Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  
  
 Použité stroje 
  
 AKCE A VÝSTAVY
 KUHN v praxi
 NOVINKY

Prezentace strojů KUHN v agreagaci s Massey Ferguson

Polní den firem GORDEX a KUHN CENTER CZ v Dědicích u Vyškova představil žhavé novinky

Ve čtvrtek 21. září 2017 se na pozemcích akciové společnosti AGROS Vyškov – Dědice uskutečnil za příjemných letních teplot společný Polní den firem GORDEX a KUHN CENTER CZ. Představeny byly stroje na zpracování půdy, mulčovače a zastýlací stroje KUHN v agregaci s traktory MASSEY FERGUSON. Nechyběla ani prezentace nového secího stroje KUHN ESPRO 8000 R.

Čtvrtstoletí s Gordexem
Jak už to bývá, zákon schválnosti pracuje obvykle proti člověku. Celé léto prakticky nezapršelo, ale propršel právě týden před touto akcí, na které se mělo předvádět v polních podmínkách. Do pole se vjet zkrátka nedalo, a tak byly stroje představeny asi dvěma stovkám účastníků pouze na zpevněné ploše v areálu akciové společnosti AGROS Vyškov – Dědice.

„Dnešní den je pro nás významný, protože právě před pětadvaceti lety jsme dodávali do firmy AGROS Vyškov první stroje od značky Massey Ferguson. Dnes se tu po čtvrtstoletí setkáváme prakticky ve stejném složení, se stejnými lidmi. Za těch pětadvacet let, co firma Gordex prodává a servisuje techniku Massey Ferguson, jsou to již stovky prodaných strojů, stovky zákazníků po celém území Moravy. Proto dnešní setkání v Dědicích je pro nás symbolické a pro obě strany významné,“ uvedl na zahájení již tradičního Polního dne v Dědicích, jednatel firmy GORDEX spol. s. r. o. pan Lubomír Drexler.Jednatel společnosti GORDEX pan Lubomír Drexler (vlevo) společně s produktovým manažerem společnosti KUHN inženýrem Tomášem Smékalem před kombinovaným kypřičem KUHN PERFORMER, který získal ocenění Stroj roku 2017.

Ztráty kvůli suchu
Společnost AGROS Vyškov – Dědice hospodaří severozápadně od města Vyškova na cca 1380 ha zemědělské půdy. Účastníky akce pozdravil Ing. Cyril Sigmund, předseda představenstva společnosti, který také zhodnotil letošní nepříznivou sezónu: „Tak jako v jiných částech republiky i nás na Vyškovsku letos pořádně potrápilo sucho, takže jsme celkově sklidili o nějakých 27 procent méně než vloni. Výnos pšenice byl v průměru 5,1 tuny z hektaru, u ječmene pět tun, a u řepky 2,85 tuny. O máku se ani bavit nechci – to bylo takříkajíc jen do čepice… Průměrný výnos silážní kukuřice je asi 260 metráků. Výsledky jsou takové, že máme velký výpadek v tržbách, a nakonec si říkáme, že ještě dobře, že jsme si zachovali krávy. Po dvou letech mléčné krize jsme se dostali konečně do lepších čísel – mléko je o dvě koruny dražší, což nám letos hodně pomůže,“ konstatoval Sigmund.

„Je škoda, že nemůžeme předvést nový osmimetrový secí stroj KUHN ESPRO 8000RC, který už jsme otestovali u nás na poli. Zaseli jsme s ním veškerou řepku a chystáme se na ozimy. Ale myslím, že ten déšť, který nás v posledním týdnu potkal, jsme po tom suchém létě všichni uvítali a stroje můžeme testovat někdy jindy,“ dodal optimisticky na závěr Ing. Cyril Sigmund.

Massey Ferguson – traktorová klasika
Pokud jde o traktory Massey Ferguson, které společnost GORDEX spol. s. r. o. prodává již 25 let, bylo na zářijovém Polním dnu v Dědicích představeno hned několik výkonových řad. Řadu 4700 Massey Ferguson představil v loňském roce. Jedná se o mechanické stroje v co nejjednodušším provedení, s výkonem od 75 do 130 koní. Dále byla představena nová modelová řada 5700 SL, která se vyrábí s výkonem od 75 do 130 koní. Je vybavena tříválcovými a čtyřválcovými motory AGCO Power a moderní převodovkou Dyna-4 a Dyna-6. Následovali siláci řady 7700 s výkonem od 140 do 260 koní pod kapotou. Tato řada je postavená na velmi úspěšné řadě Massey Ferguson 7600, která získala řadu ocenění po celé Evropě a pokračuje v trendu nastaveném pro vysoce spolehlivé, snadno ovladatelné, nízko údržbové traktory, které jsou efektivní pro všechny farmářské práce.

Nabídku siláků na čtyřech kolech uzavírá nejsilnější řada a vlajková loď firmy Gordex – Massey Ferguson 8700 (260 – 370 koní). Představen byl např. model 8737 o výkonu 370 koní, který je mezi zákazníky velmi oblíbený. Motory AGCO Power mají objem 8,4l, a všechny stroje řady 8700 mají plynulou převodovku Vario Dyna-VT s oddělenou nádrží oleje převodovky od hydraulické olejové náplně. Typová řada MF 8700 představuje nejsilnější traktory, vybavené nejposlednější generací 4ventilového, Commonrail AGCO Power motoru s výkonem od 270HP do 400HP. Traktory splňují normu TIER 4 final. Letos bude představena ještě čtyřsetkoňová novinka, a to řada 8740 s inovovaným palubním počítačem s dotykovým displejem a dalšími vylepšeními.

Dále zde byl představen nový teleskopický manipulátor Massey Ferguson typ MF TH 7038 a sklízecí mlátička MF 9380 Delta Hybrid, kde jsou místo vytřásadel 2 výkonné rotory.

Od setí po orbu KUHN
Pícninářský program, mulčovače a rozmetadla průmyslových hnojiv KUHN představil Ing. Tomáš Vomela ze spolupořadatelské firmy KUHN CENTER CZ a. s., stroje pro zpracování půdy KUHN popsal jeho kolega Ing. Tomáš Smékal, produktový manažer pro zpracování půdy a setí.Stranový mulčovač TB 211 je podle produktového manažera Ing. Tomáše Vomely, nejprodávanějším typem mulčovače nejen v případě společnosti KUHN, ale svým konstrukčním řešením také v celé ČR.

"Jedná se o vysoce univerzálního zástupce se skvělým poměrem cena/robustnost, odolnost. Zmulčuje jak okraje polí, tak menší nálety i náročnější prostředí např. kolem silnic. Mulčovač TB 211 má pracovní záběr 2 m. Je možné doplnit o homogenický kardan. Tento stroj je řešen tak, aby i při svém malém rozměru měl velký rozsah do stran. V případě potřeby je možné mulčovač sklopit za traktor a mulčovat za traktorem, nebo vysunout do maximální možné pozice do boku. Může mít klasické nože či kladívka, přičemž standardně je dodáván s kladívky, která jsou vhodná na vše," popisuje stroj produktový manažer Ing. Tomáš Vomela.
Massey Ferguson 5713 L v agregaci s obracečem GF 10802 T GII Digidrive

Společnost KUHN je proslulá svými pícninářskými stroji. Tento desetimetrový obraceč má celkem 8 rotorů. Hlavní výhodou takto řešeného obraceče je, že takový stroj má velký záběr, ale lze jej tahat opravdu malým/slabým traktorem. „Obvyklým problémem u obracečů bývá, aby jej traktor unesl. Tím, že to je tažené provedení, tento problém mizí a můžete jej táhnout traktorem s výkonem 80 nebo 90 HP a i během transportu nemáte problém,“ zmiňuje Tomáš Vomela.

Obraceče GF 10802 jsou velmi robustní s výbavou na velmi vysoké úrovni. Stroj disponuje podpůrnými kolečky a kryty (deflektory) koleček, které zabraňují namotávání hmoty. I v záběru 10 m není nutné mít obavy z kopírování terénu. Společnost KUHN vybavuje již několik let své stroje spojkami DIGIDRIVE. Jedná se o prstové spojky, přičemž se nejedná o kardany, a jsou bezúdržbové. „KUHN byl před řadou let průkopníkem v tomto detailu a nyní s těmito spojkami dodávají i jiní výrobci,“ doplňuje Vomela a pokračuje: „Od letošního roku je u těchto obracečů KUHN novinkou verze v neseném provedení. K této verzi bylo přistoupeno v souvislosti s růstem kapacity traktorů, kdy se téměř v každém podniku nacházejí traktory kolem 110HP, které zvládnou nesené obraceče utáhnout.“

Žací stroj s kondicionérem KUHN FC 313 Lift Control je klasikou od společnosti KUHN

Žací stroj s prstovým kondicionérem FC 313 Lift Control je klasikou od společnosti KUHN. Plastové prsty mají několik výhod, jednak jsou lehké (zbytečně nezvyšují hmotnost žacího stroje) a jsou v hlavním sekacím směru pevné, takže jsou efektivní v sekání. Pokud dojde k vniknutí kamene nebo jiné nečistoty, prsty se nepoškodí a žací stroj pracuje dál tak, jak má. V současné době existuje novější verze FC 314, které disponuje novým ramenem, jednodušším zapřahováním stroje a novým krytováním z plastu. Opět se jedná o robustní žací lištu, kde je každý žací disk zvlášť jištěn a je zde hydropneumatické odpružení. „S tímto systémem jako první přišel KUHN a lze říci, že doposud nemá konkurenci. Hydropneumatické odpružení není totiž jen o tom, že jsou pružiny nahrazeny hydraulickými válci a kultivátory, ale jedná se o sofistikovaný systém, který je propojen s přizvedáváním žací jednotky. Hydropneumatické odpružení neslouží pouze k odpružení, ale i v případě nárazu na překážku, je to spojené i s přizvednutím žací lišty. Při nárazu na velkou překážku se lišta pohybuje nahoru a zároveň dozadu“, vyzdvihuje žací stroj produktový manažer Tomáš Vomela.

U těchto druhů kondicionérů je možné dodat nejen plastový, ale také ocelový kondicionér a popřípadě i gumové válce, které se dělají v provedení 2,8m.Produktový manažer Ing. Tomáš Smékal představuje nesený radličkový podmítač KUHN CULTIMER 300 s pracovním záběrem 3m, který KUHN vzrábí s unikátními slupicemi, jištěnými dvojitou pružinou, s tlakem na špičku 600kg.

„Slupice jsou unikátní tím, že je možné pracovat až v hloubce 35 cm. Pokud slupice narazí na překážku, jdou až 15 cm do strany tak, aby byla udržena pracovní hloubka při podmítce. Až poté, kdy není zbytí, jdou 30 cm nahoru,“ vysvětluje produktový manažer společnosti KUHN Ing. Tomáš Smékal. Verze Cultimer L 300 disponuje mechanickým nastavením pracovní hloubky na válci. „Nesené stroje se ladí na tříbodovém závěsu a na vzadu na válci,“ doplňuje Smékal. Dalšími pracovními elementy jsou urovnávací disky, které se v případě Cultimeru L 300 nastavují na jedné šroubovici centrálně. Z druhé strany šroubovice je nerezová škála. Válec T-Liner (130kg/m) díky svému profilu pomáhá k rozkládání organické hmoty.


Polonesená verze radličkového podmítače KUHN CULTIMER C 4000 disponuje stejnými pracovními elementy jako jeho nesená verze. Velký rozdíl je v nastavení hloubky, která se zde nastavuje na posuvné hydraulické oji a vzadu na válci. Stroj je osazen karbidovými dláty

„V základu jsou stroje KUHN dodávány se standardními dláty a jedním karbidovým. Zákazník si tak může vyzkoušet odolnost karbidového dláta, která je několikanásobně delší než u standardních dlát. Potom už žádné jiné, než karbidové nechce.“ vyzdvihuje přednost karbidových dlát Tomáš Smékal. Polonesená verze Cultimeru je vyráběna v pracovních záběrech 4, 5 a 6 metrů. Na pětimetrovou a šestimetrovou verzi jsou dodávána kopírovací kola, která zajišťují především stabilitu stroje.Talířový polonesený podmítač OPTIMER+ je představitelem krátkých disků od společnosti KUHN.

Standardně jsou krátké disky KUHN vyráběny s 510 mm průměrem. Na mělkou podmítku do 10 cm je to dostačující, při pracovní rychlosti okolo 15km/h. Polonesené verze talířových podmítačů Optimer+ jsou dodávány4, 5, 6 a 7,5 m pracovního záběru. Dále jsou vyráběny nesené verze 3, 3,5 m(pevné), 4 m (sklopná) a 5 a 6 m (sklopné) verze. Nastavení pracovní hloubky tohoto stroje se provádí na závěsu na traktoru a na válci. Kopírovací kola zajištují především stabilitu stroje při vyšších pracovních rychlostech. „Společnost KUHN byla první, která začala s výrobou integrované nápravy stroje. Ta zajišťuje stabilitu stroje při diskové podmítce, která je velmi rychlou pracovní operací. Pokud je náprava za válcem, může to dělat neplechu“ infomuje Tomáš Smékal a dodává: „Stroj dále disponuje válcem T-Liner, který je u zákazníků, nejoblíbenější. Je vhodný do kamenitých půd. Profil válce pomáhá narušovat organické zbytky.“Diskový kypřič KUHN DISCOLANDER XM 48 je představitelem velkých disků od společnosti KUHN.

Diskový kypřič Discolander XM 48 je představitelem velkých disků od společnosti KUHN. Tato společnost vyrábí podobný stroj – Discover – který je ekonomickou verzí Discolanderu. Discolander je v základu vybavován 660 mm disky, ale je možné jej osadit také 710 mm disky, které zaručují práci v řádné hloubce. Diskové sekce jsou standardně vybaveny chrániči ložisek. Agresivita disku je u tohoto stroje hydraulicky nastavitelná plynule během jízdy, takže je množé ji měnit z kabiny traktoru při práci. „Zadní válec HD- Liner je opravdu jediný, který půdu dokáže řádně konsolidovat. Tento stroj je možné dodat i bez válců, ale osobně v tom nevidím žádnou výhodu,“ udává Tomáš Smékal.

Novinky značky KUHN
Účastníci Polního dne v Dědicích měli možnost seznámit se s několika novinkami od značky KUHN, jako je například kombinovaný kypřič KUHN PERFORMER, který pro svoji všestrannost získal cenu Stroj roku 2017 na letošní výstavě SIMA v Paříži. Kombinuje dvě řady talířových sekcí se 4 řadami radliček, následovaných těžkým pěchovacím válcem. Stroj lze kompletně ovládat z kabiny vlastním ovladačem za připojení pouze do 2 hydraulických okruhů. Je velmi oblíbený právě pro zpracování a přípravu půdy jedním přejezdem.Kombinovaný kypřič KUHN PERFORMER 3000je novinkou pro rok 2017. Jedá se o stroj, který je určen ke zpracování půdy jedním přejezdem.

Mezi pracovní elementy patří nejprve dvě řady disků, které pracují do hloubky 10 cm, které řežou a zpracovávají organické zbytky. Následují slupice, které jsou obdobné, jako v případě radličkových podmítačů Cultimer. Oproti nim, je na nich inovace – jsou hydraulicky jištěné. Jištění je zde 900kg na špičku. Třímetrová verze Performer 3000 je pevná, takže jsou při transportu disky vyklopeny nahoru. Přední disky jsou hydraulicky nastavitelné. Jsou nerezové. Disky jsou hydraulicky nastavitelné. Po urovnávacích discích následuje hydraulicky nastavitelný válec HD-Liner 700, s váhou 245kg na metr záběru. „Tento válec konsoliduje nejen směrem dolů, ale také do boku,“ doplňuje Tomáš Smékal.


Pneumatický secí stroj KUHN ESPRO 3000 je zástupcem minimalistického setí.

„Třímetrová verze je tou nejmenší vyráběnou. Jedním z voliteného vybavení jsou kypřiče, dále je možné od letošního roku doplnit o smykovou lištu a také přední pneumatikový pěch,“ vysvětluje Tomáš Smékal. U každé minimalizační sečky jsou dvě řady disků, v tomto případě o průměru 460 mm, které jsou hydraulicky nastavitelné. Zadní pneumatikový pěch má pneumatiky se čtvercovým profilem, přičemž za každou pneumatikou jsou dvě výsevní jednotky. „Žádná výsevní jednotka není bez půdního pěchu. Pěch je předsazený tak, aby se snižoval valivý odpor a byl nutný nižší příkon traktoru,“ doplňuje Smékal.

Prostřední sekce se při transportu zvedá nahoru a stroj je tak přepravován pouze na bočních pneumatikách. To je spojeno s vyšší bezpečností ale také s pohodlností obsluhy. Stroj je při přepravě stabilní a je tak možné jet i s plnou násypkou. Ta představuje u třímetrové verze 2500 l. U rozdělovací hlavy jsou dány snímače průtoku osiva. Semenovody vedou do rámu CROSFLEX, který je patentem společnosti KUHN. Profil rámu je křížový, takže elastomery drží napevno a je možné set při rychlostech 17-18 km/h. Výsevní disky jsou předsazené o 41mm. Secí stroj dělá stejnou práci i při změně směru až o 15 mm. Posledním pracovním elementem za výsevními disky a zamačkávacími kolečky jsou nastavitelné zavlačovače.

Pneumatický secí stroj Espro 6000 RC, je šestimetrovým zástupcem minimalistického secího stroje. Na tomto modelu byl předveden přední pneumatikový pěch, součást volitelné výbavy. „Tento element je u našich zákazníků velmi oblímený. Je tomu tak proto, že velké množství z nich seje do minimalizace, ale také do hrubé brázdy nebo do orby. Tento pěch drobí hroudy a pomáhá rozložení váhy stroje,“ udává Tomáš Smékal. Společnost KUHN, která se secím strojem Espro 3000 získala ocenění Stroj roku 2015 na veletrhu SIMA v Paříži, představila na letošním ročníku této soutěže novinku Espro 6000 RC. Jedná se o první minimalizační secí stroj s přihnojením od společnosti KUHN. „První dvě sekce pracovních elementů jsou stejné, jako na jiných secích strojů KUHN. Rozdíl přichází ve třetí části, kde se nachází 20 přihnojovacích disků, rozestavěné tak, aby vždy šly mezi dva řádky,“ doplňuje Smékal. Na stroji jsou také dvě distribuční jednotky. „Zásobník má objem 5 500l, který je možné rozděli 50:50, ale také 40:60 nebo 60:40, ale samozřejmě je možné pustit celý objem do secího rámu. Dle mých výpočtů je možné při výsevku 180kg/ ha pšenice při HTS 800g vychází 24ha na jedno plnění,“ dodává Smékal. Malí farmáři jsou tak schopni za jeden den zasít 50ha. Tento stroj je možné použít i na setí krycích plodin.

Třešnička na dortu - Osmimetrový secí stroj ESPRO 8000RC

Secí stroje ESPRO jsou konstruovány pro co nejvyšší denní výkon bez vysokých nároků na energie. Jsou vhodné k setí jak hlavních plodin, tak meziplodin či krycích výsevů ve všech agrotechnických technologiích – do připravené půdy, do podmítky, do mulče nebo přímo do strniště. Pro snadnou obsluhu lze secí stroje velmi snadno a rychle nastavit. To v kombinaci s intuitivním ovládáním z kabiny traktoru přes ISOBUS terminály znamená vysoký komfort pro obsluhu. Pěchovací válec se vyznačuje velmi nízkým valivým odporem a tudíž nízkými požadavky na tahový výkon. Je toho docíleno díky offsetovému uložení jednotlivých kol pěchovacího válce (kola jsou vůči sobě předsazena). Vysoká kvalita setí je zaručena i při vysokých rychlostech díky secímu rámu CROSSFLEX: dvě řady disků zajišťují optimální přípravu výsevní drážky bez přítomnosti rostlinných zbytků. Dokonalé setí je zaručeno až na okraj pole díky automatickému souvraťovému managementu. Účastníci Polního dne mohli nakonec shlédnout i praktickou ukázku nastavení přesného výsevku na stroji ESPRO 8000 R.Pneumatický secí stroj KUHN ESPRO 8000RC

„Je to jeden z prvních modelů, který šel do sériové výroby, a my jsme se k němu dostali díky tomu, že společnost AGROS Vyškov-Dědice šla do jeho testování v polník podmínkách, za což jí děkujeme,“ uvedl k ESPRU 8000 RC Tomáš Smékal z firmy KUHN CENTER CZ a.s.  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook