Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  
 AKCE A VÝSTAVY
 KUHN v praxi
 NOVINKY

Pohled do virtuální expozice KUHN CENTER CZ

Pohled do virtuální expozice

Pravidelným účastníkem veletrhů Techagro je výhradní dovozce techniky Kuhn do České republiky společnost KUHN CENTER CZ. Také pro letošní ročník si připravila mnoho exponátů s řadou novinek, pro něž jsou příznačné vysoká kvalita materiálu a robustnost, zaručující dlouhou životnost i ve velmi těžkých výrobních podmínkách a vysoká technická vyspělost, jíž francouzský výrobce věnuje velkou pozornost. Vzhledem k šířícímu se koronaviru však více než 800 m2 objednané výstavní plochy zůstane prázdných.


„Naprosto chápeme přeložení mezinárodního veletrhu Techagro na příští jaro, riziko nákazy koronavirem je obrovské. S řadou exponátů se budou moci zemědělci seznámit nejen na brněnském výstavišti příští rok, ale pokud to bude možné, a situace to dovolí, zvažujeme letos představení novinek na polních výstavách nebo přímo v provozu. Další možností je předvést konkrétní stroj či model na farmě či v zemědělském podniku.“

Ing. Tomáš Kopecký
výkonný ředitel KUHN CENTER CZ
Největší zastoupení měla mít v Brně technika KUHN na sklizeň pícnin. V expozici měly dominovat vzadu nesený „motýl“ FC 8830 D FF a nová zadní disková žací lišta GMD 355. KUHN přichází s novou řadou vzadu nesených diskových žacích strojů bez kondicionéru GMD 285, 315 a 355.
Společnost KUHN CENTER CZ je pravidelným vystavovatelem na Techagro

„Tyto stroje využívají po desetiletí osvědčené prvky žacích strojů KUHN jako žací lišty složené z velkých ozubených kol, vnější ložiska disků upevněná na obou stranách a jištění disků Protectadrive. Dále pak rychlou výměnu nožů Fast-Fit a volný přístup k žací liště, který výrazně zjednodušuje údržbu. Inovace spočívají v robustnější konstrukci rámu a pohonu žací lišty, který je řešen nvoou převodovkou, s větším výkyvem v kladném i záporném úhlu. Ten výrazně zkvalitňuje práci při sečení na strmém svahu, ale také zmenšuje přepravní rozměry. Výhodou je i velký zdvih stroje na souvrati. Inovací prošlo odpružení stroje a nový systém ConstantFlow se silnějšími pružinami zaručující provozní bezpečnost i při vysoké rychlosti. K přednostem všech žacích strojů KUHN patří kvalitní píce i při vysoké pojezdové rychlosti, malý příkon a kompaktní rozměry.
Ing. Tomáš Kopecký
výkonný ředitel KUHN CENTER CZ

Pro návštěvníky veletrhu Techagro připravila společnost KUHN CENTER CZ také nový čelní žací stroj GMD 3123 F FF s lištou Optidisk Elite, jenž navazuje na osvědčený model GMD 3125 F FF. Základním rozdílem mezi původním a novým modelem je to, že nový žací stroj nemá hydropneumatické odpružení, ale podélné a příčné kopírování je na principu silných vinutých pružin a kombinace listové pružiny. Závěs stroje má pevný rám s připojením CAT 2, stroj je vhodný pro traktory o výkonu 80 až 170 koní. Standardní výbavou jsou ručně ovládané boční plastové kryty FlexProtect, nové splazy a nové pevné zavěšení stroje. Čelně nesený žací stroj GMD 3123 F váží pouze 750 kg, nezatěžuje tak příliš čelní závěs. Tento stroj, s nastavitelnou šířkou řádků od 1,3 do 1,4 metru se hodí do kombinace se zadními žacími stroji KUHN. Součástí skupiny strojů na sklizeň pícnin měly být také obraceč píce GF 6502 a stále vyhledávanější pásový shrnovač Merge Maxx 950.


Společnost KUHN rozšiřuje osvědčenou výrobní řadu lisů s variabilní komorou o nové typy s označením VB 7160 a VB 7190 v provedení s vkládacím rotorem nebo s řezáním 14 nebo 23 nožů, vázáním do sítě, ISOBUS ovládáním, mazáním, vyhazovací rampou, sadou pro nastavení lisovacího tlaku a měkkého jádra z kabiny traktoru a dalšími prvky určujícími přední trend v lisování balíků. Tyto lisy vytváří balíky o průměru 1,6 a 1,85 metru. Nová koncepce lisování se čtyřmi nekonečnými pásy a novým uspořádáním jejich vedení v komoře vytváří balíky o vyšším stlačení hmoty než u předchozích modelů. Celková konstrukce lisu je robustnější a všechny jeho pohony jsou zesíleny, hmotnost lisu oproti modelu VB 3100 se zvýšila o 1000 kilogramů. Tato nová koncepce ilsu je určena pro vysoké výkony, svědčí o tom i rychlost zabalení a výhozu balíku z lisu, kdy se čas zkrátil na čtyři sekundy. V Brně měl být vystaven model VB 7190 OC 14. Hned vedle tohoto lisu pak měla stát tažená balička RW 1610 e-Twin společně s rozdružovačem balíků Primor 3570.


Velkou část expozice měla zaujímat i technika n a zpracování půdy a setí. Návštěvníci by si mohli prohlédnout talířový kypřič Optimer XL 5000, nesený pluh Vari-Master 123 4E NSH, ale také řadu secích strojů. Ať už stále oblíbenější model Espro 6000 RC s přihnojením, s nimž lze zasít do připravené půdy i do strniště, či mechanický secí stroj Venta 3030 s rotačními branami HR 3030, ale především nový přesný secí stroj Maxima 3RT, který je odpovědí firmy KUHN na požadavky precizní ho zemědělství. Na výstavě Techagro měli návštěvníci zhlédnout model Maxima 3 RT E s elektrickým pohonem výsevního ústrojí.

„Elektrický pohon nabízí širší možnosti pro precizní zemědělství. Je schopný modulace počtu jedinců podle podkladových map, takže plně využijete potenciál pole, aby byl výnos, co nejoptimálnější. Samozřejmostí je vypínání výsevních vozíků při přejezdu hranic souvratě. Nedochází k přesevu a tím ztrátám osiva, hlavně si však rostliny nekonkurují. Přesnou aplikaci zaručuje individuální pohon každého výsevního ústrojí zvlášť.“

Ing. Tomáš Kopecký
výkonný ředitel KUHN CENTER CZ

Každá výsevní jednotka má svou řídící jednotku, která je řízena hlavní centrální jednotkou. Takové řešení vyžaduje velmi kvalitní napájení. Maxima 3 E-Drive má proto vlastní zdroj elektrické energie o výkonu 48 V, který je poháněn od otáček ventilátoru. Dále jsou na stroji čtyři 12V baterie, které eliminují výkyvy v napájení a tím i následné chyby v setí. Maxima 3 E-Drive je plně ISOBUS kompatibilní se všemi terminály na trhu.

„Maxima 3 si ponechala několik vlastností předchozího modelu, a to především jednoduchost nastavení a snadnou reprodukovatelnost nastavení na všech vozících. V mnoha případech došlo ještě ke zjednodušení, hlavně při nastavení odražečů kamenů nebo hvězdicových čističů řádků.“

Ing. Tomáš Kopecký
výkonný ředitel KUHN CENTER CZ

Techniku KUHN na sklizeň píce a zpracování půdy a setí měly na brněnském výstavišti doplnit rozmetadlo Axis 40.2. HEMC a tažený postřikovač Lexis. Precizní zemědělství vyžaduje přesnou, úspornou a k životnímu prostředí ohleduplnou aplikaci chemických přípravků.

„A tato kritéria splňují na sto procent postřikovače a rozmetadla KUHN vybavené moderními elektronickými systémy. Vždyť společnost KUHN, jako zakládající člen sdružení CCI – Competence Centre Isobus, se od samého začátku aktivně podílí na jejich vývoji. Vysokou technickou vyspělost francouzských rozmetadel a postřikovačů dlouhodobě oceňuje i řada českých zemědělců. V nabídce máme vysoce sofistikované nesené či tažené modely vybavené nejmodernějšími technologiemi, které se starají o efektivní a cílenou aplikaci.“

Ing. Tomáš Kopecký
výkonný ředitel KUHN CENTER CZ

Jen pro úplnost dodejme, že uvedeným strojům KUHN měly dělat společnosti i příkopové mulčovací rameno Agri-Longer GII a boční mulčovač TB 181.


  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook