Kuhn - Zemědělská technika KUHN. Výhradní zastoupení v Česku. Nejlepší dostupnost dílů.
Search
  
 O nás 
  
  
 Nabídka strojů 
  
  
 Skupina KUHN 
  
  
 Autorizovaní prodejci 
  
  
 Novinky 
  
  
 Kariéra 
  
  
 Dokumenty ke stažení 
  
  
 Použité stroje 
  
 AKCE A VÝSTAVY
 KUHN v praxi
 NOVINKY

Pícninářský den s technikou KUHN a New Holland

STROJE KUHN PŘEDVEDLY,
CO DOKÁŽÍ V PRAKTICKÝCH PODMÍNKÁCH

Nastal čas, kdy mají již zemědělci zaseto a v plné míře se věnují sklizni senÁže a sena tak, aby zajistili kvalitní krmnou dávku na dlouhé období zimy. Kvalitní krmení je základem pro největší jakost výsledeného produktu, která následně udává cenu na trhu a tím ovlivňuje výdělek zemědělce a jeho možnost dále investovat do svého podniku.

Produkty značky KUHN jsou známé svojí spolehlivostí a kvalitou, která zemědělcům pomáhá dosahovat výsledné jakosti píce.
Nejen pro potenciální zákazníky, ale také pro veškeré příznivce strojů KUHN, byl uspořádán Pícninářský den s technikou KUHN a NEW HOLLAND, který se konal 6. června 2017 ve spolupráci společností KUHN CENTER CZ Tlustice a ARBO s. r. o. Klatovy. Všem zúčastněným tak stroje KUHN předvedly, co dokáží v praktických podmínkách.

Po ranní prezentaci a uvítání účastníků v sídle společnosti ve Velkém Boru, se stroje přemístily na nedalekou louku, kde následně došlo ke komentovanému představení strojů a poté k aktivnímu předvedení. Téměř všechny stroje byly agregovány s traktory NEW HOLLAND, s výjimkou taženého shrnovače, který byl agregován s traktorem značky ZETOR.

Samotné ukázky zahájil žací stroj KUHN GMD 310 FF. Stroj, který je vhodný především pro ty zemědělce, kteří potřebují posekat větší plochy při vyšších pojezdových rychlostech. Robustnost, spolehlivost a pracovní komfort tohoto žacího stroje představují ideální kombinaci pro zajištění dokonale odvedené práce i v náročných podmínkách. Lišty řady 100 jsou vybaveny jištěním PROTECTDRIVE, které je vyhlášené svojí kvalitou a spolehlivostí. Žací disky jsou osazeny rychloupínacím systémem FAST- FIT. Žací stroj GMD 310 dokáže skvěle kopírovat terén díky silné pružině, kinematice žací jednotky a malé vzdálenosti mezi žací lištou a zadními koly traktoru.
Žací stroj KUHN GMD 310 FF
Žací stroj GMD 310 FF

Následně se o posečení zbytku louky postarala kombinace KUHN čelní žací lišta FC 3125 DF (Lift Control) s FC 8830 D (Lift Control). Tzv. letadlo odvedlo svůj kus práce záběrem 8,8m. Součástí stroje je též kondicionér s ocelovými prsty - lehce nastavitelný na různé druhy píce. Tato trojkombinace byla vyvinuta k použití s moderními výkonnými traktory pro velké výkony. K úspoře času a zvýšení komfortu napomáhá spolelivá a bezúdržbová lišta OPTIDISC.


Čelní žací lišta FC 3125 DF (Lift Control) s FC 8830 D (Lift Control)

Rozhoz posečené píce provedl nesený obraceč KUHN GF 7902, jehož rotory s malým průměrem a větším sklonem píci dokonale obracejí a zrychlují tak proces sušení až o 33%. Stroj disponuje patentovaným systémem DIGIDRIVE prstovými spojkami, který umožňuje dokonalé kopírování i při velkých záběrech. Velmi kvalitní a dlouhé prsty zaručují sběr píce i z krajů a prostoru mezi rotory. Závěsová konzole se dvěma robustními tlumiči zmírňují rázy a vyrovnávají stroj.

Nesený obraceč GF 7902

Poté byla píce shrnuta taženým dvourotorovým shrnovačem KUHN GA 6620 (Masterdrive). Tento model je vhodný na větší i menší množství hmoty a tvoří buď jeden nebo dva řádky. Není nutné volit kompromis mezi velkým záběrem a čistou pící. Tangenciálně uložená ramena a prsty zajišťují tvorbu pravidelných a načechraných řádků. Na shrnovači jsou zcela uzavřené převodovky, díky kterým je vodící dráha zcela chráněna a méně se opotřebovává. Dvojitá redukční převodovka spolehlivě přenší velké točivé momenty.

Tažený dvourotorový shrnovač GA 66 20 (Masterdrive)

O slisování posečeného, obrácenho a shrnutého materiálu se postaral lis NEW HOLLAND.

Další částí praktické ukázky strojů KUHN v procesu sklizně píce byla balička na kulaté balíky KUHN RW 1610 (e-Twin). Díky své nízko profilové konstrukci a integrovanému nakládacímu rameni je schopna bez problémů naložit a zabalit balík s hmotností až 1 200kg Inovativní technologi e-Twin spočívá v balení balíku hned dvěma foliemi současně. Toto je dosaženo novým typem držáku folie. Výsledkem je o 50% rychlejší balení, úspora folie a pevnější zabalení balíků. O spolehlivou funkci se mimo jiné stará nůž folie, který dokonale odřízne a podrží fólii pro další balík. Čtyři široké pásy zajišťují spolehlivé otáčení balíku.

Balička na kulaté balíky RW 1610 (e-Twin)

Jako poslední byl předveden stroj pro podestýlání slámy a krmení KUHN PRIMOR 3570 M, jenž je univerzálním strojem pro zakládání a rozdružování slámy. Stroj se dokáže optimálně přizpůsobit provozům, které potřebují stroj pro zakládání a rozdružování slámy s kapacitou 3,5m3 a mají k dispozici traktor s výkonem od 50HP (případně 70HP pro rozdružování silážních balíků). Díky velkému objemu zásobníku je provoz stroje velmi efektivní. Do zásobníku se vejde jeden kulatý balík s průměrem 2m popř. 2 balíky s průměrem 1,5m nebo hranatý balík s délkou až 2,7m. Ve standardní výbavě lze upravit nstavení dávkovacího rotoru pro nastavení intenzity zpracování dávkovaného materiálu. Fukar s nastavitelnou koncovkou umožňuje zakládání krmiva do žlabu i zakládání slámy až do vzdálenosti 18m. Ve speciální výbavě je k dispozici zařízení pro otáčení fukaru v rozsahu 300°. Nejen ti zemědělci, kteří si zakládají na komfortním ovládání, ocení elektronické dálkové ovládání ve standardní výbavě, které je možné přidělat do všech typů kabin traktoru. Pohon dávkovacího zařízení je nezávislý na pohonu metače. Hnací mechanismus POLYDRIVE umožňuje vypínat podávací válec nezávisle na metači pro nízké energetické požadavky a vysokou flexibilitu.

Stroj pro podestýlání slámy a krmení PRIMOR 3570 M

Po celou dobu konání akce byli přítomni produktoví manažeři obou společností, kteří zájemcům z řad cca 150 zúčastněných, přímo na místě vysvětlili přednosti jednotlivých strojů.

  INTERNETOVÉ STRÁNKY KUHN    TÉMATICKÉ STRÁNKY    SOCIÁLNÍ SÍTĚ  
contifonte.fr
agbrain.de
cc-isobus.com

RSS

YouTube

FaceBook