Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  
  
 Použité stroje 
  
 AKCE A VÝSTAVY
 KUHN v praxi
 NOVINKY

Mulčovače KUHN

MULČOVAČE KUHN

Značka KUHN je známá širokým portfoliem strojů na sklizeň píce, lisů, baliček, strojů na zpracování půdy, setí, ochranu a výživu rostlin, krmné techniky a mulčovačů. Stroje této značky jsou známy vysokou robustností a kvalitním technickým zpracováním. To jim zaručuje dlouhou životnost a vysokou spolehlivost.


Mlučovač TB


Sortiment mulčovačů KUHN je rozsáhlý a zahrnuje prakticky všechny typy mulčovačů s horizontální osou rotace. Z portfolia si vybere zákazník s malotraktorem (26 HP) i velcí zemědělci s traktory o výkonech přes 300 HP. Dle použití lze mulčovače rozdělit na polní, univerzální, sadařské a vinařské, stranové a komunální příkopové. Všechny jsou vyráběny dle přísných standardů.

Dlouhou živostnost podporují elektronicky vyvážené rotory, ale lze také vybrané modely osadit opotřebitelnou vložkou pláště, kterou je možné v případě potřeby vyměnit a prodloužit tak životnost stroje. Kopírování terénu podporují boční splazy. Na výběr je mezi opěrným válcem a opěrnými koly. Opěrné válce jsou vhodné pro práci na travnatých plochách. Jsou k dispozici ve dvou různých provedeních – s pevnými a demontovatelnými konci. U demontovatelných konců lze snadněji vyměnit poškozené části. Náklady na náhradní díly jsou tak nižší. Opěrná kola jsou vhodná spíše do polních podmínek. Pro intenzivnější drcení materiálu je vnitřek pláště osazen protiostřím. Jejich provedení a počet se liší dle typu modelu. Mulčovače KUHN jsou vybaveny spolehlivými a výkonnými převodovkami pro bezproblémový přenos síly.

Polní mulčovače se vyznačují většími záběry a rotory s velkým průměrem. Hodí se zejména pro mulčování rostlinných zbytků, jako např. kukuřičná a řepková strniště. Charakteristický je pro ně velký výkon a vysoká kapacita mulčování. V této skupině jsou nabízeny modely BK, RM a BC s pracovním záběrem od 2,3 do 8,2m.

Univerzální mulčovače jsou vhodné (dle názvu) do různých pracovních podmínek. Používají se jak na údržbu polí, tak na údržbu okrajů cest, neudržovaných pozemků, parků či zahrad. Dle pracovního využití pak KUHN nabízí modely pro hobby využití i plně profesionální stroje. Pro komfortnější práci lze tyto mulčovače osadit i stranovým posuvem v mechanickém, nebo hydraulickém provedení. Pomocí tohoto zařízení lze vysunout mulčovač do strany a zmulčovat i plochu, kam traktor nezajede. V této kategorii nabízí KUHN modely se záběrem od 1,19m pro malotraktory až po mulčovací trojkombinaci se záběrem 8,3m. Spíše pro menší traktory jsou vhodné řady BE a BKE se záběrem od 1,4 do 2,5m. Pro středně silné traktory jsou k dispozici modely BP a VKM se záběrem 2,09 až 3,03m. Kromě VKM lze všechny tři řady agregovat do zadního i čelního závěsu traktoru. V zemědělském prostředí najde využití mulčovací trojkombinace BP 8300 se záběrem 8,3m.


RM 610


Sadařské a vinařské mulčovače jsou separátní skupinou. Tyto stroje se vyznačují kompaktními rozměry, které je předurčují pro pracovní využití ve stromořadích a na malých plochách. Mulčovače jsou rozděleny dle robustnosti do několika modelových řad: VK, VKD a BV PRO. Nejrobustnější stroje jsou vhodné k mulčování travní i dřevní hmoty do průměru až 10 cm. Využít se dají nejen ve vinicích a sadech, ale svou práci odvedou i v lesních školkách, parcích a zahradách. V sortimentu má značka KUHN i speciální modely TRP, které dřevní hmotu nadrtí a uloží do sběrných vaků nebo do vedle jedoucích přívěsů. Drť lze dále využít v kompostárně nebo jako topivo.

Univerzální a oblíbenou skupinu tvoří stranové mulčovače. Ty jsou schopné pracovat přímo za traktorem nebo plně vysunuté. Mulčovací jednotka má pak pracovní rozsah +90° až -45° resp. - 65°. Výhodou těchto typů je velmi dobrý poměr cena/výkon. Stranové mulčovače nachází využití při údržbě luk a polí, ale i při údržbě cest, parků nebo okrajů pozemků. Značka KUHN nabízí tři řady těchto strojů. Jedná se o řadu TB, obsahující modely s pracovními záběry od 1,6 do 2,03m. Řada TB je vhodná pro běžné využití do lehčích a středně těžkých podmínek. Řady TBE a TBES jsou k dispozici se záběrem od 1,79 do 2,49m a vyznačují se vysokou robustností pro práci i ve velmi náročných podmínkách.

Se stranovými mulčovači úzce souvisí komunální příkopové mulčovače. Značka KUHN nabízí celkem 5 řad těchto strojů. Všechny standardně obsahují vysoký stupeň výbavy pro co nejkomfortnější a nejbezpečnější provoz. Stroje disponují hydropneumatickým odpružením ramena a plovoucí polohou mulčovací jednotky. Standardní výbava dále zahrnuje chladič oleje. Se stroji tedy lze pracovat s nejvyšší efektivitou i během horkých dní. Pro maximální bezpečnost jsou všechny komponenty stroje kompletně zakrytovány a mulčovač je vybaven nárazníkem se zabudovaným osvětlením.

Nejlehčí řadou je Agri-Longer. Jedná se o jednoduché příkopové rameno s dosahem 4,2 až 4,7m, které je k dispozici s klasickým ovládáním bovdeny nebo s elektrohydraulickým ovládáním pomocí joysticku.

Další řadou je Multi-Longer GI s dosahem 4,87m. Tyto mulčovače nabízí větší pracovní rozsah a jsou vhodné pro náročnější uživatele.

Další tři řady příkopových mulčovačů Poly-Longer, Multi-Longer GII a Pro-Longer zastupují profesionální stroje s plně elektrickým ovládáním s dosahem 5 až 7,4m. Stroje této řady plní veškeré nároky do těch nejtěžších podmínek. Pro maximální odolnost jsou vyrobeny ze speciální pružné oceli, podporující dlouhou životnost. Na všechny příkopové mulčovače jsou k dispozici různé typy mulčovacích jednotek a adaptérů pro splnění požadavků uživatelů ve všech podmínkách.

Pro speciální horské a svahové traktory nabízí značka KUHN mulčovač PRO 180 a 210. Tento stroj se díky své kompaktnosti hodí ideálně pro tyto speciály a umožňuje tak úpravu i těžko přístupných svahů nebo okrajů silnic a dálnic.

Společnost KUHN tedy nabízí rozsáhlý sortiment mulčovačů do jakýchkoliv podmínek. Díky dlouhé životnosti, vysokému výkonu a nízkým provozním nákladům jsou stroje zárukou maximální spolehlivosti.


  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook