Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  

Nový předvádcí samochodný krmný vůz KUHN SPV Power

Nový předváděcí samochodný krmný vůz KUHN

Největší evropský výrobce závěsové techniky, firma KUHN má v České republice velmi dobré jméno. Známá je svou vysokou kvalitou a spolehlivostí. Přitom se jedná o výrobce, který má ve svém sortimentu pluhy, stroje na zpracování půdy, setí, ochranu a výživu, sklizeň píce, lisy, baličky, mulčovače i krmné vozy a rozdružovače. V krmných vozech má kromě tažených provedení i variantu samochodných krmných míchacích vozů.

Samochodné krmné míchací vozy KUHN se vyrábějí ve variantách jednošnekových (12-17 m3) a dvoušnekových (14-29 m3). V obou případech se jedná o technologii s míchacím šnekem s vertikální osou rotace.


V jednošnekové variantě firma KUHN nedávno představila inovovanou řadu SPV POWER. Jedná se o novou koncepci krmných vozů, která se lépe hodí na menší farmy s menšími stájemi. V České republice budou mít zemědělci možnost vyzkoušet si model o objemu 14 m3. I když byla koncepce výrazně pozměněna, základní prvky zůstávají stejné. Tyto vozy stále disponují velmi výkonnou frézou (120 koní) o šířce 2 m, která je schopna vybírat krmivo ze silážních stěn o výšce až 5,5 m. Od frézy odebírá krmivo široký plnící dopravník, který je umístěn na boku stroje, aby mohl být materiál okamžitě odebírán míchacím šnekem. Stěny míchací vany jsou stejně jako u ostatních vozů KUHN nalámány, aby se krmivo o ohyby přirozeně brzdilo a tím se i rychleji míchalo. Co se týče zakládání krmiva, je zde možnost využít krmení na levou a pravou stranu, přičemž jsou tři možnosti: výpadní otvor, výpadní otvor s výsuvným dopravníkem anebo výpadní otvor se sklopným dopravníkem. Tyto tři možnosti ideálně vyřeší požadavky pro případ, že krmit je potřeba na zem, nebo nad úrovní krmné chodby (např. do žlabu).


To, co na první pohled osloví každou obsluhu, je kabina. Ta je typická svou prostorností a vysokým komfortem. Při transportu obsluha ocení dobrý výhled a při práci vysoký přehled. K ovládání stroje slouží několik základních spínačů a multifunkční joystick, kterým se zároveň ovládá hydrostatický pojezd. Pracovní rychlost se dělí na pracovní a transportní režim, kde v prvním případě je max. pojezdová rychlost 8 km/h a v druhém případě 25 km/h. K pohonu celého stroje slouží 4-válcový motor John Deere o výkonu 170 koní.

Samochodné krmné míchací vozy KUHN SPV POWER jsou inovované stroje, které se se svojí koncepcí a rozměry velmi dobře hodí do českých stájí. Jejich malý poloměr otáčení a nízká výška jim umožňuje pracovat i ve starších a menších stájích. Model o objemu 14 m3 je variantou s ideálním poměrem objem/výška vozu. Nejen z tohoto důvodu se firma KUHN CENTER CZ, výhradní importér strojů KUHN pro Českou republiku, rozhodla, že tento stroj nabídne českým zemědělcům, aby si jej vyzkoušeli na své farmě. Máte zájem? Kontaktujte svého autorizovaného dealera značky KUHN.


  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook