Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  
  
 Použité stroje 
  
 AKCE A VÝSTAVY
 KUHN v praxi
 NOVINKY

KUHN představil v Hannoveru novinky

Novinky značky KUHN

Dnešní zemědělci vědí, že jejich zisk není závislý pouze na maximálních výnosech a úrodě, ale z velké části je závislý také na výši nákladů. Zvláště v posledních letech, kdy neustále dochází k růstu pohonných hmot, hnojiv, opotřebitelných dílů, ale i ceny lidské práce, je nutné hledat technologie a systémy pro maximální úsporu nákladů.

Francouzský výrobce závěsné zemědělské techniky KUHN, jeden z leaderů na trhu se zemědělskou technikou, využívá nejmodernějších technologií pro výrobu profesionálních strojů. Tato firma se zabývá výrobou takových strojů, které napomáhají svým uživatelům snížit náklady při zachování nebo dokonce zvýšení úrody a výnosů. Nyní uvádí tato značka na trh několik novinek s řadou inovací, které bylo možné spatřit na mezinárodní výstavě Agritechnika v německém Hannoveru.

INOVACE SECÍCH KOMBINACÍ KUHN

Nový secí stroj KUHN VENTA 1030 ISOBUS
Konkrétně se na výstavě Agritechnika představil pneumatický secí stroj VENTA 3030 v kombinaci s rotačními branami HR 3040. VENTA 3030 patří k nejvybavenějším secím strojům z inovované výrobní řady pneumatických secích strojů. Tento stroj navazuje na předešlou řadu secích strojů VENTA NC, ze kterého si odnáší lety prověřené dvojdiskové secí botky SEEDFLEX a výsevní ústrojí VENTA. S výjimkou zmíněného se jedná o kompletně nový stroj. Zásobník secího stroje je nyní posazený blíže traktoru. Tato změna těžiště umožnila zvětšení zásobníku na 1 800 l. Nový secí stroj VENTA 3030 je ISOBUS kompatibilní, takže jej lze ovládat přes terminál traktoru. Díky ovládání ISOBUS je zde možnost variabilního výsevku, pokud jsou do terminálu nahrány půdní mapy. Variabilní výsevek přináší farmářům nový nástroj posunutí precizního zemědělství na farmě na vyšší úroveň s větší unifikací porostu na pozemku a snížení nákladů.

Nové rotační brány KUHN HR 1040
Nové rotační brány HR 3040 můžeme zařadit, stejně jako nový pneumatický secí stroj VENTA 3030, mezi top produkty z nové výrobní řady rotačních bran. Řada rotačních bran HR 1040 již byla představena na výstavě SIMA 2017 v Paříži, ale jen ve velkých záběrech 6 a 8 m. KUHN nyní přinesl inovace z těchto široko záběrových strojů v podobě menších strojů. Série rotačních bran HR 1040 je vybavena plynulým hydraulickým nastavením pracovní hloubky a nastavením urovnávací desky. To umožňuje obsluze okamžitě reagovat na změny půdních podmínek. Zjednodušení nastavení není jedinou inovací, které se rotační brány dočkaly. Jelikož je řada HR 1040 určená do nejtěžších podmínek a pro ty největší traktory, můžou být HR 3040 agregovány i s traktorem o výkonu 300 hp. Rotační brány jsou vybaveny chladičem převodovkového oleje s ukazatelem aktuální teploty v kabině traktoru.INOVACE LISŮ KUHN S VARIABILNÍ KOMOROU

Nové řady lisů KUHN s variabilní komorou navazují na řadu VB 2255 - 2285 a VB 2265. Do každé z inovací je promítáno množství technických vylepšení konstrukce stroje pro zvýšení jeho funkčních předností.

Nové lisy KUHN VB 3155 – 3185
Představiteli nových lisů s variabilní komorou, v provedení s otevřeným sběračem, rotorem a řezáním OC 14, jsou stroje VB 3155 a VB 3185. Tyto lisy jsou vyráběny s vázáním do sítě nebo do provázku. Nově u těchto strojů dodává společnost KUHN nekonečné lisovací řemeny.
Lisy dostaly nový design – nové jsou kryty jak boční, tak čelní. Nová je i zadní rampa pro přepravní osvětlení stroje. Ovládání stroje doznalo podstatné změny tím, že byl terminál VT 10 nahrazen terminálem VT 30 s větší pracovní barevnou obrazovkou a lepším ovládáním – lis není ISOBUS kompatibilní. Inovace se dočkala také lisovací komora, kde byly zesíleny ložiska vodících válečků. Nové je i elektronické nastavení lisovacího tlaku přes ovládací terminál včetně nastavení měkkého jádra.Nové lisy VB 3160 – 3190, VB 3165 – 3195
Mezi nové lisy KUHN s variabilní komorou, v provedení s otevřeným sběračem 2,3m a 5 řad prstů, rotorem a řezáním OC 14 a spouštěcím dnem, patří modely VB 3160 – 3190. Standardní výbava této řady se nyní skládá z vázání do sítě, mazání řetězů, 5 nekonečných lisovacích pásů a elektronické nastavení lisovacího tlaku. Dále byl inovován celkový design plastových krytů, který lis jistě zviditelní. Nová je i zadní rampa přepravního osvětlení. Další novinkou jsou terminály ISOBUS CCI 50 a CCI 1200, které přispívají k lepšímu intuitivnímu ovládání lisu. Na této modelové řadě se inovace promítly i do zvýšení lisovacího tlaku a tím i do zesílení hnacích částí lisu. Nyní je zde nová centrální převodovka a zesílené hnací pohony včetně hnacích řetězů. Dále byly zesíleny ložiska ve vodících válečcích a lisovací komoře.

Nové lisy s variabilní komorou VB 3165 – 3195 jsou vyráběny v provedení s rotorem, řezáním OC 14 a OC 23. Tento typ lisů s variabilní komorou má stejnou výbavu jako model VB 60-90. Jeho výbava je ve standartu rozšířena o flotační pneumatiky. Lis má zesílená ložiska ve vodících válečcích pásů v komoře lisu. Lisy VB 3165 – 3195 pracují s lisovacím tlakem 210 barů u senáže a u suchého materiálu do 230 barů. Standardně jsou vybaveny lisy taktéž ISOBUS terminály CCI 50 a CCI 1200.

Všechny výše uvedené lisy je možné vybavit celou řadou dalšího příslušenství a rovněž i kamerovým systémem, který lze propojit do terminálu CCI 1200. Inovace na lisech KUHN s variabilní komorou jistě přispějí k většímu zájmu o lisy KUHN, již tak oblíbeným lisům na našem trhu. Zemědělci jistě ocení všestrannost, stabilitu, rychlost a významnou úsporu, jež přináší lisy KUHN.


  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook