Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  
  
 Použité stroje 
  

EMC nebo váha?

Váha nebo EMC?

Požadavky na přesnost aplikace minerálních hnojiv jsou dnes na vysoké úrovni a dá se předpokládat, že ještě dále porostou. Důvody jsou celkem zřejmé. Jedná se o neustálý růst cen minerálních hnojiv a zároveň vyšší požadavky na přesnější a efektivnější výživu rostlin.

Pro takové zákazníky jsou na trhu rozmetadla s vážícími systémy nebo se systémem EMC. Firma KUHN je jednou z mála značek, které úspěšně nabízí obojí. V čem spočívají jejich výhody?

Vážící systémy fungují na principu vážení pomocí tenzometrů, které průběžně měří hmotnost rozmetadla spolu s hnojivem v násypce. Dle nastavených parametrů, jako je dávka na hektar, pracovní záběr a pracovní rychlost, vážící systém kontroluje, zda hnojivo ubývá v násypce tak, jak má. V případě odchylky mezi skutečnou a teoretickou hmotností řídící jednotka automaticky upraví otevření šoupátek pro korekci dávky.
Firma KUHN má s touto technologií řadu zkušeností a úspěšně ji aplikuje na modelech AXIS W. KUHN si v praxi ověřil, že tato technologie dokáže výrazně zvýšit úsporu hnojiva, nicméně i tento systém má své limity, jelikož sebepřesnější systém s vážícími tenzometry nedokáže měřit množství hnojiva na levém a pravém rozmetacím kotouči zvlášť. Proto se společnost rozhodla, že pro vyšší přesnost přijde s novým systémem, který nese označení EMC.

Tento systém dosahuje, díky schopnosti přesného měření množství hnojiva na levém a pravém rozmetacím kotouči zvlášť, vysoké přesnosti. Tím byla přesnost vážení posunuta o stupeň výše. Tato rozmetadla s označením AXIS EMC jsou k dostání ve dvou provedeních, a to ve verzi M s mechanickým pohonem přes vývodovou hřídel a v provedení H s hydraulickým pohonem. Model H EMC tak kromě úspory hnojiva přináší i úsporu paliva díky nižším otáčkám motoru traktoru.

Obě varianty rozmetadel jsou plně kompatibilní s GPS systémy. Nabízí tak kromě využití signálu rychlosti i možnost kontroly sekcí a variabilní hnojení, dle map nebo N-senzoru. Za zmínku stojí i fakt, že u rozmetadla KUHN AXIS H EMC se manuálně vybere typ rozmetacích kotoučů, které mají vždy určitý rozsah záběrů, při kterých mohou pracovat, a vše ostatní již obsluha nastavuje pouze přes ISOBUS ovládací terminál, včetně hraničního hnojení, které lze provádět na levou i pravou stranu bez použití speciálních deflektorů. Pokud má zemědělec jeden typ kolejových řádků, z 99 % již nemusí na rozmetadle nic nastavovat manuálně, bez ohledu na typ nebo dávku hnojiva.

Firma KUHN nabízí rozmetadla minerálních hnojiv od těch nejmenších a nejjednodušších až po ta největší a nejmodernější, včetně rozmetadel s vážícími systémy a včetně systému EMC. Je jen na Vás, které si vyberete od jedné z vedoucích značek na trhu.  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook