Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  
  
 Použité stroje 
  
 AKCE A VÝSTAVY
 KUHN v praxi
 NOVINKY

Stroje, které zvyšují produktivitu práce

STROJE, KTERÉ ZVYŠUJÍ PRODUKTIVITU PRÁCE


Vyšší produktivitu práce a lepší kvalitu objemné píce zaručují lisy s integrovanou baličkou. Společnost KUHN CENTER CZ má i v této kategorii produktů co nabídnout. Jde o stroje s pevnou i variabilní lisovací komorou, které vycházejí ze stejných modelů bez baličky, ale také speciální lis, u nějž probíhá lisování a balení v jedné operaci, aniž by balík opustil lisovací komoru.Kombi lisy KUHN s pevnou nebo variabilní lisovací komorou jsou vybaveny tandemovou nápravou. Pracují rychle, kvalitně a s nízkými provozními náklady o čemž se přesvědčuje čím dál tím více zemědělců.

Lisy s variabilní lisovací komorou
Z modelů lisů Kuhn VB2265 a VB 2295 s variabilní lisovací komorou s rotorem OptiCut (s řezáním), vycházejí lisy s integrovanou baličkou VBP 2265 BalePack a VBP 2295 BalePack.

Lisy jsou vybaveny sběračem 2,3 m s 5 řadami prstů a integrovaným válečkem nad sběračem. Patentovaný INTEGRÁLNÍ řezací rotor v provedení se 14 nebo 23 noži zajišťuje dokonalé nařezání materiálu ve spojení se spouštěcím dnem DROP FLOR. Lisovací komora je tvořena 5 nekonečnými pásy s jedním poháněcím válcem a vodícími válci po obvodu komory. Lisy pracují s nastavitelným lisovacím tlakem až do 225 barů. Velikost balíku podle typu lisu je 160 cm. Všechny operace jsou plně ISOBAS kompatibilní s možností si zvolit dva typy barevných počítačů a to VT 50 nebo CIC 200. Kombinované lisy jsou ve standartní výbavě vybaveny systémem automatickým mazáním řetězů BEKA MAX a sadou pro nastavení měkkého jádra pro balení suchých materiálů. Při lisování senáže je to i pohon druhého vloženého válce, díky kterému jde lépe roztáčení senážních balíků.

Novinkou je zesílená hlavní převodovka s bočními hnacími hřídelemi pro pohon rotoru a pásů. Podvozek lisu je prodloužený s tandemovými nápravami a flotačními pneumatikami a je na něm umístěna dvoj satelitní balička Intelliwrap s jedinečnou možností balení 3D, které nabízí pouze firma Kuhn. Vytvořený balík požadovaného průměru 160 cm, se přesune na baličky a oba satelity balík dvakrát ovinou, pak se přetočí do směru jízdy a obalují válcovou část balíku. Nakonec se satelity vrátí do startovací polohy a obalí boky balíku. Tento systém pracuje s předpětím fólie 70% o šířce 750 mm. Počet ovinutí si může obsluha navolit dle sklízené plodiny a období, kdy balíme a ovlivňovat tak kvalitu materiálu v balíku. Tímto systémem balení uspoříme na jednom balíku až 20% fólie. Kromě automatického systému 3D balení lze oba lisy vybavit i levnějším klasickým systémem 2D.

U uvedených modelů je možné zvolit další nadstandardní vybavení, jako je překlápěcí rampa, která zabalený balík postaví na základnu, různé typy pneumatik a další doplňkovou výbavu.

Tato kombinace lisu s baličkou je snadno ovladatelná, vhodná pro práci na všech typech pozemků a pro lisování všech plodin. Rychlý a spolehlivý přesun balíku kombinovaný s vysokorychlostní balicí jednotkou umožňuje výkon až 55 balíků za hodinu.
Kombi lisy s pevnou lisovací komorou
V nabídce společnosti KUHN CENTER CZ je i nový kombinovaný lis s baličkou Kuhn FBP 3135. V pevné lisovací komoře se nachází 18 stlačovacích válců menšího průměru ze speciální oceli. Lis dosahující lisovacího tlaku až 220 barů je osazen pětiřadým sběračem širokým 2,30 metru. Patentovaný INTEGRÁLNÍ řezací rotor v provedení se 14 nebo 23 noži zajišťuje dokonalé nařezání materiálu ve spojení se spouštěcím dnem DROP FLOR.

Pohon zajišťují zesílené řetězy, zesílené jsou i hřídele, ložiska, ozubená kola a také vlastní lisovací válce. Vysokému tlaku jsou přizpůsobeny i stěny lisovací komory. Tento vysoce sofistikovaný model je vybaven veškerými nadstandardními prvky včetně automatické možnosti vysouvat nože nebo nezávisle spouštět dno prostřednictvím terminálů VT 50 nebo CIC 200.

Na společném delším podvozku se opět nachází dvoj satelitní balička Intelliwrap s již zmíněným systémem 3D, také zde lze zvolit jednouší systém 2D. Po slisování balíku se otevře lisovací komora a prostřednictvím systému překlápěcích mechanismů se balík dopraví na balicí stůl. Lisovací komora se uzavře a začíná se lisovat nový balík, přitom zároveň probíhá obalování již vytvořeného balíku. Uvedený stroj váží 6 tun a k agregaci je třeba traktor s minimálním výkonem od 120 koní. Kuhn FBP 3135 zabalí za hodinu až 50 balíků.Neobvyklé profesionální řešení
Jedinečnou konstrukcí se může pochlubit kombinovaný lis Kuhn i BIO+, u nějž probíhá lisování a balení v jedné operaci, aniž by balík opustil lisovací komoru. Velmi kompaktní a lehký (3495 kg) model i BIO+, s nímž lze za hodinu vytvořit 30 až 35 balíků, je možné agregovat už s traktorem o výkonu od 90 koní. Tento stroj se vyrábí od roku 2000 a neustále se inovuje, což má i vliv na vysokou kvalitu objemného krmiva, úsporu fólie a nízký příkon.

Dokonalý sběr píce i při vysoké pracovní rychlosti zabezpečuje nová konstrukce výkyvného odpruženého sběrače o šířce 2,3 m s pěti řadami prstů. Stabilitu stroje zaručují opěrná kolečka a pomocný váleček nad sběračem. Nové provedení integrovaného vkládacího rotoru s řezacím ústrojím OptiCut se 14 nebo 23 řezacími noži plynule vkládá materiál dlouhý 70 nebo 45 mm do lisovací komory, čímž maximalizuje výkon lisu. Řezací nože jsou jištěny proti poškození pružinami a vkládací mechanismus je chráněn zátěžovou spojkou na náhonové kloubové hřídeli. V případě ucpání lze navíc využít tzv. spouštěcí dno DROP-FLOOR. Uvedený stroj má pevnou lisovací komoru o průměru 125cm širokou 120 cm s 18 speciálními profilovanými válci, které zajišťují maximální trakci pro otáčení balíku a stlačení materiálu. Lis se dodává s vázáním do sítě a ovládá se z kabiny traktoru prostřednictvím terminálů VT 50 nebo CIC 200, buď pomocí dotykové obrazovky, nebo přes intuitivní velká tlačítka.Balicí satelity pro fólii širokou 750 mm se standardním předpětím 70 % jsou navrženy tak, aby se fólie bezproblémově odvíjela na balík. Pokud se jedna z fólií spotřebuje nebo přetrhne, tento stav ohlásí elektronická čidla. Obsluha pak může přepnout režim balení a dobalit balík pouze jednou fólií. Unikátní technologie balení Intelliwrap využívá sofistikovanou kombinaci elektroniky a hydrauliky pro dokonalé monitorování procesu balení a úplnou kontrolu nad dokonalým překrytím vrstev fólie. Podle aktuálních podmínek, vlastností lisovaného materiálu, délky skladování apod., si obsluha zvolí pomocí ovládacího terminálu požadovaný počet vrstev fólie v rozsahu (4, 5, 6, 7, 8, 9…). Balení do fólie trvá pouze 18 vteřin při navolení technologie s šesti vrstvami fólie.

Tento lis je určen především farmářům, kteří nepotřebují silné traktory a především pro práci ve svažitých podmínkách, jeho předností je šířka 3 m, má nízko položené těžiště a je vybaven flotačními pneumatikami. Pokud se lisuje vlhčí materiál senéže lze vynechat síť a balík zabalit rovnou do fólie. Výsledkem je lepší slisovatelnost a tím i delší trvanlivost senáže.

Od letošní sezóny nabízíme NOVIKU a to balík zabalit fólií jen po obvodu, pomocí nového přídavného zařízení. Tímto způsobem lze balit balíky sena či slámy, které tak mají základnu volnou, takže mohou „dýchat“. Takto zabalené balíky sena či slámy uskladněné venku nepromoknou, což má opět vliv na kvalitu píce a její trvanlivost.

Zemědělci ocení u tohoto lisu všestrannost, vynikající stabilitu, rychlé balení a významnou úsporu paliva při zachování vysokého výkonu.


  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook