Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  
  
 Použité stroje 
  
 AKCE A VÝSTAVY
 KUHN v praxi
 NOVINKY

Když je přesnost hnojení prioritou

KDYŽ JE PŘESNOST HNOJENÍ PRIORITOU...

Po rozmetadlech minerálních hnojiv, která umožňují kontrolovat aplikační dávku, neustále roste poptávka. Je to z důvodu vysokých cen hnojiva, ochrany životního prostředí a z důvodu využití maximálního potenciálu polních plodin. Aplikace minerálních hnojiv kotoučovými rozmetadly s sebou přináší řadu požadavků, které musejí rozmetadla pro svojí správnou funkci splňovat. Velice důležitá je přesnost rozmetání hnojiva. Tato přesnost by se dala rozdělit na dva požadavky, a to požadavky na rovnoměrné dávkování po celé šířce pracovního záběru a na požadavek na aplikaci přesného množství hnojiva na hektar.

Aby byla dosažena maximální přesnost dávkování v celém pracovním záběru rozmetadla, jsou modely KUHN AXIS H EMC vybaveny speciálně tvarovanými výpadními otvory. Jejich tvar není pravidelný. Je to z toho důvodu, aby při malých i velkých dávkách hnojivo vždy vypadávalo na střed rozmetacích disků, kde mají lopatky nejmenší obvodovou rychlost. To společně s nízkými otáčkami pulzujícího čechrače vede k vysoké ochraně granulovaného hnojiva. Poškozením granulí totiž velice často vzniká nepřesné dávkování z hlediska příčné distribuce hnojiva.


Velmi důležitým parametrem pro přesnost hnojení je aplikační dávka na hektar. Tato rozmetadla používají systém EMC. Systém EMC kontroluje dávkování hnojiva a „váží“ nezávisle pro levý a pravý rozmetací kotouč. To poskytuje značnou výhodu oproti klasickým rozmetadlům s vážícím systémem, kde dochází k regulaci aplikační dávky pro oba kotouče současně a v případě ucpání jednoho kotouče to vede k přehnojování jedné strany a nedostatečnému hnojení strany druhé. Přesnost systému EMC nijak neovlivňuje svažitost terénu ani kolísání pojezdové rychlosti. Aplikační dávka je kontrolována každou vteřinu a v případě odchylky od nastavených parametrů dochází k úpravě otevření šoupátek výpadních otvorů. Díky tomu je dávkování velmi přesné a to i v případě méně kvalitního hnojiva.
Pohon modelů EMC je buď mechanický (modely „M“) nebo hydraulický (modely „H“). Modely „M“ jsou vhodné pro traktory s méně výkonnými hydraulickými čerpadly. Ve spojení s traktory s výkonnějšími hydraulickými čerpadly mají modely „H“ výhody nižší spotřeby nafty, jelikož lze pracovat za nižších otáček motoru.

Co se týká ovládání, tak modely „M“ jsou k dispozici s i bez ISOBUS systému a modely „H“ jsou pouze s ISOBUS systémem. Firma KUHN nabízí ISOBUS terminál CCI 200, který lze doplnit o navigaci GPS. Rozmetadla jsou kompatibilní i s ISOBUS terminály a GPS systémy ostatních výrobců (např. Greenstar, Trimble, Müller, apod.), které umožňují ještě zvýšit efektivitu aplikace minerálních hnojiv. Při rozmetání lze využít funkce kontroly sekcí, která umožňuje plynulou změnu pracovního záběru v klínech a na okrajích pole. Podobnou funkcí je Optipoint, která zajišťuje automatické zapínání a vypínání hnojení na okrajích pole. Obě funkce pak nabízí zemědělcům nejen úsporu hnojiva, ale i zabraňují přehnojení částí pole, které může vést k nechtěnému polehnutí porostu, nebo naopak k nedostatečnému hnojení.
Pro zemědělce využívající výnosové mapy nabízí rozmetadla KUHN AXIS EMC i možnost rozmetání dle aplikačních map. Na podobném principu funguje rozmetadlo i v kombinaci s N senzorem. Tyto funkce nabízí optimalizovat přísun živin k rostlinám pro co nejvyšší efektivitu.Pro ochranu životního prostředí a pro další úsporu hnojiva disponují rozmetadla KUHN AXIS EMC i hraničním hnojením. Tato funkce zamezuje distribuci hnojiva za hranice pozemku a lze ji aktivovat z kabiny traktoru. Modely „M“ používají deflektor Telimat, který je umístěn na pravé straně rozmetadla. Modely „H“ využívají změnu bodu výpadu a otáček rozmetacích kotoučů. Oba systémy jsou velmi jednoduché při zachování maximální přesnosti.

Kromě výměny rozmetacích kotoučů se provádí veškeré nastavení rozmetadla z kabiny traktoru. Obsluze je tak umožněn vysoký pracovní komfort a pouze minimálně tak přichází do přímého kontaktu s agresivním hnojivem.

Tato rozmetadla jsou k dispozici v základním modelu o objemu 1400 litrů, který lze pomocí nástaveb rozšířit až na 3200 litrů. Nosnost odpovídá rovněž 3200 kg. Tato rozmetadla nabízí pracovní záběr od 12 do 42 m. Je toho dosaženo jedinečným systémem s vyměnitelnými rozmetacími kotouči. Model „H“ je dále k dispozici i s kapcitou 4200 litrů/kg o maximálním záběru až 50 m.
Rozmetadla KUHN AXIS EMC jsou jedny z nejsofistikovanějších rozmetadel na trhu. Jejich přednostmi je vysoká přesnost a spolehlivost. Obsluha na nich oceňuje vysoký komfort ovládání a nastavení. Díky širokým možnostem výbavy je lze optimálně přizpůsobit různým pracovním podmínkám.


  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook