Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  
  
 Použité stroje 
  
 AKCE A VÝSTAVY
 KUHN v praxi
 NOVINKY

Předseťová příprava kultivátorem PROLANDER od KUHN

Předseťová příprava kultivátorem PROLANDER od KUHN

Základem dobré úrody je kvalitní seťové lůžko. Na jeho přípravu nabízí společnost KUHN radličkový kultivátor PROLANDER. V ČR je velice oblíbená kombinovaná příprava kompaktory. Ta je však energeticky náročnější než kultivátory a je určená jen pro jednu polní operaci – finální předseťová příprava. Další výhodou kultivátoru je, že si dovede poradit i s předseťovou přípravou po minimalizačních technologiích. Kultivátor je také vhodnější pro předseťovou přípravu u minimalizační technologie, kdy vyšší průchodnost této technologie zaručuje vyšší denní výkon.

Předseťová příprava na zoraných pozemcích je náročnější na srovnání pozemku, proto je možné osadit PROLANDER přední smykovací deskou, která urovnává pozemek před radličkami. Práce radliček je poté preciznější a výstupem práce je srovnaný pozemek připravený pro setí. Předseťovou přípravu obstarávají vibrující S – radličky, osazené kypřícími dláty. Dláta půdu řádně nakypří až do hloubky 15 cm. Efekt vibrujících radliček pomáhá drobit hroudy, přičemž optimální pracovní rychlost je 12 – 13 km/h.

Druhým využitím stroje je mělká podmítka strniště, nebo mechanická likvidace vzešlého výdrolu a plevelů. Velká průchodnost mezi radličkami a vhodné umístění podvozku zajišťuje plynulou práci i ve velkém množství organických zbytků. Tato polní operace se provádí po nasazení křidélkových radliček s šířkou 180 mm. Pozemek je tak kompletně zpracován.

Radličky kultivátoru jsou rozděleny do 5 řad, které jsou od sebe různě vzdálené tak, aby byla dosažena optimální průchodnost půdy a organických zbytků. Přitom se neprodlužuje délka stroje, což v kombinaci s prodloužitelnou ojí zlepšuje otáčení na souvrati. Mezera 155 mm mezi radličkami, s roztečí 680 mm v jedné řadě, zajišťuje kvalitní přípravu i ve velkém množství organických zbytků. Vibrující radličky a jejich dostatečná rozteč mezi nimi umožňuje práci i v kamenitých půdách. Pracovní část zakončují dvojité válce. Zde je možnost vybrat si ze dvou variant: dvojitého ozubeného válce nebo dvojitého U válce. Na metr záběru stroje je potřeba nízká tahová síla a to 25-35 hp/m.

Pracovní hloubka stroje se nastavuje na zadních pěchovacích válcích, předních opěrných kolech a pomocí oje. Hydraulické nastavení pracovní hloubky přímo z kabiny usnadňuje práci obsluhy a zvyšuje pracovní výkon stroje.

PROLANDER je vhodnou alternativou pro podniky, které nevyžadují kombinovanou přípravu seťového lůžka, ale chtějí dobře srovnaný pozemek. Záběry 6 a 7,5m, v kombinaci s vysokou pracovní rychlostí, předurčují PROLANDER k vysokým denním výkonům. Nízké nároky na tahovou sílu zvyšují dostupnost výkonného nářadí i menším farmářům, kteří nemají traktory nejsilnější výkonové třídy.  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook