Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  
  
 Použité stroje 
  
 AKCE A VÝSTAVY
 KUHN v praxi
 NOVINKY

50 let inovací v diskových žacích lištách


KUHN, průkopník, inovátor.
50 let inovací v diskových žacích lištách


Úplně první žací lištou vyvinutou skupinou KUHN byla koňská boční prstová lišta, vzhledem k vývoji techniky byla velmi rychle nahrazena prvními traktory. To se psal rok 1949 a poválečné zemědělství zažívalo velký rozvoj.

Ale skutečná revoluce přišla s diskovou žací lištou, kterou KUHN vyvinul přesně před 50 lety.


S prvním modelem diskové žací lišty s oválnými disky, modelem GMD 4, který se objevil na trhu v roce 1967, přinesl KUHN zásadní změnu v možnostech použití. Zvýšila se pracovní rychlost, snížilo se nebezpečí ucpávání lišty a došlo k zásadnímu poklesu nároků na denní údržbu, která do té doby znamenala neustálé ostření kosy. Tento mimořádně oblíbený a úspěšný model zajistil pro KUHN vedoucí pozici na celosvětovém trhu s žacími lištami.V polovině 70.tých let pak přišla na trh nesená žací lišta s kondicionérem, která umožnila urychlit proces sušení píce. V 80.tých letech byla uvedena na trh první tažená lišta s kondicionérem – FC 300, proslavená výjimečnou ovladatelností díky připojení GYRODINE. V roce 1992 KUHN představil první taženou lištu s podélným transportem, ALTERNA 500, která přinesla nové standardy pracovní výkonosti díky záběru 5 metrů.

Již 50 let přispívá KUHN k neustálému rozvoji inovativních řešení v oblasti žacích strojů díky mnoha registrovaným patentům. Jeho dlouhodobým cílem je být krok napřed a udávat směr zemědělské evoluce v žacích strojích. Poskytovat relevantní odpovědi na požadavky na kvalitu píce, snadné použití, produktivitu, bezpečnost, spolehlivost a v neposlední řadě nízké náklady na údržbu.


Ale inovace KUHN na poli žacích lišt také znamená vycházet vstříc farmářům s jejich individuálními požadavky. KUHN klade důraz na to být schopen zaručit tu nejkvalitnější píci se zachováním všech nutričních hodnot. Výsledem tohoto vývoje je systém LIFT CONTROL, spojený s NON STOP jištěním velkých žacích lišt. Žací vál OPTIDISC s patentovaným designem založeným na požadavku snadného průchodu materiálu přes lištu ve vysokých rychlostech.

Inovace zvyšující životnost strojů jsou také velkým tématem. Například systém PROTECTADRIVE zajišťuje ochranu pohonu lišty a komponentů uvnitř při silné střetu s překážkou. Snadná výměna bezpečnostního prvku přispívá k vysoké efektivitě práce.

Reagovat na budoucí požadavky ve sklizni píce znamená neustále hledat technická řešení a využívat další možnosti plynoucí z elektronických systémů dostupných ve stále větší míře. V důsledku toho KUHN neustále masivně investuje do výzkumu a vývoje, aby dokázal dostát svému předsevzetí a to udávat směr ve strojích na sklizeň píce. Rostoucí požadavky uživatelů z hlediska výkonu, kvality, ziskovosti a efektivity vytváří neustálý tlak, kterému se KUHN jako největší výrobce závěsné zemědělské techniky v Evropě nebrání.

Saverne, Únor 2017

  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook