Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  
  
 Použité stroje 
  

Stroj roku 2016 s novými možnostmi

Stroj roku 2016 s novými možnostmi

ESPRO 6000RC je secí stroj s aplikací hnojiva pod patu pomocí přihnojovacích disků. Přihnojení nebo případné setí druhé plodiny, které lze tímto strojem řešit, zajišťují jednodiskové přihnojovací botky. Řada botek je umístěna mezi pracovní disky a pneumatikový pěch. Při hnojení pod patu se hnojivo ukládá 4 až 5cm pod osivo. Startovací dávka hnojiva pomáhá rychlejšímu růstu rostlin. Pneumatický rozvod hnojiva umožňuje používat i méně kvalitní materiály, a tím snižovat náklady hospodáře. Tato technika najde využití především při setí po agrotechnických termínech, při zakládání porostů jarního ječmene nebo jarní pšenice.Hnojení pod patu ale není jediná operace, pro kterou je možné využít přihnojovací disky a rozdělený zásobník. Rozdělení zásobníku na dvě části přináší další možnosti použití. V současné době splňuje mnoho zemědělců pravidla greeningu setím krycích plodin na zpodmítané pozemky po sklizni. Tento stroj zajišťuje kvalitní vzcházení obou plodin, které byly zasety. To je důležité v době, kdy pro zasetí krycích plodin pomocí rozmetadla nejsou vhodné podmínky. Pro dodržení pravidel greeningu je důležité zachovat počet jedinců na metr čtvereční u obou plodin, kvalitní secí stroj je jistota dobrého vzcházení. Jedním přejezdem je možné zasít i plodiny s podsevem, příkladem může být hrách s vojtěškou nebo kmín dvouletý setý s jarním ječmenem. Pro účel přihnojení byl zvětšen objem zásobníku na 5 500l v poměru 60 : 40 (osivo : hnojivo), tedy 3 300l osiva a 2 200hnojiva. Pokud odstraníme předěl mezi částí na osivo a hnojivo, vznikne zásobník na osivo o velkém objemu - 5 500l - což přeedstavuje asi 4 400kg osiva. Při výsevku 180kg/ha je oseto zhruba 24,44ha a při výsevku 200kg/ha je to 22ha na jednu násypku. Snížením počtu doplňování osiva zvyšuje denní výkon setí. Vysoký výkon secí linky je výhodou, pokud podmínky nejsou ideální a blíží se konec agrotechnických termínů.

Široká škála volitelné výbavy
Systém přípravy půdy a setí je totožný jako na předešlých modelech ESPRO, jejichž efektivita je prověřena v praxi. Půdu otevírají vyduté pracovní disky o průměru 460mm, disky jsou bezúdržbové a vytváří jemnou půdu. Pojezdová kola o průměru 900mm s předcházením a čtvercovým profilem vytváří kvalitní seťové lůžko. Velký průměr kol v kombinaci s předsazením umožňuje vysokou pojezdovou rychlost až 17km/h a snižuje valivý odpor při setí. Snížený valivý odpor umožňuje agregaci s traktory od 270k při vhodných podmínkách. Secí stroje modelové řady ESPRO jsou osazeny jedinečným rámem CROSSFLEX zajišťujícím pravidelnou hloubku setí za všech pracovních podmínek a při jakékoliv pojezdové rychlosti. Secí botky jsou namontovány na speciálně tvarovanou trubku CROSSFLEX a jištěné čtyřmi polyuretanovými bloky. Díky křížovému profilu trubky nemohou válečky klouzat a deformovat se, tím je životnost válečku výrazně prodloužena a zachována kvalita setí.

Nejdůležitější částí secího rámu jsou dvoudiskové secí botky, které pracují precizně téměř v jakýchkoliv podmínkách. Secí botka je tvořena dvěma disky o průměru 350mm s předsazením vůči sobě o 41mm. Předsazený disk řeže rostlinné zbytky a půdu, druhý disk čistí řádek. Systém skvěle pracuje až do opotřebení 15mm. Zadní část secího rámu je osazena přítlačnými kolečky, které zajišťují kontakt půdy s osivem. Nastavitelné zavlačovače zaručují optimální zahrnutí osiva a rovný pozemek.

ESPRO 6000RC je možné vybavit širokou škálou volitelné výbavy podle přání zákazníka. Velice oblíbený je přední pneumatikový pěch, který drží hroudy před pracovní sekcí disků, a zlepšuje tak kvalitu půdy pro setí. ESPRO 6000RC je kompatibilní s ovladači ISOBUS, je tedy možné ho připojit ke kompatibilním ovladačům. KUHN nabízí i vlastní ovladače VT50 (ISOKUHN) nebo CCI200 (ISOBUS). Oba ovladače jsou kompatibilní s většinou GPS navigací, které jsou na trhu. Pro lepší komfort obsluhy je možné dodat ovládací joystick.

Nejen velký denní výkon
Nový secí stroj ESPRO 6000RC přináší farmářům mnoho výhod včetně rychostí setí až 17km/h. Velice jednoduché a rychlé nastavení společně s uživatelsky příjemným ovládáním ulehčuje práci obsluhy. To vše společně s velkým zásobníkem zvyšuje denní výkon secí linky. Setí v kratším časovém úseku je výhodou, pokud podmínky nejsou ideální a blíží se konec agrotechnických lhůt. Čas a peníze hospodáři šetří i provedení dvou operací během jednoho přejezdu. V době, kdy ceny komodit výrazně kolísají, je snižování nákladů jednou z možností, jak dosáhnout ziskovosti. ESPRO 6000RC posouvá hranice použití secích strojů KUHN, efektivní provoz secí linky přináší ekonomické benefity. Pracovní výkon snižuje čas potřebný pro setí, dává tak více prostoru na ostatní práce na farmě.  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook