 % rychlejší cyklus ovíjení.Plně automatická dvousatelitní tažená balička KUHN RW 1810 C je vybavena osvědčenou kombinací 3D ovíjení a technologií Intelliwrap.

U nové baličky je zřetelný nový design, dlouhá oj, silnější rám, nové osvětlení a prodloužené nakládací rameno, které zrychluje manipulaci s balíky. Velký krycí plech chrání palubní hydrauliku před poškozením. „Všechny funkce baličky ovládá obsluha novým terminálem KUHN VT 30, který disponuje barevnou obrazovkou s úhlopříčkou 3,5 palce s uživatelsky přívětivým rozhraním a intuitivním softwarem. Obsluha je stále informována o tom, co balička právě dělá, a může kdykoliv její pracovní činnost přerušit či znovu spustit. U nové baličky ocení zemědělci rychlé a ohleduplné nakládání balíků, vysokou kapacitu jejich balení, správné překrytí fólie a snadnou výměnu rolí s fólií“ zdůrazňuje Zdeněk Kříž. „Tuto baličku lze také spojit s lisem. Vznikne tak souprava, s níž je možné výrazně zvýšit produktivitu práce při senážování.“  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook